שתף קטע נבחר

הנדרסת פרצה בבכי; השופט לוי: "את לא אשמה"

אחרי שבית המשפט העליון מתח ביקורת חריפה על השופט משה דרורי, שלא הרשיע את האברך שדרס אותה, טענה נוגה זוראיש כי בקשת הסליחה של הדורס לא הייתה כנה - ופרצה בבכי. האברך בתגובה: "הראיה היא שבבית המשפט המחוזי כן סלחת לי"

דרמה בבית המשפט: נוגה זוראיש פרצה היום (ב') בבכי במהלך הדיון בערעור שהגישה הפרקליטות נגד האברך שדרס אותה אך לא הורשע על-ידי שופט המחוזי משה דרורי. "הוא ביקש ממני סליחה בבית המשפט וסלחתי לו. הבקשה שלו לא הייתה אמיתית", אמרה בבית המשפט העליון, "הכי כואב לי שהוא לא ביקש ממני סליחה אמיתית".

 

 

השופט אדמונד לוי עצר אותה ואמר: "באירוע הזה את לא אשמה בשום דבר, את לא צריכה להתנצל. אנחנו רוצים שתשתפי אותנו בתחושות שלך". היא השיבה: "אני נפגעתי והוא פגע בי. הוא זרק אותי עם האוטו, סבלתי מזה שנתיים וחצי. למרות הכל סלחתי לו ועכשיו אני מבינה שלא הייתי צריכה. הוא ממשיך לדבר עליי כל מיני דברים והבנתי הרבה דברים". 

 

בית המשפט העליון מתח מוקדם יותר ביקורת חריפה על פסיקתו של השופט דרורי. "קראתי את ההחלטה של בית המשפט המחוזי ולא הבנתי איך האברך לא הורשע, זה לא מתקבל על הדעת", אמר השופט לוי.

 

ח"כ מולה: להפוך את ההחלטה, אנחנו לא באיראן 

האברך אמר לאחר הדיון בבית המשפט: "שמעתי את הדיבור שלה, היא אומרת בבית משפט באופן חד משמעי, היא אמרה שהיא סלחה לי. עכשיו בקשר לעניין הזה שהיא חושבת שבקשת הסליחה שלי לא היתה מעומק הלב, אז אני שוב פעם בא ומנסה לשכנע אותה מעל המדיה, אף אחד לא חוקר לב או כליות. הראיה היא שבבית המשפט המחוזי כן סלחת לי. אני רוצה לנצל את הבמה הזו ולהגיד אני חטאתי, עוויתי, פשעתי. אם תרצי אני אפצה אותך בכל דרך אפשרית".


"הבקשה שלו לא הייתה אמיתית". זוראיש (צילום: גיל יוחנן) 

 

"היתה דרמה בבית המשפט המחוזי", הוסיף האברך, "השופט דרורי אמר - '30 שנה לא חוויתי כזו דרמה'. אני מביע הבעת צער מעומק הלב, אז למה את לא באה ואומרת - סלחתי כדבריך? שוב פעם אני אומר,

חטאתי לך, עוויתי לך, פשעתי לך. אחרי שתהיה פסיקה בבית המשפט העליון האמת תישפך לאור. אני נמצא כרגע בפרשת דרכים מאוד רצינית, עניין הדיינות זה ביני לבין עצמי".

 

במהלך הדיון הועלו גם שתי סיבות להקל על הנאשם - הוא חווה טרגדיה אישית קשה כאשר לפני כמה שבועות מת בנו הקטן והשנייה היא העובדה שהוא כבר ביצע את שעות העבודה לתועלת הציבור שנגזרו עליו.

 

פרקליטו של האברך, עו"ד בועז קניג, אמר כי "אכן הדיון היום היה סוער ונוקב. יחד עם זאת, החלטת בית משפט המחוזי נכונה ומנומקת וכולי תקווה כי ערעור המדינה יידחה".

 

ח"כ שלמה מולה אמר ל-ynet כי הוא מצפה מבית המשפט העליון "לעשות צדק ולהפוך את החלטת בית המשפט המחוזי". לדבריו, "אין מקום לפסק הדין של השופט דרורי במחוזותינו. אנו לא נמצאים במדינת הלכה כמו איראן, אלא במדינה דמוקרטית שבה זכויות האזרח הן מעל לכל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האברך. "חטאתי, עוויתי, פשעתי"
צילום: גיל יוחנן
"את לא צריכה להתנצל". השופט לוי
צילום: בוצ'צו, אתר בתי המשפט
מומלצים