שתף קטע נבחר

עובד עיריית ירושלים שהותקף: נחלצנו משם בנס

זכריה משרקי היה בדרך לעבודה כשהותקף על-ידי חרדים: "אמרנו שאנחנו רוצים לחזור, אך הם התחילו לשבור לנו את האוטו". חרדים יידו אבנים גם בלשכת הרווחה בשכונת גאולה. סגנית המנהל: "הם ניפצו זכוכיות. היה רעש גדול". כמה חרדים הניפו שלטים מול בית החולים הדסה, שם מאושפז הפעוט שעל פי החשד הורעב בידי אמו

עדויות מההתקפה. זעמם של החרדים בבירה, המוחים נגד מעצרה של האם החשודה שהרעיבה את ילדיה, הופנה היום (ה') בין היתר לעובדי עיריית ירושלים. החרדים יידו אבנים לעבר לשכת הרווחה בשכונת גאולה. המשטרה הצליחה לחלץ את העובדים בשלום. בנוסף נפצע עובד מחלקת התברואה באורח קל מאבנים, שהושלכו לעברו ברחוב בר-אילן.

 

המהומות בירושלים - עוד עדכונים ב-ynet

 

בצהריים הגיעו כ-15 חרדים סמוך לבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים, שם מאושפז הפעוט. הם הניפו שלטי מחאה נגד בית החולים. המשטרה נמצאת במקום, ונערכת למנוע התקהלות גדולה יותר של חרדים בו.

 

זכריה משרקי, עובד התברואה שנפצע מאבן שהשליכו על-פי החשד חרדים לעברו, סיפר ל-ynet: "ב-5:00 באתי לצומת בר-אילן וראיתי שיש מהומות ויש אבנים ואש. רציתי לחזור ואז התקיפו אותי צעירים דתיים, חבר שלי היה עם בגדים של העירייה ברכב. אמרנו להם שאנחנו עובדי עירייה שנוסעים לעבודה.


משרקי ליד רכבו. "הם שברו לנו את האוטו" (צילום: גיל יוחנן)

 

"פתאום ראיתי שלכל צעיר יש שני אבנים לפחות. אמרנו להם שאנחנו רוצים לחזור, אבל הם התחילו לשבור לנו את האוטו. רק בנס יצאנו משם בריאים. ברחנו משם ונסענו לעבודה, סיפרתי למנהל שלי על המקרה הזה. לא חשבנו שנצא חיים משם. היו אבנים מסביב מכל מקום, נחלצנו משם בנס".

 

משרקי סיפר עוד כי החרדים הפנו את זעמם נגד עוד עובדי עירייה. "עוד נהג עם משאית של העירייה קיבל אבנים בראש, ועוד רכב עם ציוד שלנו כמעט נהרס. הם שברו לו את כל הזכוכיות. יש עוד תשעה עובדים מעיריית ירושלים שקיבלו מכות. אני לא יודע מה יצא להם מזה, מה הם הרוויחו מזה, הם כמעט רצחו אנשים. אנחנו מאוכזבים, בעירייה אנחנו נותנים להם את השירות הכי טוב, אנחנו לא עושים להם שום נזק".


התחילו לשבור לנו את האוטו (צילום: באדיבות עיריית ירושלים)

 

סגנית מנהלת אזור צפון ירושלים באגף הרווחה, חנה ששון, סיפרה ל-ynet על רגעי האימה כשעשרות חרדים צרו על הבניין. "כשהחרדים התקהלו מסביב לבניין, העובדים רוכזו בחדרים הפנימיים. וידאנו שהחדרים נועלים. הם זרקו אבנים וניפצו זכוכיות. היה רעש גדול. המשטרה הגיעה ופינתה אותו מהמקום". מדובר בלשכה שמטפלת בכ-10,000 משפחות בעיר.

 

לדברי ששון, בלשכת הרווחה היו 20 עובדים בעת האירוע. "כשהיס"מניקים הוציאו אותנו

לא ראינו את האנשים שהתפרעו. אני לא יודעת מי עשה את זה, אני לא מזהה את האנשים, אני רוצה להאמין שזה לא אנשים ספציפיים שאנחנו מטפלים בהם. אם יש אחד או שניים זה כואב מאוד. אני משתדלת להגיד לעצמי ולעובדים שהמתפרעים - אלו לא אנשים מהקהילה החרדית שאנחנו מטפלים בהם. אני בטוחה שזה קומץ. קשה לתת שירות לכל אדם באווירה כזאת". לאחר שהעובדים פונו מהמקום הלשכה נסגרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משרקי ואבן שהושלכה לעברו
צילום: גיל יוחנן
רחובות ירושלים הבוקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים