שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הפרקליטות: להעמיד לדין את "האם המרעיבה"

  בהצהרת תובע שהוגשה לבית המשפט השלום בירושלים, ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרה של האם החרדית בחמישה ימים. לאחר מכן היא תשוחרר למעצר בית הרחק מירושלים. סגן השר ליצמן: מוכן שתהיה במעצר בביתי

  לאחר כמה ימים סוערים בירושלים, בעקבות מעצרה של האם החשודה בהרעבת בנה בן ה-3, הגישה הבוקר (יום ו') הפרקליטות הצהרת תובע לקראת כתב אישום, לבית המשפט השלום בירושלים. המשמעות היא כי בימים הקרובים יוגש כתב האישום נגד ה"אם המרעיבה". בדיון בבית המשפט, הורתה השופטת שולמית דותן למשטרה ולנציגי האם להגיע להסכמה, בעניין הארכת המעצר.

   

  המהומות בירושלים - עדכונים אחרונים ב-ynet

 1. כוננות מוגברת בירושלים; חשש להסלמה
 2. הלילה: 18 שוטרים נפצעו במהומות
 3. המשטרה: חשש שהאם תמלט מהארץ
 4. עובד העירייה שהותקף: נחלצנו משם בנס

   

  בהצהרת תובע, שהוגשה על-ידי עו"ד מעיין אורון-רימון מפרקליטות מחוז ירושלים, נכתב כי "נוכח העובדה שהחשודה מצויה בחודש החמישי להריונה, הרי שבכפוף לקבלת חוות דעת מאת הפסיכיאטר המחוזי ותסקיר מעצר מאת שירות המבחן, לפיהם לא נשקפת מהמשיבה סכנה לבני משפחתה ולאחרים, תציע הפרקליטות לבית המשפט לשחרר את המשיבה למעצר בית הרחק מירושלים, בתנאים של איזוק אלקטרוני, בהפקדה כספית של 500,000 שקלים וחתימה על ערבות עצמית וערבויות צד ג' והכל כדי להבטיח את קיום מעצר הבית, את הרחקתה מילדיה ואת התייצבותה לחקירה ולמשפט".


  חרדים מחוץ לבית המשפט (צילום: אלי מנדלבאום)

   

  עם זאת מבקשת הפרקליטות, כי לצורך השלמת לימוד החומר והכנת כתב האישום והבקשה למעצר עד תום ההליכים, להאריך את מעצרה של האם בחמישה ימים.

   

  לבית המשפט הגיע סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שאמר כי הוא מוכן שהחשודה תשהה אצלו במעצר בית. "אני מוכן להכניס את האם לביתי, כדי להרגיע את המצב. העדה החרדית לא אוהבת את האלימות, צריך להרגיע את העיר יחד עם כל הגורמים". 

   

  "מוכנים לשחרור - אחרי בדיקה"

  בדיון עצמו אמרה נציגת הפרקליטות כי אתמול נערכה פגישה בין הפרקליטות ללשכת הרווחה, בה הוסכם שהאם תיבדק על-ידי פסיכיאטר המוסכם על שני הצדדים. היא ציינה כי מבחינת הפרקליטות אין עניין כי החשודה תישאר במעצר לאחר הגשת כתב האישום.

   

  נציגי המשטרה, רס"ב שלומי בן דור ורב פקד אלי כהן, אמרו כי הם סבורים שיש מספיק חומרים להגשת כתב אישום נגד החשודה. הם ציינו, כי יש חשש שהחשודה תברח מהארץ אם תשוחרר. לדבריהם, עובדים סוציאליים קיבלו איומים מהעדה החרדית ורופאים המטפלים בילד נמצאים תחת אבטחה והם אינם יכולים לבחון חלופות מעצר.

   

  השופטת שולמית דותן אמרה כי העובדה שהעובדים הסוציאליים והרופאים מאויימים, אינה מהווה סיבה להמשך המעצר. "אם מישהו מהחברה הזאת שם על האם את האחריות להפגנות - גם המשטרה מתגייסת לזה?" נציגי המשטרה הוסיפו כי בכוונתם לחקור את בעלה של החשודה ואת ילדיה.

   

  במשטרה העריכו כי אם מעצרה של האם יוארך - יוחרפו צעדי המחאה של החרדים. "אנחנו נערכים לאפשרות שההפגנות יחריפו בסוף השבוע, יחד עם עניין חניון קרתא", אמרו ל-ynet גורמים בכירים במשטרת מחוז ירושלים.

 5.  

  מהמשטרה נמסר כי הלילה 18 שוטרים נפצעו קל בעימותים, תשעה מתוכם

   נזקקו לטיפול רפואי. במקביל, נעצרו ועוכבו לחקירה כ-50 מפגינים. הגורמים הבכירים במשטרה אמרו כי "האירועים שהיו הלילה הם חמורים מאוד. מדובר בהסלמה".

   

  המשטרה נפרסת סביב השכונות החרדיות, כדי למנוע מהמוהות לגלוש החוצה וכן נערכת מסביב לבית משפט השלום בירושלים. אם יסרבו עורכי דינה לשלוח את האם להסתכלות פסיכיאטרית ומעצרה יוארך בבית המשפט, ההערכה היא כי המאבק רק יחריף ולא יירגע. הצפי הוא שהפרות הסדר ייכנסו אל תוך השבת, גם היום וגם מחר, זאת במקביל למאבק של החרדים כנגד פתיחתו של חניון קרתא.


 6.  

  בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האם החשודה בבית המשפט
  צילום: אלי מנדלבאום
  חרדים מול שוטרים
  צילום: דודי ועקנין
  ליצמן. מוכן שהאם תהיה בביתו
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים