שתף קטע נבחר

מפקד משטרת ירושלים: איפה הרבנים השפויים?

ניצב אהרון פרנקו ביקר את המדינה ואמר כי "לא נעשה מספיק ברמה הלאומית" כדי להרגיע את המצב. מפקד המחוז תקף בחריפות גם את החרדים: "לא שמעתי צעקה מרבנים להפסקת המהומות. אין גורם שפוי בקהילה הזו שיוצא נגד התופעה"

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו, הצהיר הערב (יום ה') כי יש "ראיות חותכות לדברים" בפרשת "האם המרעיבה". פרנקו התייחס גם למחאת החרדים נגד המעצר ומתח ביקורת על גרירת הרגליים של הרבנים - והמדינה: "מדובר בעיר בירה, ולא נעשה מספיק ברמה הלאומית כדי להרגיע את המצב". 

  

המהומות בירושלים - עדכונים אחרונים ב-ynet

  

פרנקו אמר בתדרוך עיתונאים כי שוטריו פועלים בשבועות האחרונים באופן מוגבר בגלל מחאת החרדים נגד פתיחת החניון העירוני בשבתות. "זה התחיל במחאת החרדים על רקע פתיחת חניון קרתא והגיע להסלמה ביממה האחרונה שכוללת אלימות כלפי המשתמשים בדרך (נהגים), אלימות נגד רכוש ואלימות נגד תשתיות. המשטרה היתה ערוכה בכל האירועים על מנת להפסיק את ההתפרעויות".

 

 

מפקד המחוז הוסיף: "לא שמעתי צעקה מרבנים או נכבדים להפסיק את המהומות. אין גורם שפוי בקהילה החרדית שקם וקורא נגד התופעה הזאת. מישהו צריך להתעורר כי בסוף מישהו ייפגע".

 במשטרת ירושלים נערכים להתחדשות המהומות לקראת סוף השבוע וכן לאפשרות שגורמים אחרים בקהילה החרדית ישובו למחות נגד פתיחת חניון קרתא בשבת.

 

פרנקו דן בנוסף במצבה של האם החשודה בהרעבת בנה וטען כי היא "יכלה להשתחרר לפני שבוע בתנאים מגבילים אם לא הייתה התעקשות מצד המשפחה ועורך דינה, שהתנגד להסתכלות". הוא הדגיש כי "בתיק הזה יש ראיות חותכות לדברים. התיק הזה מקבל ליווי מלא של הפרקליטות".

 

 

אפרת וייס

 

סניגוריה של האם, עורכי הדין דוד הלוי וראובן בר-חיים, אמרו בתגובה כי "המשטרה מחזיקה במרשתנו במעצר אך ורק בשל שיקולים פסולים ותוך שימוש מחפיר בכלי המעצר. זאת, בניסיון לכפות עליה בדיקה שהיא אינה מחוייבת לבצע. צר לנו שהמשטרה פועלת משיקולים זרים וממשיכה להחזיק בה במעצר, על אף שניתן היה לשחררה כבר לפני שבוע ימים".

  

האם לא משתפת פעולה

ראש צוות החקירה המיוחד במשטרה, רב-פקד אלי כהן, הסביר היום מדוע ממשיכים להחזיק את החשודה במעצר. "החשש הממשי שלנו שאם היא תשוחרר ממעצר, ינסו גורמים חרדים למלט אותה מהארץ". בנוסף, אמרו במשטרה כי פועלים למנוע מגורמים חרדים לחטוף את הפעוט - למרות שלא התקבל מידע מודיעיני על כוונה כזו.


 

מחר תובא האם להארכת מעצר נוספת בבית משפט השלום בירושלים, על-כך אמר רב-פקד כהן כי המשטרה מבקשת להאריך את מעצרה, כיוון שיש צורך בעוד פעולות חקירה. "האם שמרה על זכות השתיקה בכל החקירות, היא לא משתפת פעולה ולא נותנת הסברים".

 

בפרקליטות אמרו שכבר שלשום אמרו שיסכימו לשחרר את האם למעצר בית הרחק מירושלים - אך רק בכפוף לקבלת חוות דעת של הפסיכיאטר המחוזי

ושל שירות המבחן, לפיהן לא נשקפת ממנה סכנה לבני משפחתה ולאחרים. "נוכח חוסר הסכמתם של באי כוחה לקיום בדיקות אלה, לא חלה התקדמות בעניין", נמסר.

 

בינתיים, בבית החולים הדסה עין כרם אומרים כי מצבו של הפעוט מוסיף להשתפר. "משקלו עולה ותסמינים גופניים נוספים שהיו לו נחלשים ואף נעלמים. הצוותים הרפואיים ממשיכים להעניק לילד את הטיפול הרפואי המקצועי והמסור ביותר לו הוא זכה עד כה. הוא מוקף באהדה וחמלה המוענקים לו גם על ידי בני משפחה הנמצאים איתו". מבית החולים חזרו והכחישו: "השמועות על היות הילד חולה בסרטן חסרות שחר ומופרכות לחלוטין, וכך גם השמועות על טיפול כימותרפי שהוא עבר כביכול. הדבר איננו נכון כלל וכלל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איפה המדינה? פרנקו
צילום: גיל יוחנן
ירושלים בוערת
צילום: גיל יוחנן
התנגדה להסתכלות. האם החשודה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים