שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרג חתול בפטיש בגלל תאונה
  בית משפט השלום בירושלים גזר 200 שעות לתועלת הציבור על אברהם תורג'מן, שרוצץ בפטיש את גולגלתו של חתול שגרם בעקיפין לתאונה שבה היה מעורב. התובעת דרשה שלוש שנות מאסר: "אני שואלת מי פה החיה האמיתית?"

  "לחתול את דואגת? תראי את האוטו שלי" - כך אמר אברהם תורג'מן לנערה שהעירה לו אחרי שרוצץ בפטיש את גולגלתו של חתול שגרם בעקיפין לתאונת דרכים שבה היה מעורב. היום (ד') גזר עליו בית משפט השלום בירושלים 200 שעות לתועלת הציבור, שישה חודשי מאסר על תנאי ופסילת רשיון לשלושה חודשים.

   

  המקרה אירע לפני שנתיים בירושלים. תורג'מן, בן 55, נהג במכוניתה של בתו, כשלפתע הנהגת שלפניו בלמה לאחר שהבחינה בחתול על הכביש -

  והוא התנגש בה. על-פי כתב האישום, תורג'מן ירד אז מהמכונית והטיח בנהגת: "בשביל חתול את עוצרת?".

   

  אז חזר למכוניתו, הוציא פטיש, שלף את גור החתולים ממקום מחבואו מתחת למכונית חונה, הטיח את ראשו במדרכה והיכה אותו באמצעות הפטיש. בשלב הבא השליך תורג'מן את פגר החתול לעבר חצר ברחוב. שכנים שהיו עדים לתקרית הזעיקו את המשטרה, ושוטרים שהגיעו למקום עצרו את תורג'מן.

   

  הסניגור: "לא ברור אם המכות הן שהרגו את החתול"

  במהלך המשפט העידה נערה שהייתה עדה לתקרית. על פי עדותה, תורג'מן "תפס בזנב של חתול קטן, ממש גור קטן. שמתי לב שביד השנייה היה לו פטיש, הוא לקח את החתול וזרק אותו בכוח על המדרכה ועם הפטיש נתן לו חבטות בכל הגוף. החתול פירפר כמה דקות עד שמת. לאחר מכן אמרתי לו שהוא רצח חתול. הוא אמר 'לחתול את דואגת? תראי את האוטו שלי'".

   

  התובעת במשפט ביקשה להחמיר עם תורג'מן. "ההתנהגות של הנאשם היא בלתי אנושית", טענה בבית המשפט, "אני שואלת מי פה החיה האמיתית? חוק צער בעלי חיים קובע עונש מקסימלי של שלוש שנות מאסר. המעשה בוצע בכוונה תחילה ובשל כך אני מבקשת עונש מאסר בפועל, את המקסימום שהחוק מטיל".

   

  פרקליטו של תורג'מן, איתן להמן, טען מאידך כי מרשו היה נתון בסערת רגשות בזמן התאונה וכי הוא בן-אדם שאוהב בעלי חיים ומגדל חתולים. השופט ברקלי כתב בגזר הדין: "לא שוכנעתי כי הנאשם מתעלל סדרתי בחיות. נהפוך הוא - עדי האופי העידו כי הנאשם אוהב חיות וכנראה שכעסו העבירו על דעתו".

   

  השופט יחזקאל ברקלי קבע בגזר הדין כי תורג'מן היה נתון לסערת רגשות, וכי הוא עשה מעשה מביש ומעורר שאט נפש, אך יחד עם זאת השתכנע כי הייתה זו התנהגות חריגה ויוצאת דופן מצדו. הוא הרשיע את תורג'מן בעבירה של התעללות בבעלי חיים, על-פי חוק צער בעלי חיים, ופסק לו כאמור 200 שעות לתועלת הציבור. העונש המקסימלי על עבירה זו הוא שלוש שנות מאסר.

   

  לאחר הפסיקה אמר עורך דין להמן ל-ynet: "גזר הדין די מאוזן, כאשר השופט הטיל עונש יחסית חמור למקרים כאלו הנגמרים בדרך כלל רק במאסר על תנאי. בהכרעת הדין נקבע כי לא ברור אם המכות הן אלו שהרגו את החתול. העבירה שבה הורשע היא בדרך כלל על שיטתיות וכאן מדובר באדם אוהב חיות אשר בעצמו מגדל חתולים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרג חתול בפטיש בגלל תאונה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עדת ראיה: החתול פירפר כמה דקות עד שמת. אילוסטרציה
  מומלצים