שתף קטע נבחר

צרפת: רוצחו של אילן חלימי יערער על עונשו

ראש הכנופייה שעינתה ורצחה את הצעיר היהודי בשנת 2006, יערער על מאסר העולם שנגזר עליו. השבוע הודיעה שרת המשפטים בצרפת כי תדרוש לערער על קולת עונשם של יתר מחברי הכנופייה

פרקליטו של יוסוף פופאנה, שהורשע ברצח הצעיר היהודי אילן חלימי בצרפת בשנת 2006, הודיע היום (ו') כי מרשו יערער על גזר דינו. פופאנה נידון בשבוע שעבר לעונש המרבי לפי החוק הצרפתי: מאסר עולם, עם אפשרות לשחרור מוקדם אחרי 22 שנים.

 

לאחר פרסום גזרי הדין שניתנו ליתר חברי כנופיית "הברבארים" שעינתה ורצחה את הצעיר היהודי, הודיעה שרת המשפטים הצרפתיה, מישל אליו-מרי, כי תבקש לערער על קולת עונשם של 14 מהנאשמים. היא הורתה לתובע בפריז לערער על העונשים, שהיו קלים מכפי שביקשו התובעים לגזור על הנאשמים.

 

העונשים שהוטלו על 27 חברי הכנופיה נעו ממאסר עולם, דרך שישה חודשי מאסר ועד לזיכוי של שניים מהנאשמים בפרשה. עורך דינו של פופאנה, פרנסיוס-פסקאל גרי, אמר כי מרשו "לא רוצה להישאר מחוץ למשפט החוזר ל-14 הנאשמים".

 

לפני שאליו-מרי הורתה על הערעור, אמר התובע הראשי פיליפ בילז'ר שהוא סבור שגזרי הדין הוגנים. "לדעתי, גזר הדין הוא מופתי, כפי שהיו גם הדיונים והמשפט כולו", אמר לרדיו צרפתי. ואולם אמו של חלימי, רות, אמרה לאחר מתן גזרי הדין שהיא חשה שהצדק לא נעשה. "אני די מאוכזבת, שלא לומר מזועזעת", אמרה לרדיו "Europe-1". "אני לא רואה כיצד ניתן לראות בגזרי הדין האלה מופת".

 

בתחילת השבוע הפגינו מאות בני אדם בפריז והביעו תמיכה בהחלטת שרת המשפטים. המפגינים נשאו שלטים עם תמונתו של חלימי ואת דגלי צרפת וקראו "צדק לאילן" ו"בראבו גברת אליו-מרי".

 

הכנופיה שחטפה את אילן חלימי בן ה-23 ב-2006 ניסתה ללא הצלחה לסחוט כופר, ועינתה אותו קשות בטרם נטשה אותו ליד תחנת רכבת. הוא מת זמן קצר אחרי שנמצא. המקרה עורר הלם בצרפת ובישראל ומשך תשומת לב לאלימות האנטישמית הפושעת, בעיקר בפרברים העניים שבפאתי הערים הגדולות בצרפת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: משטרת צרפת
אילן חלימי. נרצח ב-2006
צילום רפרודוקציה: משטרת צרפת
צילום: איי פי
פופאנה. רוצה לערער
צילום: איי פי
מומלצים