שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  Dell Mini Inspiron 10V - נטבוק עממי

  המחשב הנייד הקטן של Dell מכיל את כל התכונות שהיינו מחפשים במחשב-אינטרנט, והוא מצליח להפתיע בנוחות גלישה ובחווית שימוש מהנה ביותר. בדקנו

  ה-Mini Inspiron 10V הוא נטבוק מהדור הרביעי של דל, המשווק בתור הגרסה העממית יותר של המיני 10. מארז המחשב עשוי בעיקר מפלסטיק בניגוד למגנזיום בגרסה היקרה יותר, אך למרות זאת הוא מצליח להקנות תחושת יוקרה ועמידות.

   

   

  מבנה ועיצוב

  כאשר המחשב מונח על שולחן, גובהו המקסימלי הוא 28.3 מ"מ. סוללת 6 התאים איתה הגיע המחשב שבדקנו מוסיפה למידה זו עוד מספר סנטימטרים. רוחבו 261 מ"מ ועומקו 182 מ"מ. משקלו (יחד עם סוללת 3 תאים) הוא 1200 גרם בלבד.

   

  חלקו החיצוני של המחשב עשוי פלסטיק שחור ומבריק עם לוגו כסוף של דל במרכזו. למרות הפשטות שבעיצוב, המחשב מצליח לתפוס לא מעט תשומת לב בעקבות מראהו היוקרתי-מינימליסטי.

   

  פתיחת המכסה חושפת את המסך, המקלדת ומשטח המגע. המקלדת ואזור המסך גם הם שחורים כמו חלקו החיצוני של המחשב, אך הטקסטורה שלהם מחוספסת, מה שעוזר להסוות סימני מגע וטביעות אצבע שיבלטו על חלקו החיצוני של המחשב. אזור משטח המגע צבוע באפור-מטאלי, והוא חלק ומבריק כמו כיסויו החיצוני של המחשב, כדי להקנות תחושה נעימה יותר לאזור שורש כף היד. הצבע האפור מטשטש את סימני המגע, ומאפשר לשמור על מראה "נקי" לאורך זמן.

   

  איכות ההרכבה של המחשב מצוינת, וניתן לומר שהיא עולה על זאת של מחשבים יקרים פי כמה. סך הכל, המחשב קשיח ועמיד, ואין קושי להרים אותו אפילו מהמסך בלי תחושת חשש שמא יגרם לו נזק כלשהו.

   

  מסך

  המסך שודרג לגודל 10.1 אינץ' עם ציפוי מבריק ברזולוציה של 1024x576 ויחס של 16:9. הוא איכותי, ומציע למשתמש תמונה טובה מאוד בתנאי "משרד". כאשר ישנה תאורת שמש ישירה על המסך, ייתכנו קשיים מסויימים בצפייה בגלל אופיו הרפלקטיבי של הציפוי המבריק.

   

  תמונות וטקסט נראים טוב על המסך, והוא אינו גורם לקשיים כלשהם בקריאת טקסט הודות לניגודיות גבוהה יחסית, ואינו סובל מהיפוך צבעים כאשר זוויות הצפייה מתרחבות. המסך תפקד היטב כאשר צפינו בסרטים וקטעי וידאו מ-YouTube למרות שהמחשב אינו מיועד לשימושי מולטימדיה. אין ספק, שהציפוי המבריק נוסח (TruBrite) מעניק לתמונות עושר ועומק, אשר לא מתאפשרים על גבי מסכים שטוחים בגימור מט.

   

  ביצועים

   


  3DMark06: 9 - באופן צפוי המיני V10 מפגין יכולות מולטימדיה חלשות. יש לציין, שדל מדגישים שהדגם אינו מיועד לשימושי מולטימדיה, ולכן רזולוצית המסך שלו נמוכה יחסית וחיבור המסך החיצוני הוא בתקן VGA בלבד. מי שדורש יכולות מולטימדיה טובות יותר יוכל לשקול את ה – Mini Inspiron 10 כחלופה הולמת יותר עם רזולוצית מסך משופרת וחיבור HDMI.

   


  HDTune 2.55 - הדיסק הקשיח מבית ווסטרן דיגיטל הראה נתונים טובים מאוד, אפילו בהשוואה לכוננים קטנים יותר. זמן גישה קצר של 16.8 אלפיות השניה ונפח תעבורה ממוצע של 45.9 מגה-בייט לשניה.

   

  מקלדת, משטח מגע וכפתורים

  המקלדת של ה–Mini Inspiron החדש מהווה, כנראה, את השיפור המשמעותי ביותר בהשוואה לדורות הקודמים. המקלדת גדולה הרבה יותר מאשר אלו הנמצאות במחשבי נטבוק.

   

  בדל טוענים שגודל המקלדת הוא 92% מגודל מקלדת סטנדרטית של מחשבים ניידים, ואכן ניכר שיש ניצול מקסימלי של רוחב המחשב ושהמקשים עצמם גדולים ושטוחים יחסית. שינוי בולט נוסף הוא בפריסת המקשים, אשר מזכירה כעת הרבה יותר מקלדת רגילה, והיא קלה יותר לשימוש בהשוואה למקלדות בנטבוקים אחרים שבדקנו. המקשים עצמם מרגישים איכותיים, והתנועה שלהם חלקה עם משוב חיובי.

   

  הקלדה של מסמך טקסט היא עדיין משימה לא פשוטה על מחשבי נטבוק, אבל הקלדה של כתובות אינטרנט ושורות טקסט קצרות במסנג'ר נעשית בנוחות יחסית הודות למקלדת החדשה.

   

  משטח המגע של המחשב משונה מעט במבט ראשון, שכן מדובר במשטח ששני קצוותיו מהווים את כפתורי העכבר. השימוש במשטח נוח מאוד והגודל שלו סביר בהחלט (בעיקר הרוחב). בדרך כלל תגובתו מהירה ואינטואיטיבית, אך מידי פעם חווינו "קפיצות" של העכבר ללא סיבה ברורה. השימוש במקשי העכבר מאתגר מעט בהתחלה, ויכול לדרוש תקופת הסתגלות קצרה.

   

  יכולות אלחוטיות

  המחשב מצוייד בכרטיס רשת אלחוטי מדגם 1397 מבית היוצר של דל. הכרטיס תומך גם בתקן 802.11g החדש וגם ב-802.11b/d/e/i/k ובפרוטוקולים רבים של הצפנה. הכרטיס זיהה את כל הרשתות האלחוטיות באזור במהירות. בנוסף, המחשב מצוייד בכרטיס Bluetooth אשר משמש לתקשורת אלחוטית לטווח קצר. עם התקנים דוגמת טלפונים ניידים, הכרטיס תומך בגרסה 2.1.

   

  לאכזבתנו, אין במחשב נורת חיווי למצב חיבור הרשת, כך שלא ניתן לדעת את סטטוס הכרטיס במבט חטוף ויש לבדוק אותו בשורת המשימות בחלונות.

   

  חום ורעש

  ה-Mini Inspiron הוא מחשב שקט מאוד. גם כאשר הרצנו תוכנות בדיקה לא שמנו לב לרעש נוסף הבוקע מהמחשב. בעת שימוש מאומץ ניתן להרגיש מעט את הרעידות הנגרמות כתוצאה מהמאוורר, אך הן חלשות מספיק כדי לא לגרום לאי נעימות.

   

  מבדיקות שערכנו, נראה שהמחשב מתחמם מעט בזמן שימוש ארוך או מאומץ. יש התחממות בחלקו התחתון, ובעיקר באזור עליו מניחים את שורש כף היד. צידו הימני של אזור זה מתחמם יותר מחלקים אחרים במחשב, מה שיכול להוביל לחוסר נוחות.

   

  חיבורים (כניסות ויציאות)

  מקדימה: אין חיבורים.

  מצד ימין: יציאת אוזניות, כניסת מיקרופון, חיבור משולב USB/eSATA, יציאת VGA, חיבור רשת RJ45.

  מצד שמאל: קורא כרטיסים משולב 3 in 1, שני חיבורי USB, כניסת חשמל, חיבור בטיחות Kensington.

  מאחורה: אין חיבורים.

    

  חיי סוללה וספק כוח

  ספק הכוח של המחשב מזכיר יותר ספקים של מכשירים חשמליים מאשר ספקי כוח של מחשבים ניידים. גודלו בערך כגודל שני מטעני טלפונים סלולרים, והוא שוקל 125 גרם בלבד, כך שהנשיאה שלו קלה מאוד.

   

  בדקנו את משך חיי הסוללה (6 תאים 56Whr) תחת עומס מירבי – אינטרנט אלחוטי מופעל, מסך עם בהירות מקסימלית ותוכנה המדמה עבודה על המחשב, המערבת את המעבד, כרטיס המסך והדיסק הקשיח. מדדנו זמן של 4:30 (ארבע וחצי שעות) לפי כיבוי עצמי של המחשב. תחת עומס מינימאלי – ללא חיבור אלחוטי ובהירות מסך בינונית מדדנו זמן של 6:10 (שש שעות ועשר דקות).

   

  Mini Inspiron 10V

  מחיר: 1,950 ש"ח

  ציון:


   

  בעד: עיצוב נקי ומינימליסטי, מקלדת נוחה ומשטח מגע איכותי, מחיר אטרקטיבי

  נגד: רזולוצית מסך נמוכה מעט, התחממות באזור כף היד עלולה לגרום לאי נוחות

  שורה תחתונה: ה – Mini Inspiron 10V של דל הוא הדגם העממי מהדור הרביעי של סדרת הנטבוקים. המחשב מכיל את כל התכונות שהיינו מחפשים במחשב-אינטרנט, והוא מצליח להפתיע בנוחות גלישה ובחווית שימוש מהנה ביותר. ה"מיני", אידאלי לכל מי שרוצה גישה נוחה לאינטרנט בזמן נסיעות, ומעדיף להשאיר את הנייד ה"גדול" בבית. השילוב של איכויותיו ומחירו הנמוך הופכים אותו לרכישה אטרקטיבית.

   

  מפרט טכני

  מסך 10 אינץ' WSVGA ברזולוציה של 1024x576

  מעבד Intel Atom N270 (1.6GHz, 533Mhz FSB, 512K L2Cache)

  זיכרון 1GB, DDR2, 533MHz

  כונן-קשיח 160GB SATA HDD 2.5” 5400RPM

  כרטיס מסך Intel 945GSE UMA Graphics Media Accelerator

  כרטיס רשת אלחוטי Dell 1397 WLAN 802.11g

  כרטיס תקשורת Bluetooth Internal (2.1+EDR) mini-card

  מצלמה webcam 1.3 מגה-פיקסל עם מיקרופון מובנה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים