שתף קטע נבחר

איך הוא מחליט שאת סטוץ או קשר רציני?

איך גברים מחליטים אם לאישה שפגשו יש פוטנציאל לקשר רציני? ומה גורם להם לסווג אותה, מייד בהתחלה, כהרפתקה ללילה אחד? שלומית לסקי מבררת

כמה פעמים שאלתן את עצמכן את שאלת מיליון הדייטים: מה גורם לגברים לחשוב שבחורה מתאימה לקשר רציני? שאלתי שלושה גברים שהסכימו לענות לי.

תומר קורון, 29‬ , רווק, גר עם בת זוג: "אני מסתכל על הערך האישיותי הכולל שלה, משקלל פרמטרים כמו המראה החיצוני, אינטליגנציה, עוצמה, חוזק אישי ומנטאלי, שאפתנות, הישגיות. אני מחפש את מה שדומה לי. הרבה פעמים אני יכול להגיע להחלטה תוך כמה שניות, זה משהו באינטואיציה. מה אני עושה עם האינטואיציה, זה כבר משהו אחר".

 

פיני מוגילבסקי, ‭,36‬ גרוש, איש הייטק: "יש לי חבר שאצלו זה הולך לפי היופי. אם היא יפה בעיניו, הוא יחשוב שזה יכול להיות רציני; ואם היא לא יפה בעיניו אבל מושכת, זה יכול להיות סטוץ. באיזשהו מובן אני מסכים איתו. על אף שקורה לי שאני פוגש בחורות יפות, ולא תמיד אני חושב לקחת את זה לכיוון של קשר‭".

 

תומר מוארמן, ‭,36‬ רווק, עובד בתחום הפרסום: "זה עניין של תחושה – או שיש את זה, או שאין. מובן שקודם יש את הקטע של המראה החיצוני, והאם אני מתחבר לאיך שהיא נראית. אחר כך היא צריכה לעניין אותי. אם מישהי מושכת אותי אבל אני קולט שהיא לא מתאימה לי ברמה האינטלקטואלית, זה יישאר ברמה של סטוץ".


סטוץ או קשר? זאת השאלה (צילום: אימג' בנק, index open)

מישהו מטפל בך

איזו התנהגות תמשוך אותך לסטוץ חד פעמי?

תומר ק': "בחורה שתנסה לצמצם את מידת החופש שלי בשלבים הראשונים תישלח לאזור הסטוץ. יצאתי עם מישהי שאחרי הדייט שני התעצבנה עליי שאני הולך לחדר כושר במקום להיות איתה. מיד פסלתי אותה. חשוב לי להיות עם בחורה שנותנת לי להוביל בקצב שלי, ולא מתחילה להיות שתלטנית מהרגע הראשון‭."‬

 

פיני: "אם היא מתקשרת ולא הייתי זמין ואחר כך יש חפירות על למה לא הייתי זמין וכדומה, זה סימן לא טוב. גם אם היא מתקשרת הרבה, או מצפה שנהיה כל הזמן יחד בשלב מוקדם. בנו הגברים יש משהו דפוק, שאם מביעים בנו יותר מדי עניין זה מלחיץ אותנו. במקרים כאלה אני משאיר את זה ברמה של סטוץ, כי יש לי פחד שהיא תחנוק אותי".

 

תומר מ': "אם היא קרחניסטית שכל היום הולכת לברים ולמועדונים, היא תסווג אצלי כסטוץ בלבד". 

 

האם סקס בשלב מוקדם מדי יסווג את הבחורה כסטוץ?

תומר ק': "ברגע שאני מחליט שאני רוצה קשר, אני דוחה בכוונה את הסקס, כי אני יודע שזה יכול להרוס לשנינו. אני לא יוזם סקס ומצפה ממנה למנוע את זה. אני זה שרוצה את הקשר, ולכן אני זה שמונע את הסקס. יש מצבים שבהם אני אומר לבחורה שרוצה, 'עוד לא‭,'‬ כי יש לי צורך להכיר אותה יותר לעומק".

 

פיני: "אם יש חיבור אמיתי, בכל הרבדים, אנשים יכולים לשכב בפגישה הראשונה ולחיות יחד לנצח. מבחינתי, במובן מסוים, זה רק מוסיף לה נקודות שהיא הולכת נגד העדר".

  

קשה להשגה? מדליקה

תומר מ': "אם היא תהיה קשה להשגה ולא בא לה לשכב איתי בפעם הראשונה או השנייה, זה ידליק אותי. סקס זה כמו צעצוע, ברגע שהשגת אותו אתה לא בטוח שאתה רוצה יותר, ואם השקעת כדי להשיג, אז אתה רוצה לשמור שאף אחד אחר לא ישחק לך עם הצעצוע. עם זאת, היו מקרים שבהם זה לא הפריע לי. למשל, הייתה לי מישהי שבפעם השנייה שיצאנו היא זו שלקט חה אותי למיטה. שאלתי אותה אם ככה זה אצלה תמיד. היא אמרה לי 'היה לי לא מזמן קשר עם מישהו, יצאנו שלושה חודשים ולא רציתי למהר. כשסוף סוף נכנסתי איתו למיטה, זו הייתה נפילה וזה פשוט לא השתפר, אז בזבזתי שלושה חודשים‭.'‬ מבחינתי זו הייתה תשובה טובה‭."‬

 

אחרי שקיבלתם החלטה אם היא סטוץ או קשר, האם יש סיכוי שתשנו את דעתכם?

פיני: "כן, זה קרה לי עם אשתי לשעבר, לה הייתי נשוי שמונה שנים. כשהכרתי אותה חשבתי שהיא נראית טוב מאוד, ומה שרציתי בעיקר זה לשכב איתה. המטרה שלי הושגה די מהר. בנות חושבות, 'אם אני אעכב אותו חודש, אולי הוא יהיה יותר רציני‭.'‬ אני לא מאמין בזה. או שיש חיבור או שאין חיבור, וזה לא משנה אם הם ישכבו בערב הראשון או רק אחרי חודש‭." ‬

 

תומר מ': "כן, זה קרה לי לא פעם. בתקופה שגרתי בחו"ל, הגעתי לחופשה בארץ והכרתי מישהי מבוגרת ממני, גרושה עם ילדה. בגלל שאני רווק ושנינו במקומות אחרים בחיים, חשבתי שזה ילך לכיוון של סטוץ. אבל היה לי כל כך כיף איתה, שהקשר נמשך שנה וחצי. אגב, על אף שראיתי אותה כסטוץ, לא נכנסנו מיד למיטה‭."‬

 

תומר ק': "לא קרה שאמרתי סטוץ ויצא קשר, או להפך. עם כל מי שהחלטתי ללכת על קשר הייתה תחושת חיבור עצומה כבר מהמפגש הראשון‭."

 

עידן מיליצ'ר, סקסולוג ומטפל זוגי במרפאה לטיפול מיני בבית החולים ליס, אינו חסיד של הוראות הפעלה: "כל גבר חווה את האישה בצורה אחרת. למשל, אישה שהיא פרובוקטיבית מאוד תאיים על גבר אחד והוא יתרחק ממנה, גבר אחר ירצה רק סקס, ויש גברים שזה ידליק אותם לאורך זמן. כך זה גם לגבי כל תכונה אחרת של האישה".

 

האם גברים מעמידים בחורות במבחנים כדי לקבל החלטה?

מיליצ'ר: "כמובן. זה לא מונופול של נשים בלבד, להעמיד גברים במבחן. גברים בודקים המון דברים, חלקם מודעים וחלקם לא מודעים – כמו למשל, אם היא תתקשר אליו אחרי שהוא לא התקשר אליה כמה ימים. האם היא תחזר אחריו, האם היא תחמיא לו, האם היא רגישה אליו. אם הבחורה היא רק לסטוץ, הגבר יבחן עד כמה רחוק היא מוכנה ללכת בסקס. אם הוא חושק בה לקשר, כל צורת החיזור תהיה הדרגתית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטוץ? אם היא חופרת ושתלטנית
צילום: index open
קשר? אם היא מושכת וקשה להשגה
צילום: index open
לאשה בפייסבוק
מומלצים