שתף קטע נבחר

ילדותי בסכנת פירוק אם לא יאושר הסדר נושים

לדברי עו"ד יוסי מנדלבאום, בא כוח הנאמן, אם היום לא יואשר הסדר הנושים המתוקן והמשופר לרשת, משמעות הדבר היא הליך של פירוק ומשיכת הצעתו של המשקיע, אבנר יהודאי

העניינים ברשת ילדותי מתחממים. בא כוח נאמן רשת ילדותי, עו"ד יוסי מנדלבאום, מסר כי אם היום (ה') לא יאשרו הנושים את הסדר הנושים המתוקן והמשופר לרשת, משמעות הדבר היא הליך של פירוק לרשת, ומשיכת הצעתו של המשקיע.

 

 

"במצב דברים זה, ברור כי כל קבוצות הנושים ייפגעו משמעותית, מאחר ואין לחברה נכסים פיזיים מהן ניתן יהיה להיפרע, זולת המוניטין, המותג והמיקומים האטרקטיביים. קיימים מספר גורמים אינטרסטיים המעוניינים להכשיל את ההסדר, בכדי לסלק עוד גורם תחרותי מהשוק, אך דבר זה לא בידם, מאחר ובסופו של יום כלל הנושים ישכילו להבין כי האלטרנטיבה של פירוק גרועה עבורם פי עשרות מונים", מסר עו"ד מנדלבאום.

 

על פי הסדר הנושים המוצע, המשקיע (אבנר יהודאי) ישלם סך כולל של 1.2 מיליון שקל ותשלומים נוספים בפריסה לחמש שנים. זאת, תמורת ההשקעה בחברה וכנגד הקצאת 72.5% ממניות בעלת השליטה בחברה (אסתר צאיג).

 

עוד עולה מהסדר הנושים כי בעלי השליטה מתחיבים לשלם לבנק לאומי ממקורותיהם את סכום חובה של החברה לבנק לאומי, וזאת לא יאוחר מארבעה חודשים ממועד אישור ההסדר. כמו כן, הם מתחייבים לשלם לטובת הסדר הנושים סך של 200 אלף שקל, שישולם בחמישה תשלומים. 

 

עוד מוסכם כי היה ודירת המגורים של בעלי השליטה תימכר (בין מרצון ובין בהליך כפוי של מימוש) במהלך תקופת ההסדר וטרם השלמתו, מלוא התמורה שתיוותר לאחר כיסוי מלוא ההוצאות בגין הדירה (משכנתא, מסים וכיוב') תועבר לטובת קופת הסדר הנושים.

 

על פי ההסדר, קבוצת הנושים בדין קדימה (עובדים ורשויות) יקבלו 100% מחובם. קבוצת הנושים הרגילים בעלי ערבות אישית יקבלו בין 40%-50% מחובם. קבוצת הנושים הרגילים יקבלו 30%-40% מחובם.

 

השופטת ורדה אלשיך הדנה בתיק בתקופת שבתון האריכה לאחרונה את צו הקפאת ההליכים לרשת ילדותי עד אמצע יולי. זאת, על מנת לאפשר לנאמן הרשת להשיג את הצעת הרכישה הגבוהה ביותר לצורך גיבוש הסדר נושים. ההצעה עליה המליץ הנאמן הינה ההצעה של הקבוצה של אבנר יהודאי ורם בלינקוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: וייס יוסי
אבנר יהודאי. המשקיע
צילום: וייס יוסי
מומלצים