שתף קטע נבחר

ראש הוועדה הקרואה בלוד אילן הררי התפטר

הגירעון הקשה הוביל כנראה את הררי, שכיהן מאז הדחת ראש העיר בני רגב, לנטוש. על הפרק: איחוד בין רמלה ולוד תחת ניהולו של ראש העיר רמלה יואל לביא

ראש הוועדה הקרואה בלוד, אילן הררי, הודיע בצהריים (יום ה') על התפטרותו ככל הנראה על-רקע הגירעון הקשה בו מצויה העירייה. הררי, שכיהן בתפקיד מאז הודח בני רגב לפני כשנתיים, הודיע על פרישתו לשר הפנים, אלי ישי, וזה קיבל את ההתפטרות.

 

אחד המועמדים לרשת את הררי הוא ראש העיר רמלה, יואל לביא. מועמדותו של לביא עלתה כשוועדה של משרד הפנים המליצה על איחודן של רמלה ולוד לפני כמה חודשים. מסיבות תקציביות מהלך האיחוד עדיין לא יצא אל הפועל ונראה כי עם התפטרותו של הררי - ינסה משרד הפנים להאיץ את המהלך.

  

לוד סובלת מזה שנים מגרעונות תקציביים הנובעים מניהול כושל. בעקבות כך, החליט משרד הפנים למנות ועדה קרואה שתנהל את ענייני התושבים.

 למרות ניסיונותיו של הררי להבריא את העירייה, עדיין ניכרות בלוד השפעות העבר, דבר אשר היה ככל הנראה הקש ששבר את גב הגמל עבור ראש הוועדה הקרואה. הררי כיהן בתפקיד במשך שנתיים, מאז פרש מצה"ל בדרגת תא"ל. בתפקידו האחרון היה קצין חינוך ראשי.

 

ועדה חיצונית שבדקה את מצבה העגום של עיריית לוד ב-2006 בחנה בין היתר את טענותיה על גירעון עמוק ואי יכולתה לשלם משכורות לעובדיה בזמן. נגבו עדויות מגורמים שעבדו עם העירייה וקיבלו ממנה שירותים. במסקנותיה המליצה אז הוועדה למשרד הפנים לפטר את ראש העיר ואת חברי המועצה.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הררי. ישי קיבל ההתפטרות
צילום: דובר צה"ל
צילום: ראובן שוורץ
רמלוד? לביא
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים