שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "האם המרעיבה לא באה לבדיקה מחמת עייפות"

  נשיאת בית משפט השלום בירושלים, השופטת שולמית דותן, זימנה את הצדדים לאחר שהאם החשודה שהרעיבה את בנה לא התייצבה לבדיקה פסיכיאטרית. הרב אברהם פרויליך: היא לא נרדמה כל הלילה

  מדוע לא התייצבה היום "האם המרעיבה" לבדיקה פסיכיאטרית? השאלה הזו עמדה במוקד דיון שקיימה אחר הצהריים (יום א') נשיאת בית משפט השלום בירושלים, השופטת שולמית דותן, לאחר שזימנה את באי כוחה של החשודה ואת נציגי המשטרה. הרב אברהם פרויליך, אחד הערבים לאם, לא הגיע לדיון, אך הסביר בשיחה עם השופטת כי האם סבלה מעייפות, לאחר שלא נרדמה כל הלילה, וההתראה לבדיקה הגיעה בזמן קצר מדי - לדבריו.

   

  "אני מקווה שאיש לא מנסה להתחכם עם החלטת בית המשפט שניתנה בעצם בהסכמת כל הצדדים", העירה השופטת דותן. נציג המשטרה ביקש להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ נגד האם.

    

  האם החשודה בהרעבת בנה שוחררה ביום שישי למעצר בית. אחד התנאים היה שהאם תעבור בדיקה פסיכיאטרית עוד היום על-ידי ד"ר יעקב ויל מהפסיכיאטריה המחוזית, אך הדבר לא קרה - ומשום כך זימנה נשיאת בית משפט השלום את שני הצדדים.

    

  הרב פרויליך לא התייצב. בדיון שהתקיים בלשכת השופטת נוצר קשר איתו, והוא הסביר מדוע לא תואמה עדיין שעת בדיקה. השופטת זימנה דיון נוסף למחר אחר הצהריים, כדי להבין שוב מדוע האם לא נבדקה.

   

  ד"ר וייל סיפר מוקדם יותר ל-ynet: "נסעתי לרב שאצלו היא גרה והסתבר שמסיבות כאלה ואחרות מונעים ממני להיפגש איתה". וייל סירב לציין מאילו סיבות בוטלה הפגישה או למתי נדחתה ורק אמר ש"אני כרופא זמין במידת האפשר באופן מיידי למי שפונה אלי". פרקליטה של האם, עו"ד דוד הלוי, מסר כי "מרשתנו חשה ברע ומתוך הבנה הדדית למצבה הבריאותי הוסכם כי מועד הבדיקה יידחה למועד אחר".

   

  שלשום שוחררה האם החשודה בהרעבת בנה למעצר בית, דבר שהוביל להצטננות יחסית של הרוחות הסוערות בימים האחרונים בירושלים. אחד התנאים לשחרור היה שהאשה תעבור בדיקה פסיכיאטרית. וייל הדגיש כי לא מונה על-ידי בית המשפט או על-ידי הפסיכיאטר המחוזי לערוך את ההסתכלות. "החבר'ה של העדה החרדית מביאים אותה לבדיקתי מטעמם. כשיהיה כתב אישום אז הפסיכיאטר המחוזי יהיה מעורב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים