שתף קטע נבחר

ספר תורה למען גלעד

יש מי שלא מסתפק רק במגעים המתנהלים לשיחרור החייל החטוף: השבוע הוכנס ספר תורה לזכותו של גלעד שליט לגדוד בו שירת, בטקס רב משתתפים. האב נועם השתתף בכתיבה והתורם הבטיח חגיגה לחיילים עם שובו של גלעד לחיק משפחתו

לא רק ספר ילדים של גלעד שליט, מעכשיו יש גם ספר תורה: בטקס מיוחד ומרגש, הוכנס השבוע ספר תורה לגדוד 71 של השריון בו שירת גלעד שליט. האירוע נערך ביוזמתו של הרב מנחם אופן, המתנדב באגודה למען החייל. בטקס נכחו בכירים ובהם, מפקד חטיבת גולני, אל"מ אבי פלד, ששימש בעת החטיפה כמפקד החטיבה הדרומית בעזה - הגזרה ממנה נחטף שליט. נועם, אביו של החייל החטוף, הגיע לאירוע והביע את תקוותו לשובו של בנו בקרוב הביתה.


הכנסת ספר התורה לגדוד (צילומים: ישראל ברדוגו) 

 

ספר התורה החדש והמיוחד, הוכנס בטקס בבסיס הגדוד ברמת הגולן. הספר נתרם על ידי משפחת מירלשוילי במסגרת פרוייקט שמאחוריו עומד הרב מנחם אופן, הפועל במסגרת האגודה למען החייל וארגון "אור לחייל" לרווחת חיילי צה"ל.  


 

במעמד כתיבת האותיות בספר התורה, נכחו אל"מ אבי פלד ואלוף (מיל') יאיר נווה, מפקד גדוד 71, וחיילי הגדוד בהרכב מלא. גם בני משפחת מירלשוילי, שתרמה את הספר לעילוי נשמת אבי המשפחה, משה מירלשוילי ז"ל שעמד בראש הקונגרס היהודי העולמי של יהודי גאורגיה ונפטר לפני חודשים אחדים, ולזכות החייל השבוי גלעד שליט, שנחטף במהלך שירותו בגדוד.  


 

הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, השמיע דברי ברכה באמצעות הטלפון וכך רבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזר ששלח את ברכתו למשתתפים.


לאחר שכתב אות בספר התורה הביע נועם שליט את תקוותו לשובו המהירה של גלעד הביתה. כלל הנואמים באירוע בחרו להדגיש בדבריהם את התקווה הלאומית לשובו של גלעד בריא ושלם למולדתו.


מיכאל מירילשוילי שתרם את ספר התורה הבטיח במהלך נאומו לערוך בגדוד חגיגה כפולה ומכופלת עם שובו של גלעד שליט לחיק משפחתו.

 

הרב אופן סיפר כי היה לו חשוב מאוד במסגרת הפעולות להכנסת ספרי תורה ליחידות צה"ל השונות להכניס ספר לגדוד 17 לזכות גלעד שליט. "עם ישראל מחכה יום יום לשובו של גלעד לחיק משפחתו והיה זה אך מתבקש לבצע את הפרוייקט הנוכחי שבו נעשה מאמץ רוחני גדול למען הצלחת המגעים המתנהלים לשיחרורו", אמר.


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט מסיים את כתיבת הספר
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים