שתף קטע נבחר

פצועים במחאת החרדים; אבנים על משרד החינוך

חרדים יידו אבנים לעבר חלונות משרד החינוך ברחוב דבורה הנביאה, לעבר שוטרים ברחוב שמואל הנביא ועל עובד עירייה ברחוב בר-אילן, במחאה על מעצר האם החשודה בהרעבת בנה. שלושה בני אדם נפצעו

נמשכות מהומות החרדים בירושלים: שלושה בני אדם נפצעו הלילה והבוקר (יום ה') באורח קל מאבנים שיידו חרדים ברחוב בר-אילן בבירה. בין הפצועים – עובד תברואה של העירייה, שנפגע קל. לטענת עיריית ירושלים החרדים זיהו את המדים שלבש - וזו הסיבה שהותקף. המהומות פרצו לפני כמה ימים, לאחר מעצרה של האם החרדית החשודה בהרעבת בנה.

 

"הדסה" משיב לטענות החרדים: הילד שהורעב - לא חולה סרטן

 

הבוקר התפשטו המהומות גם למקומות אחרים בירושלים. חרדים יידו אבנים לעבר חלונות משרד החינוך ברחוב דבורה הנביאה. אין נפגעים ולא נגרם נזק. בפינת הרחובות שמואל הנביא-יחזקאל יידו חרדים אבנים לעבר שוטרים והבעירו פחי אשפה. סמוך ללשכת הרווחה בשכונת גאולה הונחו מספר פחי אשפה. כמה עשרות מטרים משם יידו חרדים אבנים לעבר שוטרים. גם במקרה הזה אין נפגעים או נזק. במוקד אחר בלמה המשטרה עשרות חרדים שניסו להגיע לרחוב יפו כדי להפגין.


כביש בר אילן, הבוקר (צילום: גיל יוחנן)

 

במקביל, נראה שאחרי שהמערכת המוניציפלית הוציאה את אנשיה מאזור העימות - אפשר שהמהומות בשכונות החרדים יגרמו גם לניתוק מחשמל.

חברת החשמל הודיעה כי אם אנשיה יתקלו באלימות בשכונות שבהן ארעו תקריות אלימות - היא תפסיק את השירות לתושבים.

 

בחברה אמרו ל-ynet כי כי קיבלו הנחיה ממשטרת ירושלים שלא להכניס את הצוותים לשכונות שבהן מתחוללת המחאה האלימה בעקבות מעצרה של האם החרדית . מנגד, במשטרת הבירה טוענים כי לא נתנו הנחיה שכזו.

 

בחברת החשמל מודים כי עד עתה - לא ניתקלו עובדי החברה בכל גילוי של אלימות או הפרעה לעבודתם באותן שכונות. עוד נטען כי צוות של החברה הגיע בליווי משטרתי צמוד לבית ברחוב מלכי ישראל, כדי לתקן תקלה חמורה. זאת, מסבירים בחברת החשמל, בשל לחץ מצד התושבים במקום.

 

אתמול הורה ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, להפסיק את שירותי העירייה באזור השכונות החרדיות גאולה ומאה שערים, "במטרה למנוע את סיכון חיי עובדי העירייה באזור". מהעירייה נמסר כי "השירותים לא יינתנו עד אשר יתאפשר מתן שירות ללא סיכון חיי אדם".

עוד הודיע ברקת, כי העירייה "מצרה על הפגיעה הנכפית על תושבי האזור שאינם קשורים לאירועים המתרחשים כעת, ומקווה לחדש את השירות לתושבים בהקדם".

 

בהתפרעויות שאירעו אתמול בירושלים נעצרו 26 חרדים. במהלך ההפגנות - חרדים רבים קראו לעבר השוטרים "נאצים", יידו בהם אבנים והציתו פחי אשפה רבים. כביש בר-אילן נסגר חלקית לתנועה והמשטרה הפעילה פרשים ומכונה להתזת מים. המחאה התפשטה גם אל מחוץ לירושלים. כ-100 חרדים הפגינו ויידו אבנים ברחוב מעפילי אגוז בבית שמש. כוח משטרה פיזר אותם.


פורסם לראשונה 16/07/2009 10:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנות החרדים בירושלים, הבוקר
צילום: גיל יוחנן
3 בני אדם נפצעו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים