שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "האם המרעיבה" שוחררה למעצר בית
  על-פי ההחלטה, האם החשודה שהרעיבה את בנה הפעוט, תשהה בביתו של עסקן חרדי בירושלים. מבוגר שלא ממשפחתה ישגיח עליה כל הזמן ויאסר עליה להיפגש עם ילדיה. סבו של הילד: מצבו משתפר. סגן השר ליצמן הפקיד ערבות

  הסוף להפגנות החרדים בירושלים? למרות ההחלטה המסתמנת להגיש כתב אישום נגד האם החשודה כי הרעיבה את בנה בן ה-3, הוסכם בצהריים (יום ו') בבית משפט השלום בעיר, כי היא תשוחרר למעצר בית. על-פי החלטת השוטפת שלומית דותן, האשה תשהה בביתו של העסקן החרדי, אברהם פרויליך. סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ופרויליך שילמו את דמי הערבות - בגובה 400 אלף שקל. על-פי הסיכום היא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית. ביום חמישי בשבוע יתקיים דיון נוסף בעניינה.

   

  המהומות בירושלים - עדכונים אחרונים ב-ynet

 1. השר לביטחון פנים: לא ייתכן ששוטרים יותקפו 
 2. הלילה: 18 שוטרים נפצעו במהומות
 3. עובד העירייה שהותקף: נחלצנו משם בנס

   

  לפני שקיבלה את החלטתה הזמינה השופטת ללשכתה את סגן השר ליצמן, את ד"ר יאיר בירנבאום מבית החולים הדסה, כמה רבנים מטעם העדה החרדית, את נציגי הפרקליטות ואת עורכי הדין של שני הצדדים. השופטת קיבלה את ההצעה שהאם תשהה במעצר בית, כשכל הזמן יהיה לצדה מבוגר - שלא מבני משפחתה.


  האם בבית המשפט. תילקח לבדיקה (צילום: אלי מנדלבאום)

   

  במהלך שבעת הימים בהם תשהה האם במעצר בית, היא תילקח לבדיקות רפואיות, אך קודם לכן תיבדק על-ידי רופא בביתה. בנוסף אסר עליה בית המשפט להיפגש עם ילדיה. פרויליך יהיה חייב לעדכן את המשטרה או את בית המשפט בכל ניסיון לשבש את החקירה. בהקשר לילד, המאושפז בבית החולים הדסה עין-כרם, נקבע כי אסור להעבירו למקום אחר וכי המשך הטיפול יהיה בתחומו. להערכת ד"ר גרינבאום, הילד יזדקק לאשפוז גם בשבועות הקרובים.

   

  במסגרת ההסדר שהושג, יובאו הילדים בימים הקרובים לחקירה, בשל דרישתה של השופטת לשיתוף פעולה בין הצדדים. השופטת אמרה במהלך הדיון בבית המשפט כי היא מעוניינת ללוות את תהליך השיקום של האשה והוסיפה שאי אפשר להעמיס את כל המהומות בירושלים על אשה אחת. לדברי אביה של החשודה, בנה המאושפז בבית החולים מרגיש יותר טוב - מאחר שבימים האחרונים החלו לתת לו לאכול.

   

  "השופטת גילתה מנהיגות"

  דודי זילברשלג, דובר המשפחה, אמר כי השופטת גילתה מנהיגות בהחלטתה והחזירה את השקט לירושלים. הוא הוסיף כי עכשיו הוא מבין את דברי מנחם בגין כשאמר יש שופטים בירושלים. "אנו מברכים על החלטת השופטת, מודים לכל העסקנים שהתערבו ופעלו בעניין ומתפללים שהצדק ייצא לאור", נאמר בהודעת המשפחה.

   

  מהפרקליטות נמסר בתגובה לשחרור: "אף שתנאי השחרור שדרשה הפרקליטות התקבלו רק בחלקם על-ידי בית המשפט, חשוב להדגיש כי שחרורה של החשודה התאפשר רק לאחר שחתמה על התחייבות להתייצב ביום ראשון בבדיקה פסיכיאטרית על-ידי נציג הפסיכיאטר המחוזי".

   

  בתחילת הדיון בבית המשפט אמרה נציגת הפרקליטות כי אתמול נערכה פגישה בין הפרקליטות ללשכת הרווחה, בה הוסכם שהאם תיבדק על-ידי פסיכיאטר המוסכם על שני הצדדים. היא ציינה כי מבחינת הפרקליטות אין עניין כי החשודה תישאר במעצר לאחר הגשת כתב האישום.

   

  השופטת דותן אמרה בדיון כי העובדה שהעובדים הסוציאליים והרופאים מאויימים, אינה מהווה סיבה להמשך המעצר.

   

  לפני הדיון אמר ליצמן כי הוא מוכן שהחשודה תשהה אצלו במעצר בית. "אני מוכן להכניס את האם לביתי, כדי להרגיע את המצב. העדה החרדית לא אוהבת את האלימות, צריך להרגיע את העיר יחד עם כל הגורמים".

   

  בעקבות מעצרה של האם ביום שלישי פרצו מהומות בירושלים. רק הלילה נפצעו קל בעימותים 18 שוטרים, תשעה מתוכם פונו לקבלת טיפול רפואי. במקביל, נעצרו ועוכבו לחקירה כ-50 מפגינים. הגורמים הבכירים במשטרה אמרו כי "האירועים שהיו הלילה הם חמורים מאוד. מדובר בהסלמה".


 4.  

  בהכנת הידיעה השתתפו אביעד גליקמן וקובי נחשוני
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האם החשודה בבית המשפט
  צילום: אלי מנדלבאום
  סגן השר ליצמן. שילם ערבות
  צילום: אלי מנדלבאום
  חרדים מחוץ לבית המשפט
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים