שתף קטע נבחר

אינדונזיה: 9 הרוגים בפיצוצים בשני בתי מלון

מחבלים מתאבדים פוצצו את עצמם בשני בתי מלון יוקרתיים בג'קרטה. עד כה דווח על תשעה הרוגים ועשרות פצועים. כל ההרוגים הם אזרחים זרים שהתאכסנו במלונות

לפחות תשעה בני אדם נהרגו בשני פיצוצים שארעו בו-זמנית הלילה (יום ו') בשני בתי מלון בג'קרטה בירת אינדונזיה. בתי החולים בעיר מסרו כי עד כה פונו 50 בני אדם לקבלת טיפול רפואי וכי כל ההרוגים הם אזרחים זרים.

 

שני הפיצוצים העזים החרידו את מלון ריץ-קרלטון ואת מלון מריוט - שני בתי מלון יוקרתיים באזור עסקים בעיר. עדי ראיה סיפרו כי החלונות בחלק הקדמי של ריץ-קרלטון נופצו, וחלקיקים רבים של זכוכית והריסות פוזרו ברחוב. גורמים רשמיים מסרו כי מבדיקה ראשונית עולה שמחבלים מתאבדים הם שביצעו את הפיגועים.


המלון לאחר הפיגוע (צילום: AP)

 

דינו פאטי דג'לאל, דוברו של נשיא אינדונזיה, אמר כי הפיצוץ נגרם על-ידי "פצצות של טרוריסטים". לדבריו, "ברור שזה לא פיצוץ גז, אלא פעולת טרור".

 

המשטרה המקומית מסרה כי כל ההרוגים נפגעו בפיצוץ במלון מריוט. אותו מלון נפגע קשות במתקפה בשנת 2003 - אז

נהרגו 12 בני אדם בפיצוץ מכונית תופת. האחריות הוטלה על רשת טרור דרום-מזרח אסייתית בשם ג'מאעה איסלמיה.

 

אלכס אסמסבראטה, שהתאמן בריצה סמוך למלון, סיפר כי הוא שמע בתחילה פיצוץ עז מכיוון מלון מריוט. חמש דקות אחר כך, פיצוץ נשמע מכיוון הריץ.

 

לפני כשבוע נערכו בחירות במדינה, שעברו בצורה שקטה והדגישו את ההתקדמות שעשתה המדינה המוסלמית הגדולה בעולם - מאז האלימות והמהומה שסבבו את נפילתו של הרודן סוהרטו בסוף שנות ה-90.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלון מריוט. נפגע בפיגוע דומה ב-2003
צילום: AP
מומלצים