שתף קטע נבחר

"רוצה להתחתן? תכנני 12 ילדים"

זהו הפתרון שנתן הרב המקובל דוד בצרי לאלף נשים רווקות שהשתתפות בעצרת תפילה בירושלים ל"זיווג הגון" ו"זרע קיימא". הרב קרא שלא לדחות את ההריון אחרי החתונה ובין הלידות וקבע: "שימוש באמצעי מניעה פוגע בפרנסת הבית"

12 ילדים לפחות, בלי אמצעי מניעה וגם אחרי גיל 40 – זהו המתכון של הרב המקובל דוד בצרי לפתרון מצוקת העקרוּת והרווקוּת המאוחרת בציונות הדתית. בכינוס נשים המתקשות להרות או למצוא בן זוג שנערך אתמול (יום ד') בירושלים קבע הרב כי "בחורה שרוצה להתחתן צריכה לקבל על עצמה כבר בפגישה הראשונה ללדת לא פחות משנים עשר ילדים". בנוסף קרא לנשים לשכנע זו את זו שלא לדחות הריון אחרי החתונה או בין לידה ללידה. את דבריו מפרסמת כתבת רדיו קול חי דבורה גינזבורג. 

 

הרב בצרי, הנחשב לאחד מחכמי הקבלה בימינו ועומד בראש ישיבת המקובלים "נהר שלום", השתתף בעצרת תפילה שהתקיימה ברובע היהודי ובכותל המערבי, יחד עם כאלף בנות המצפות ל"זיווג הגון" ול"זרע של קיימא". תחת הכותרת "נשים מחכות" הן שמעו את הטיפים שלו לפתרון מצוקותיהן.  

 

הרב טען כי שימוש באמצעי מניעה פוגע בפרנסת הבית, ואמר: "כשאתם עושים מניעה אתם עוצרים את השפע. כשאתם רואים אישה שהילד הכי קטן שלה הוא בן שלוש - זה אומר שכבר שלוש שנים היא עושה מניעה. תשכנעו אותה שלא תעשה את זה".  

 

"אל תאמינו לרופאים"

הוא התייחס גם לנושא ההפלות, וקבע: "הרופאים הם שקרנים. אל תאמינו להם. אומרים לכם שהעובר לא הבריא - זה רק בשביל לכסות את עצמם מתביעות. אסור לשמוע לרופאים. נשים שהתייעצו איתי ולא הפילו ילדו ילדים הכי בריאים וצדיקים". עוד הוסיף כי "גם בגיל ארבעים ומעלה אפשר ללדת וזה לא מסוכן".  

 

במהלך הכינוס נערכו תיקונים ותפילות עבור הנשים שהשתתפו בו, ובהמשך הן שמעו את דבריה של הרבנית ימימה מזרחי, ששיעוריה והרצאותיה הפכו לפופולאריים במיוחד בשנים האחרונות. "כשבחורה יוצאת לדייט היא לא באה לבד, אלא אומרת לקדוש ברוך הוא: 'יאללה, בוא! יוצאים לדייט!", אמרה בסגנונה. אחר כך התאוננה על כך ש"הספורט היחיד שהרווקות עושות זה עם העכבר בדוסי-דייט". עוד טענה כי לבנות שזיווגן מתעכב יש להן כנראה בעיה עם כיבוד ההורים או שהן נוטות לכבד יותר את האבא.  

 

גם הדיבורים על ניאו-רפורמה הגיעו אל הרבנית ימימה, והיא סיפרה למשתתפות כי בהקשר זה נשאלה בראיון רדיו מה דעתה על הרווקות המיואשות ש"עושות דברים אסורים". היא אמרה כי השאלה ציערה אותה מאוד והשיבה: "זו תופעת שוליים. עיקר הבנות מתחזקות, במיוחד מאז הפינוי מגוש קטיף".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תפילה למציאת זיווג בישיבת השלום
צילום: חיים צח
מומלצים