שתף קטע נבחר

נתניהו לאבו מאזן: בוא ניפגש, אפילו בבאר שבע

בפתח ישיבת הממשלה בבאר שבע, קרא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנהיגי ערב לשתף פעולה: "אני מציע ליושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן להיפגש בקרוב בכל מקום בארץ"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרא הבוקר (יום א') לנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן, להיפגש עמו אפילו בבאר-שבע, במלאת שלושים שנה לפגישתם של ראש הממשלה, מנחם בגין, ונשיא מצרים, אנואר סאדאת, בעיר.

 

"אני קורא למנהיגי הפלסטינים ומדינות ערב: בואו ניפגש, בואו נשתף פעולה. יש לנו יכולת להביא משקיעים רבים. אנו מתאמצים לעשות הקלות לפלסטינים, אבל כל המאמצים יכולים להגיע רק עד נקודה מסויימת", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה בבירת הנגב.

 

נתניהו הנחה להתחיל בתכנון מחדש של קו הרכבת מאילת לבאר שבע - תוכנית שהוכנה בימיו של שאול מופז במשרד התחבורה. ראש הממשלה סיפר כי זו ישיבת הממשלה הראשונה בבאר שבע מאז ומעולם: "זו גם ישיבה ראשונה שלנו אחרי 100 ימי כהונה. באר שבע נבחרה שלא במקרה, נעסוק היום בפרויקטים שנקים כאן, מפארק נחל באר שבע דרך מעבר עיר הבה"דים בדרום שיחולל זינוק חד בהעברת אוכלוסיה בעלת יכולות מהמרכז לדרום, בהרחבת כביש 6 עד צומת הנגב, מה שיפתח את הדרום לתנועת אוכלוסיה אזרחית עם רכב".


הזמנה לבירת הנגב. נתניהו בישיבת הממשלה (צילום: הרצל יוסף)

  

"שיתוף פעולה יכפיל את התוצאות"

מפיתוח הנגב, עבר נתניהו לדבר על השלום: "אני רוצה לומר מילה גם לשכננו. לאוכלוסייה הפלסטינית החיה לצידנו יש זכות בסיסית לחיות בביטחון בשלום ובשגשוג. בשבועות האחרונים עשינו מאמצים רבים כדי להקל על חייהם, הסרנו מחסומים רבים, החלטנו להרחיב את שעות הפעילות של מעבר אלנבי לסחורות נוספות והחלטתי לקדם שורת פרויקטים עם הפלסטינים שיקדמו את השלום. כל המאמצים הללו יכולים להגיע עד לנקודה מסוימת בלבד, והתוצאות תכפלנה את עצמן בעשרות מונים רק אם יהיה שיתוף פעולה מהצד השני. 

 

"לכן אני קורא למנהיגי הפלסטינים ומדינות ערב, בואו ניפגש.

 בואו נשתף פעולה. אנחנו יכולים להביא משקיעים רבים. אני מציע ליושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן להיפגש בקרוב בכל מקום בארץ. מכיוון שאנחנו כאן בבאר שבע אני קורא לו - בוא ניפגש כאן. אומרים לי שבימים אלה מלאו 30 שנה לשלום עם מצרים וקצת יותר מ-30 שנה לפגישת אנואר סאדאת ומנחם בגין כאן מאי 1979. זה הזמן להיפגש".

 

שר השיכון, אריאל אטיאס, אמר כי "ברור שהיום התהליך המדיני בהקפאה בעקבות סירובו של אבו מאזן להיפגש עם ראש הממשלה, גם אחרי נאום בר-אילן. אבו מאזן ממשיך להוסיף תנאים מוקדמים ואני מקווה שקריאתו של ראש הממשלה תישא פרי. אזרחי ישראל לא מצפים לא מעשים מצד הממשלה. זמן התירוצים עבר". 

 

בפתח הישיבה דיבר גם שר הביטחון, אהוד ברק, והדף את הביקורת שהובעה על מינויו של האלוף בני גנץ לתפקיד סגן הרמטכ"ל. "מינויו של גנץ התקבל בניקיון דעת ובשיקול דעת, כך שבעתיד יעמדו לרשותנו כמה מועמדים לתפקיד הרמטכ"ל". בהתייחס לניסיונות להשאיר בצה"ל את אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, אמר: "אני לא חושב שאני צריך לעסוק במה שיעשה גלנט - הוא ייפגש עם הרמטכ"ל ושם יסוכמו הדברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. קידום פרויקטים בדרום
צילום: הרצל יוסף
אבו מאזן
צילום: AP
מומלצים