שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הושג הסכם בין עובדי סינמטק ירושלים להנהלה
  רגע לפני פתיחת פסטיבל ירושלים ואחרי חודשים ארוכים של מאבקים, חתמו עובדי הסינמטק וההנהלה על הסכם קיבוצי. המשא ומתן על הרחבת ההסכם יימשך עם תום הפסטיבל

  ערב פתיחת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בירושלים, עובדי הסינמטק יכולים לנשום סופסוף לרווחה. הערב (ה') אמנם יעמוד בסימן ההצבעה בכנסת נגד חוק הקולנוע, אך בכל הנוגע למשבר החמור שהתגלע בין עובדי סינמטק ירושלים להנהלת המוסד, הגיעו הצדדים להסכם.

   

  אחרי חודשים בהם נאבקו עובדי הסינמטק על הסכם קיבוצי שיסדיר את תנאי העסקתם, מאבק שהגיע גם לפתחו של בית המשפט, חתמו היום הצדדים על הסכם קיבוצי בסיסי שסעיפיו יורחבו אחרי משא ומתן שייערך עם תום הפסטיבל בירושלים. זהו ההסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בין עובדים להנהלת המוסד מאז היווסדו והוא מאגד את כל עובדי הסינמטק.

   

  "זה צעד ראשוני בכיוון הנכון", אומרים עובדי הסינמטק. "ברור לכולנו שזו תחילתה של דרך לקראת הסכם קיבוצי כולל". בתחילת השבוע הורה נשיא בית הדין הארצי לעבודה לצדדים להגיע להסכם מהיר. ניסיונות של גישור לא צלחו

  ובמהלך יממה שהחלה בערב יום שני, החליטו העובדים להשבית את הסינמטק ובין היתר נסגרו גם קופות הכרטיסים. הלחץ עבד ובסופו של דבר ביקשה ההנהלה לפתוח מחדש את הדיונים וההשבתה הושעתה.

   

  מנכ"ל הסינמטק, אילן דה פריס, אומר היום בתגובה ל-ynet: "אני שמח על ההסכם עם העובדים ועל כך שהכל נגמר בשעה טובה. הגענו להבנות, נחתם הסכם קיבוצי מיוחד שהוא ספציפי לסינמטק ומוגבל מבחינה זו שנמשיך לדון בו אחרי הפסטיבל. סוכמו הבנות על מספר נקודות שעל הפרק לרבות השבת חלק מהקיצוץ בשכר שנעשה לאחרונה בשל הנסיבות הכלכליות. במקביל בנינו מנגנון שיגן על העובדים במידה שיהיו פיטורים אם נגיע למצב של צמצומים". דה פריס הדגיש כי לעת עתה אין בסינמטק כל כוונה לפטר עובדים.

   

  עם פרסום הדברים, אמרו עובדי הסינמטק ל-ynet: "אנו מודים לקהל הרחב של הסינמטק על ההבנה, ההתעניינות והסבלנות שגילו במשך החודשים האחרונים, לתעשיית הקולנוע על הגב והתמיכה שגילו לאורך כל הדרך ולאנשי ארגון 'כוח לעובדים' על עזרתם הרבה. אנו מברכים את הגברת ליה ון ליר, נשיאת המוסד, את המנכ"ל אילן דה פריס והמנכ"ל העמית יגאל מולד חיו על הנכונות האמיצה להתמודד עם סוגיות מורכבות של טופלו שנים ומקווים שבכך ייפתח דף חדש של יחסי עבודה בסינמטק ירושלים שיאפשרו להצעיד אותו לשיאים חדשים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים