שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איך תזהי שונא נשים ואיך תתגונני מפניו

  הם פועלים במסווה של מחזרים נלהבים ורומנטיים, אבל אז מתגלה תמונה שונה לחלוטין - הם שונאים את מושא חיזוריהם, אולי בגלל מישהי שפגעה בהם בעבר. לא אבסורד?

  ככל שעולה מדד החום, כך עולה מדד החיזור, וככל שאני נתקלת ביותר בחורים אני מגלה תופעה מדאיגה: שונאי נשים בקרבנו! כן כן, הם מתקיימים במציאות היומיומית במסווה של מחזרים נלהבים ורומנטיים, כשבפועל מתגלה תמונה שונה לחלוטין - הם שונאים את מושא חיזוריהם. ועל שום מה ולמה? כי היא כנראה מזכירה להם את רותי מכיתה ב' שלא הסכימה לשתף אותם בסנדוויץ' שלה, את זו שיצאו איתה בשבוע שעבר ונהגה בהם בחוסר כבוד, או איזו אקסית מיתולוגית שמיררה את חייהם. 

   

  "שנאה היא נטל. החיים קצרים מדי בשביל להיות כועס על כולם כל הזמן"

  -דייויד מק'קנה

   

  שונא הנשים (להלן "השונא") הוא אדם חביב, נימוסי, מעביר זקנות את הכביש ועוזר לפנות את הכלים בסוף הארוחה. עד שזה מגיע להיכרות עם אשה. החביבות קורסת כחומת ברלין, ופרצופו מתגלה בכיעורו כאילו היה מיליונרית בהוליווד שנייה אחרי ניתוח פלסטי. ולא, זה לא מראה נעים בכלל!

   

  אולי יש כאלה שחושבים ששנאה היא מילה חזקה ו/או חמורה עבור עולם המושגים של בינו ובינה, ודווקא מילה הקשורה למצבים גדולים ועוצמתיים, כמו מלחמות בין עמים או שושלות בהיסטוריה. אבל בל נשכח שכל מערך אנושי מורכב קודם כל מאנשים פרטיים, והם אלה שהתנהגותם מתווה מציאות ותפישת עולם.

   

  ובכן, כיצד תזהי את שונא הנשים? הסממנים מאוד פשוטים, לפחות בעיניי, וניתנים לריפוי מאוד מהר. הריפוי של האשה. הוא, לעומת זאת, יזדקק לתהליך ריפוי ארוך יותר....

   

  "אוי נו, אז את מהנשים האלה שחושבות שהן יודעות הכל"

  כשבחור מדבר איתך בתחילתו של קשר, וכתשובה על דבר שאת אומרת פולט משפט כמו "אוי נו, אז את מהנשים האלה שחושבות שהן יודעות הכל אבל לא מבינות בכלום", את יכולה לסמס לחברתך הטובה ששפר מזלך וגם את נכנסת לסטטיסטיקה - יש לך תקשורת עם שונא נשים.

   

  במהלך השיחה תגלי שהוא מריץ מונולוג בו הוא מסביר לך כמה את טועה, רק מהיותך אשה, בכל דבר. שימי לב, זה בעצם דיאלוג עם כל הנשים בעברו שפגעו בו, רמסו את כבודו או גרמו לו לחוסר אמון במין האנושי בכלל והנשי בפרט. בעוד שהוא חושב שיש ביניכם דיאלוג על עברו, את בעצם רק צופה בו, כאילו פתחת את הטלוויזיה ב"חיים שכאלה". ההבדל הוא שאת לא צופה פסיבית, אלא נכפה עליך להיות אקטיבית בלקיחת "אשמה" שאינה שייכת לך. 

   

  "השנאה היא גופה מתה, מי מכם רוצה להיות קבר?"

  -ג'ובראן חליל ג'ובראן

   

  ככל שהשיחה תמשיך להתגלגל סביר להניח שתנסי להגיד משהו כמו "אבל אני אשה ייחודית, לא כמו כל הנשים".

   

  ראית פעם בנשיונל ג'יאוגרפיק איך מתנהגת חיה פצועה?

  אפרופו טלוויזיה, ראית פעם בנשיונל ג'יאוגרפיק איך מתנהגת חיה פצועה? באגרסיביות מפחידה. כך גם הבחור שמולך. סביר להניח שהוא ירים את קולו, יטיח בך עלבונות על אישיותך הקלוקלת ועל תכונות אופי שהוא משער שיש לך, כי הרי "כל הנשים אותו דבר". סביר להניח שככל שתנסי להגיע איתו לעמק השווה בו תוכלו להתחיל מהתחלה, שכן בכל זאת מטרת ההתקשרות היתה לעשות אהבה, לא מלחמה, כך ינסה להשפיל אותך יותר ויותר עם משפטים כמו "נו, אני צוחק, גם חוש הומור אין לך? מה יהיה עם הנשים האלה?", או "מה את מתווכחת בכלל? אם הייתי בראד פיט היית אומרת אמן. זה שאני לא חתיך כמוהו זו לא סיבה לא לקבל את דבריי".

   

  את מבינה? זה לא רק שהוא שונא נשים, הוא שונא את העולם, את אותו עולם בו מתנהלים חייו ובו התרחשו אפיזודות שונות שכללו נשים שכנראה מיררו את חייו. אז במקום להיות מתוק כמו החזות הראשונית שהציג, הוא הופך למריר דווקא מולך. ובניגוד לשוקולד, אצל אנשים זה לא מעיד על איכות.

   

  איך תביני סופית שנתקלת בשונא נשים? מאוד פשוט - תבחיני ששיחה איתו מציבה אותך בעמדת מגננה, עלולה לגרום לך לפקפק באישיותך הטובה. את מבחינתו נאשמת במשפט על פשע שלכאורה ביצעת, כשבעצם לך ברור שכלל לא היית קרובה לזירת הפשע.

   

  "מי שזורע שנאה - יקצור חרטה"

  -רבי שלמה אבן גבירול

   

  זה מוזר, כי לתפישתי שונא נשים הולך נגד הטבע: הרי המין הגברי אמור לשאוף לקרבתו של המין הנשי, ולא לדחות אותו מעליו. זה מעוות, אבל מילא מעוות. כל מי שחווה את עולם הדייטים על בשרו יודע שיש מצבים הזויים ומעוותים, שבהם אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק. אבל היתקלות ב"שונא" היא לא רק עצובה, שכן חשבת שמולך עומד אבי ילדייך המקסים, שבן רגע הפך למפלצת ירוקה משנאה. אני לא יודעת מה איתך, באופן אישי ירוק הוא לא הצבע שלי, וזה גם גורם לך לתהות, אז למה בעצם חיזרת אחריי? אם לשיטתך ל הנשים גרועות ביכולת השכלית שלהן ונעדרות חוש הומור, אם לשיטתך כולן רוצות גבר עשיר וחתיך הורס, אם לשיטתך יש להן אופי בוגדני ומצד שני הן מתייחסות לגבר כאל ספק זרע ותו לא – אז למה לך?

   

  זוכרת שאמרתי שהריפוי שלך הוא קל? אכן כך. די לומר בנימוס "זה לא מתקדם לשום מקום שטוב לשנינו, בוא נפרוש בשיא". אל תדאגי, זה לא יגרום לו לשנוא אותך עוד יותר.

   

  "אין נקב המחט צר לשני אוהבים, ואין רוחב העולם מכיל שני שונאים"

  -רבי שלמה אבן גבירול

   

  ועכשו בוא רגע התקרב אליי, אתה, שונא הנשים הטיפוסי. כן כן, אתה, אל תסתכל לצדדים כאילו אתה לא יודע שאני מתכוונת אליך. בוא תענה לי על שאלה אחת: שונא נשים או שונא אותי? זה שיש נשים שפצעו אותך לא אומר שכל הנשים כאלה. זה גם זה לא אומר שכל הנשים שתפגוש בעתיד הן כאלה, וזה בטח לא אומר שאני כזו. 

   

  בוא אגלה לך סוד: אני, בניגוד אליך, לא שונאת אותך. אני אפילו נוהגת בך בליברליות שבה אני מנהלת את חיי ואומרת לך שאתה לא חייב לחשוב שאני מהממת. בחיי, אתה אפילו לא חייב לחבב אותי, ואם אתה ממש מתעקש אתה גם יכול לשנוא אותי. רק עשה לי טובה - אם החלטת להעמיד אותי על דוכן המנצחות של "שנאת נשים", אז עדיף שתשנא אותי מפני שאתה חושב שהרווחתי את השנאה הזו בעצמי, לא שמישהי אחרת עזרה לי. את מדליות הזהב שלי אני אוהבת לקבל בזכות עצמי.

   


   


  פורסם לראשונה 15/07/2009 12:48

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נזכר ברותי מכיתה א'?
  צילום: ויז'ואלפוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים