שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  האברך הדורס: בנו של רבה הראשי של חדרה

  איתמר ביטון, בן 28, הוא האברך שדרס את הקופאית נוגה זוראיש, הודה אך זוכה על-ידי השופט משה דרורי. בשיחה עם ynet אמר: כל הסיפור הזה יצא מפרופורציה. הוא התפוצץ מחדש באופן מפתיע בעקבות מועמדותו של השופט לעליון

  בית המשפט העליון התיר לפרסם: האברך שדרס קופאית ממוצא אתיופי הוא איתמר ביטון, בנו של רבה הראשי של חדרה, שמעון ביטון. הדורס מצא את עצמו במרכזה של סערה הנוגעת לפסק הדין השנוי במחלוקת שחיבר השופט בתיק, משה דרורי. שמו של דרורי הוזכר לאחרונה כאחד המועמדים לבית המשפט העליון ומועמדותו עוררה ביקורת רבה. בית המשפט העליון אמור להכריע מחר בערעור לגבי פסק הדין במשפטו של ביטון.

   

  ביטון, בן 28, הואשם שעזב חנות מבלי ששילם וכאשר הקופאית, נוגה זוראיש, נעמדה מול מכוניתו בניסיון למנוע ממנו לברוח - הוא נסע בכל מקרה ופגע בה בכוונה.

  השופט דרורי החליט לא להרשיע את ביטון, שהודה במעשים, מחשש שרישום פלילי יפגע בתקוותו להתמנות לבית הדין הרבני. עוד הסביר דרורי כי האברך חזר בתשובה וביקש מחילה, כפי שדרש הרמב"ם. עוד קבע השופט כי הפרשה דווקא היטיבה עם הנפגעת, משום שבגלל האירוע - ובעקבות עדותה בבית המשפט היא סוף סוף "השתלבה בחברה הישראלית".

   

  בדיון סוער שהתקיים לפני כמה ימים בבית המשפט העליון, הטיח השופט אדמונד לוי ביקורת קשה בשופט דרורי. אך מקורביו של השופט טוענים כי לוּ היו בידיהם כל הראיות שהוצגו לבית משפט העליון - הוא היה מרשיע את הנאשם. במקביל, הגיעו לידי ynet מכתבים ששלחו השר אלי ישי והרב הראשי שלמה עמאר, בהם המליצו לשופט שלא להרשיע את ביטון.

   

  מקורבי דרורי טוענים כי לוּ היו בידיהם כל הראיות שהוצגו בעליון - הוא היה מרשיע את הנאשם. במקביל, הגיעו לידי ynet מכתבים ששלחו השר אלי ישי והרב הראשי שלמה עמאר בהם המליצו לו שלא להרשיעו. "אני חושב שכל הסיפור יצא מפרופורציה, במיוחד לאור העובדה שפסק דינו של דרורי ניתן לפני כשנה", אמר ביטון. "כל הסיפור התפוצץ מחדש באופן מפתיע בעקבות מועמדותו של השופט דרורי לבית המשפט העליון. יש כאן בחישה גדולה של הפרקליטות שעשתה עריפת ראשים מכוונת גם לי וגם לעדה האתיופית. כולנו קורבן בפרשה וכולנו נעקדנו. כל האמת תינתן לאחר פסק הדין".

   

  ביטון עבר לפני כמה חודשים מירושלים לקריית-גת. הוא נשוי ואב לשני ילדים. לפני חודשיים נפטר בנו בן ה-5 בפתאומיות. אביו מכהן כרבה הראשי של חדרה מזה יותר מ-30 שנה ועומד בראש מוסדות "אור יוסף" המקורבים לש"ס. אחיו של איתמר, בועז ביטון, ניהל את הקמפיין של המפלגה בחדרה במערכת הבחירות האחרונות.

   

  בשיחה עם ynet הכחיש איתמר ביטון כי יש לו קשר כלשהוא לש"ס וציין כי המכתב שהעביר יו"ר המפלגה, השר אלי ישי,

  לשופט דרורי נעשה מתוך היכרותו עם אביו. "אני לא מכיר אותו והוא לא מכיר אותי", אמר ביטון, אשר נמצא בימים אלה בתהליך הסמכה לדיינות.

   

  "היא נאחזה על המנוע. אם דרסתי איך היא חזרה לעבוד? אמנם פגעתי בה אבל כולם יכולים לראות שאין פה פגיעה יזומה והיא טיפסה על גבי המנוע של הרכב שלי", הוסיף ביטון בהתייחס לאישומים נגדו. "לא שיקרתי במשטרה. בן אדם שמגיע למשטרה ללא עבר פלילי בולע את המילים. המשטרה שאלה אותי אם דרסתי וגם היום אני טוען שלא דרסתי. הודיתי במהלך המשפט אבל המעשה שלי יכול להתפרש בכמה מובנים". 

   

  לקראת ההכרעה בערעור, הוא אמר: "אני בוטח בקדוש ברוך הוא שיהיה בסדר". פרקליטו בועז קניג הוסיף: "מבחינה משפטית אין לי ספק שאין מקום לקבלת הערעור. יחד עם זאת, אם לשפוט לפי גוף הדיון והערות בית המשפט שצוטטו בתקשורת וכן העובדה שמרשי נשפט גם בבית המשפט וגם בתקשורת - לא אתפלא אם העליון ירשיעו בדין".

   

  זואריש אמרה היום לקראת ההכרעה בבית המשפט העליון: "אני סומכת על שופטי בית המשפט העליון ומקווה שיהיה בסדר ושהצדק ייעשה. אני מקווה שהאברך יקבל את מה שמגיע לו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביטון. בלע מילים במשטרה
  צילום: גיל יוחנן
  ביטון לא שילם. זוראיש
  צילום: גיל יוחנן
  באדיבות שטורעם.נט
  הרב ביטון. מקורב לש"ס
  באדיבות שטורעם.נט
  עו"ד קניג. אין מקום לקבלת הערעור
  צילום: שאול גולן
  מומלצים