שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  משתמש כבד

  השחקן בריאן קרנסטון עבר את אחד המהפכים הגדולים בהוליווד. מדמות קומית חביבה, הוא חוזר לעונה שנייה בתפקידו המורכב ב"שובר שורות". בראיון ל-ynet הוא מגלה שלמד להכין סמים ולא, הוא לא חושב שיש בעיה עם זה

  אחת לכמה שנים טובות, נוחתת על לוח המשדרים לגמרי במפתיע סדרה שאולי ממבט ראשון אינה מדיפה את הניחוחות של מעדן טלוויזיוני, אך במבט שני ולעיתים שלישי - אחרי שמקלפים כמה שכבות, מתברר שמדובר ביצירת מופת שתענוג לנעוץ בה את השיניים ולתת לטעם הלא שגרתי לחלחל עמוק לתודעה.

   

  כזו בדיוק היא "שובר שורות" (ד' ב-22:45, yes stars Drama), דרמה לא שגרתית שקשה אפילו לקטלג או להגדיר אותה. היא מגוללת את עלילות וולטר ווייט, מורה לכימיה שבגופו מתגלה סרטן ריאות סופני וחובר לתלמידו לשעבר שהפך לסוחר סמים ומיישם את הידע שלו בכימיה כשהוא הופך ליצרן סמים בעצמו.

   

  הקריירה החדשה שלו מתנהלת במקביל לחייו כבעל לאישה בהריון, אב לבן מוגבל וגיס של קצין ביחידה ללוחמה בסמים. מתברר שחיי הפשע מעניקים לו תמריץ חדש לחיים, גבריות מתחדשת ואפילו דחף מיני מוגבר.

   

  זו לא הפעם הראשונה שסדרת טלוויזיה עוסקת במסחר סמים ("העשב של השכן", למשל) אבל ב"שובר שורות" יש מסר מעיק ומרתק על מה שאדם נואש מוכן לעשות ולהקריב, ועד הוא ירחיק לכת.

   

  "כשקראתי את הפיילוט, ראיתי בדמיוני את האדם הזה", אומר בריאן קרנסטון, השחקן הראשי המגלם את דמותו של וולטר ווייט. "אני מכיר אותו ויש לי סימפטיה אליו. הוא נושא על גבו את משא החרטה והזדמנויות מוחמצות והוא מתפוצץ בפנים.".

   

  שיעור ראשון בסמים קשים

  הליהוק של קרנסטון (54), אדם חביב ומרואיין נוח במיוחד, מעט מפתיע. הוא שחקן אופי מיומן שביסס את מעמדו בהוליווד דווקא כשחקן קומי ב"סיינפלד" ובמיוחד כאבא המרושל בלהיט "מלקולם באמצע".


  קרנסטון לצד אנה גאן ב"שובר שורות". חקר את דמות הכימאי המסומם

   

  קרנסטון צבר לא מעט מועמדויות לפרסי "אמי" עבור "מלקולם" אך התפנית הדרמטית בקריירה היא זו שזיכתה אותו בפרס הנכסף בשנה שעברה, ומאז הוא אף ביים את הפרק הראשון בעונה השנייה. לדבריו, לקראת תפקידו החדש הוא ביצע מחקר מעשי על סוחר סמים עם רקע אקדמאי בכימיה.

   

  "נצמדתי לפרופסור לכימיה באוניברסיטת UCLA לכמה ימים, כדי ללמוד שוב שמות של מרכיבים, תרכובות, ציוד לערבוב, מתי יש לחבוש מסיכות ואילו כימיקלים בטוחים. זה פקח את עיניי כי לא עסקתי בכימיה מאז התיכון".

   

  אז יש היגיון כימי מאחורי כל מה שנאמר ונעשה על סמים בסדרה?

   

  "בהחלט. אנחנו גם עובדים עם כימאי כיועץ לסדרה ולתסריטאים".

   

  האמת, אם היית רוצה - היית יכול יכול לרקוח סמים לפרנסתך?

   

  "בטח" הוא צוחק, "אבל כעסק צדדי".

   

  וברצינות, אתה לא חושש שהסדרה בעצם מספקת פתרונות כלכליים פליליים לאנשים נואשים?

   

  "אני לא יודע, צריך לזכור שזה פיקטיבי. זה טלוויזיה. אני לא רוצה להציג את זה בצורה זוהרת. ההחלטות שוולטר עושה הן באמת טיפשיות. הוא נואש וזו דרכו לצאת מזה. אם היה חושב על מה שהוא עשה, הוא היה משכנע את עצמו לרדת מזה, כי זה מטורף".

   

  ואגב טירוף, איך מגיע שחקן קומי לתפקיד כל כך דרמטי?

   

  "כשסיימתי את 'מלקולם באמצע' אמרתי לעצמי 'זה היה נחמד לשבע שנים, ועדיף שאחפש תפקיד יותר דרמטי'. הגיע אלי תסריט הפיילוט ל'שובר שורות' ורציתי לפגוש את היוצר גיליאן שעבד איתי ב'תיקים באפלה'. הוא רצה שאקח על עצמי את התפקיד הראשי. שמחתי שהוא זכר. הגעתי לפגישה של 30 דקות אתו שנמשכה 90 דקות, והוא הפך לגיבור שלי".

   

  הקשר הישראלי החם

  במסגרת עבודתו ב"מלקולם באמצע", עבד קרנסטון בין היתר עם המפיקים הישראלים ארנון מילצ'ן ודוד מטלון. לדבריו, הוא נהנה מאוד משיתוף הפעולה איתם.


  "שובר שורות". שונה בתכלית מתפקידיו הקודמים

   

  "הם היו ידידותיים, תומכים וחכמים. הם קראו את התסריט של 'מלקולם' וראו עד כמה שזה משעשע וכתוב מבריק ולא התערבו בעשייה. הם הניחו ליוצרים ליצור ואני לא זוכר אפילו פעם אחת שהם אמרו 'תעשו את זה אחרת'.

   

  וזה מה שקורה כעת עם AMC ב"שובר שורות"?

   

  "בדיוק. הם תומכים בנו לכל אורך הדרך. יש להם מעט הערות פה ושם אבל הם לא מתערבים. זה לעולם לא היה עובד ברשתות השידור הגדולות".

   

  עד כמה העבודה הנוכחית שלך שונה מ"מלקולם באמצע"?

   

  "הסדרות שונות בתכלית. הדמיון הוא באמת באיכות הכתיבה המעולה. בנוסף, לנו השחקנים אין מושג אם הסדרה תצליח או לא ולכן אנחנו שואפים לעשותה בצורה הטובה ביותר".

   

  נראה שעבדו על המראה שלך לא מעט בסדרה.

   

  "נכון. בעיקר בנושא השפם הקצוץ ליד השפה העליונה. דיללנו אותו והבהרנו את הצבע. הפכנו גם את השיער שלי לדל וחסר חיים. דאגנו שהפנים יהיו חסרי צבע כצבע הקיר. זה מתאים לתחושה ולסרטן הסופני של וולטר. הוא נאלץ לקחת סיכונים ומתפרץ מתוך הדמות הזו. זה מרגש אבל גם מפחיד".

   

  כמה זמן הוא עוד יחייה?

   

  "אתה יודע, בטלוויזיה אפשר למתוח את הזמן. שתי העונות הראשונות מכסות בעצם ארבעה חודשים וחצי. בעונה הראשונה בעיקר הצצנו לתוך העולם שלו ועכשיו בשנייה אנחנו לגמרי בתוך עולמו כסוחר סמים והניסיון שלו למצוא היגיון בזה.

  זה מחוץ לכלל שליטה. הוא הרי מדען והוא רוצה לשלוט בזה ולהשליט סדר, וזה פשוט לא קורה".

   

  איך התגובות מהצופים?

   

  "כשמדובר בחולי סרטן, הדבר העיקרי שאני רוצה לשמוע הוא האם גילמתי את הדמות של וולטר נכון ובהגינות. שמעתי גם ממורים לכימיה ואפילו ממשתמשי סמים, כולם פירגנו לי על התפקיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קרנסטון. למד את דמות הכימאי המסומם
  לאתר ההטבות
  מומלצים