שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פתחו פה על בריטני ספירס

  "גיור" שירים לועזיים זה לא דבר חדש, אבל לעשות את זה רק באמצעות שירה וקולות - ושזה יישמע כמו הדבר האמיתי? כזה עוד לא היה. לקראת ימי בין המצרים, שבהם לא נהוג להאזין למוזיקה מכלי נגינה, הושק אלבומה החדש של להקת six13

  "שלושת השבועות" שהחלו ביום חמישי וימי ספירת העומר - בהם נהוג שלא להאזין לכלי נגינה - הם שעתם היפה של אלבומי הא-קפלה, שירים המבוססים על שירה וקולות בלבד. לקראת ימי בין המצרים השנה הושק בישראל אלבום האחרון של להקת six13 האמריקנית, "יש חדש". מעבר לרמה הגבוהה במיוחד שמציגה להקת הא-קפלה, הפעם באלבום גם רצועת בונוס שמחברת ו"מגיירת" שורת שירים לועזיים, וקשה מאוד להאמין שלא נשמעים ברקע גיטרות ותופים. 

   

  הרצועה, שנקראת "נעילה", מתחילה עם "Too late to apologize" של טימבלנד ו-וואן ריפאבליק, עוברת ל-"Crazy" של נארלס ברקלי ו"Toxic" של בריטני ספירס, ומסיימת עם "Umbrella" של ריהאנה. נסו ותיהנו.

   

  six13 - שמשמעות שמה הוא בעצם 613, כמניין המצוות בתורה - פועלים כבר שש שנים והוציאו שלושה אלבומים. האחרון שבהם יצא בארצות הברית בחנוכה והגיע אלינו רק כעת באמצעות "רננו מיוזיק". תשאלו, אם זה דיסק א-קפלה למה לא חיכו בארצות הברית לספירת העומר כדי להוציא אותו? אם כבר הקשבתם לשיר שלעיל אתם כבר יודעים את התשובה, אם לא - הנה היא:

   

  "תמיד אמרו לנו שמה שאנחנו עושים מספיק טוב גם לימים רגילים, ולא צריך לחכות לעומר או לבין המצרים, אז השנה הקשבנו בקולם", אומר מייק בוקסר, אחד מחברי הלהקה. "הרי בכל השנה אנחנו מופיעים, ומוזמנים לקונצרטים בכל מיני מקומות, ואנשים נהנים, אז למה לא לשמוע את הדיסק גם בסתם יום של חול?" 

   

  הלהקה הוקמה על-ידי כמה חברים שהכירו בקולג' בניו-יורק. בוקסר מספר כי הוא היה היחיד בחבורה שידע לנגן על כלי נגינה, וכל השאר היו זמרים. היתה התלבטות לאיזה כיוון ללכת - ולבסוף הוחלט לנסות את קונספט הא-קפלה.

   

  טוב, לפחות יש את הביטחון שישמעו את זה כשמוזיקת כלי נגינה אסורה

   

  "אמנם נכון שיש זמנים שזה יותר מבוקש, אבל אף אחד לא מבטיח שיקנו את הדיסקים שלך בגלל זה. האתגר שלנו

  הוא לתת למאזין משהו טוב ואיכותי לא רק בעומר ובשלושת השבועות. עם הזמן, כשהתחלפו חלק מהחבר'ה בלהקה הגיעו כמה שיודעים לנגן וחשבנו אם ראוי לשנות את הסגנון, אבל אז אמרנו - יש לנו משהו מיוחד, למה שנהיה כמו כולם? למה ללכת אחורה?

   

  "מעבר לכך, יש יתרון גדול נוסף בלהיות להקת א-קפלה - אנחנו מופיעים בשבתות. בסופו של דבר איפה שאנחנו, המוזיקה איתנו. לא צריך שום דבר נוסף. כבר עשינו הופעות ל-200-250 איש בשבת, וזה היה מצוין.

  כמובן כשהקהל גדול יותר חייבים מיקרופונים".

   

  אני בטוח שיש מי שאומר שאם זה כל-כך דומה למוזיקה אמיתית אין לשמוע את זה בספירת העומר או בין המצרים כי זו "מעין הערמה"

   

  "יש דיון על זה, ותלוי מי הרב שלך ומה הדרך שלו. יש מי שאומר שכל הנקודה היא שצריכים להיות עצובים ולכן זה לא מתאים, אבל יש אחרים שאומרים 'לא צריך להוסיף על מה שנאסר. אם התירו לשמוע שירה - התירו'. אנחנו לא מתערבים במאבק הזה. בסופו של דבר צריך לזכור שלא עשינו את המוזיקה הזו במיוחד לימי הספירה, עשינו את זה בשביל הכיף. אם מחר יגידו כולם שזה אסור לשמיעה כשנהוגים מנהגי אבלות - זה יהיה בסדר מצדנו".

   

  נעילה/ מילות השיר מקטעים נבחרים

  (Too Late To Apologize)

  Sometimes I take a little too long to get things done

  It really made a problem when my wife had a baby son

  I waited til the evening, when that boy was eight days old

  And then I called the mohel, this is what I was told

  He said, "it's too late to circumcise, it's too late..."

   

  (Toxic)

  Passover night is lots of fun

  I'm gonna steal the afikoman

  And at the end? Indigestion

  It's time to drink some wine with Jews

  I'm feeling drunk -- I asked for juice

  I need a bite, a bit of food

  There'll be no fluffy challah for me tonight

  This matza's so thin and crispy

  A taste of unleavened paradise

  I'll be visiting Jews, and they're all eating matzah

  Only Shmura for me, there'll be no rolls or pasta

  Yes, I'm visiting Jews, and they're all eating matzah

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ספירס. עכשיו בגירסה כשרה גם לבין המצרים
  צילום: AP
  יש חדש
  עטיפת דיסק
  מומלצים