שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ביהמ"ש: "תפורק עמותת האנדלוסית של אשדוד"

  התזמורת, שפעלה תחת עיריית אשדוד ופסקה מלתפקד, תפורק. עובדי התזמורת ונגניה הפועלים מזה חודשים בהתנדבות תחת עמותה אחרת, מחכים להחלטת משרד התרבות באם תתוקצב

  בית המשפט המחוזי בבאר שבע הורה היום (ד') על פירוק עמותת "התזמורת האנדלוסית של אשדוד" והפקיד את הליך הפירוק בידיו של כונס הנכסים הרשמי של ישראל. המפרק הזמני, שמונה על ידי בית המשפט לנהל את ההליך, הוא עו"ד אופיר כץ.

   

  החלטת בית המשפט, שניתנה במעמד שני הצדדים, חותמת פרק סבוך ומכוער בתולדותיה של אחת התזמורות הייחודיות הפועלות בישראל, שהחל בסכסוך שהתגלע בין ההנהלה לעובדי התזמורת ונגניה והסתיים היום עם פירוקה.

   

  לפני חודשים ספורים, בעקבות הסכסוך, החליטו העובדים והנגנים על הקמת תזמורת חדשה הפועלת תחת עמותת "אהבת קדומים" ועם גיבוי של הסתדרות העובדים. בתזמורת האנדלוסית החדשה רואים בפסיקת בית המשפט ניצחון ואומרים: "להחלטת בית המשפט יש חשיבות רבה שכן בעצם פירוק העמותה של עיריית אשדוד, תתקיים מעתה תזמורת אחת שמורכבת מאותם הנגנים והעובדים שזכו לפני שנים ספורים בפרס ישראל".

   

  בשבוע שעבר נערכה פגישה בין נציגי הנגנים והעובדים של התזמורת האנדלוסית החדשה לבין שרת התרבות לימור לבנת. בפגישה, שנערכה גם בנוכחות יו"ר ההסתדרות עופר עיני ויו"ר איגוד האמנים בהסתדרות דוד גלנוס, סוכם על מתווה להמשך קיום פעילותה של התזמורת ואופן תקצובה על ידי מנהל תרבות. התזמורת האנדלוסית החדשה ממשיכה לפעול ולקיים חזרות וקונצרטים מזה חודשים ספורים, זאת למרות ששכר העובדים והנגנים טרם משולם עד למציאת פתרון תקציבי הולם.

   

  מחכים עם החגיגות

  יו"ר ועד העובדים והנגנים, נגן המנדולינה, המנצח והמלחין תום כהן, אמר ל-ynet: "עד כמה שזה עצוב מבחינה סמלית שעמותת התזמורת נסגרת, אנחנו רוצים להאמין שכל הדברים הרעים שנלוו לעמותה זו, יעלמו ביחד איתה. אנחנו נמשיך בדרכנו ונפיץ את אהבת המוזיקה והתרבות המזרחית בכלל והאנדלוסית בפרט.

   

  "אכן נפגשנו עם השרה לבנת והגענו להבנות. אנחנו מקווים שהם ייושמו.

  ההחלטה חיובית, ברורה וחד משמעית, אבל הנגנים עדיין לא מקבלים משכורות, אז נחכה עם החגיגות עד להתבהרות העניינים".

   

  כפי שבתזמורת החדשה לא ממהרים לחגוג, כך גם במשרד התרבות עוד לא ברכו על המוגמר. משרד התרבות שתמך באנדלוסית של אשדוד בסכום של כ-3.2 מיליון שקל בודק לעת עתה את ההשלכות המשפטיות של העברת התמיכה לעמותה שתחתיה פועלת התזמורת החדשה.

   

  שרת התרבות לימור לבנת אומרת בתגובה: "התזמורת האנדלוסית היא אחת התזמורות החשובות והייחודיות בישראל, אשר הצליחה להטמיע תרבות מוזיקלית בת אלפי שנים והגיעה להישגים חשובים בתרבות הישראלית.

   

  "במשרד התרבות יש תקציב של 3.2 מיליון שקל לצורך פעילות התזמורת. אנחנו מקווים שתימצא הדרך בין הגורמים הרלוונטיים, ההנהלה והנגנים, לבוא לכדי פתרון שיחזיר את המוזיקה האנדלוסית לאולמות הקונצרטים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ההפגנה של האנדלוסית בשוק בינואר
  צילום: דודו אזולאי
  לאתר ההטבות
  מומלצים