שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חניה בתל אביב - לא יקרה כלל
  סקר מקיף של ערים מרכזיות בעולם מלמד כמה כסף אנחנו משלמים על חניה. והפתעה: כאשר מדובר במדינות אירופה המערבית, או ערים מרכזיות וחשובות אחרות בעולם, אין לנו על מה להלין

  חשבתם שמקום חניה בתל אביב הוא עסק יקר? כנראה שאתם לא מכירים היטב את המחירים בארצות אחרות. סקר מקיף שהתפרסם לאחרונה מציב אמנם את העיר תל אביב במקום ה-47 מתוך 140 ערים ברחבי העולם. אלא שמול ערים גדולות ומרכזיות במערב אירופה, המזרח הרחוק וארה"ב, אנחנו בהחלט במקום טוב בתחתית.

   

  תל אביב - הרחק מאחור

  הסקר שערכה חברת הנדל"ן הבינלאומית קולייר, זו השנה השנייה ברציפות, בוחן מחירי חניה במרכזי עסקים של ערים חשובות בעולם. הסקר נועד להעניק למשקיעים ואנשי נדל"ן מושג לגבי עלות יחסית של שימוש ברכב פרטי, ומתפרס על-פני ארבעה אזורים - אירופה-אפריקה-המזרח התיכון, צפון אמריקה, דרום אמריקה והמזרח הרחוק. סוקרי קולייר אספו את המידע ממגרשי חניה גדולים ומרכזיים במרכזי עסקים חשובים - לפי יום או חודש.

   

  באזור לו אנו שייכים, בו נסקרו 48 ערים, ממוקמת תל אביב הרחק מאחור (32) בכל הנוגע למחיר חניה יומי, העומד להערכת הסוקרים על 22 דולר אמריקני בממוצע. למעשה, העיר המערב אירופית היחידה בה זול יותר לחנות מתל אביב, היא ליסבון שבפורטוגל. שאר הערים הזולות מתל אביב הן בדרום אפריקה (ארבע במספר, עם עלות ממוצעת של כ-5 דולרים), אבו דאבי (אף היא רק 5 דולרים) ושמונה מדינות במזרח אירופה (אוקראינה, סרביה, ליטא, בולגריה ועוד).

   

  העיר היקרה ביותר לחניה לפי סוקרי קולייר היא אמסטרדם, עם מחיר ממוצע של כמעט 71 דולרים - יותר מפי 3 מתל אביב. אחריה לונדון, וינה, האג ואוסלו עם מחירים דומים (כ-57 דולרים). בניו יורק עומד המחיר על 38 דולרים בממוצע, בלוס אנג'לס על כ-28 דולרים. סוגרת אתך רשימת 50 הערים היא טורונטו, עם 20.6 דולרים ליום חניה.

   

  יש לציין כי הסוקרים בחרו לבדוק לא פחות מ-64 ערים צפון אמריקניות, במרביתן מחיר החניה היומי זול מאד. למעט מרכזים סופר-חשובים כמו ניו יורק, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, בוסטון ושיקאגו, התעריפים נמוכים - לעיתים משמעותית - מאלה המוכרים באירופה ואף אצלנו. במדינות דרום אמריקה התעריפים זולים עוד יותר, וכך גם במרבית הערים במזרח הרחוק, למעט הונג קונג, טוקיו וערי אוסטרליה המרכזיות.

   

  עלות חודשית זולה במיוחד

  כאשר מתייחסים למחיר חניה חודשי, הופכת תל אביב לזולה עוד יותר ביחס לערי אירופה. מול 175 דולרים בממוצע עבור מקום חניה חודשי, רק תשע ערים באזור לו אנו שייכים מציגות תעריף זול יותר. ארבעת ערי דרום אפריקה, אבו דאבי וליסבון, טיראנה שבאלבניה וזאגרב שבקרואטיה.

   

  קחו למשל את לונדון, בה עולה חניה אזור היקר ביותר לא פחות מ-1,020 דולר בחודש - כמעט פי 6 מתל אביב. אחריה ניצבות אמסטרדם (הולנד), הונג קונג וסידני שבאוסטרליה, בה חניה חודשית עולה 587 דולרים בממוצע, למעלה מפי 3 מתל אביב.

   

  יש לציין כי ברבות מהערים הנסקרות, בעיקר אלה היקרות משמעותית לחניה מתל אביב, נעשה שימוש במערכת תחבורה ציבורית יעילה ולכן גם פופולרית.

  כך למשל בעיר אמסטרדם (ובשאר הערים הגדולות) שבהולנד, בה החל מהלך העלאת תעריפי חניה קיצוני במרכזי ערים, עוד בשנות ה-90'. זאת, יחד עם השקעה נוספת בתחבורה ציבורית יעילה. מהלך שכזה נמצא בשלבי תכנון בלבד בתל אביב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תשלמו מעט
  צילום: אביגיל עוזי
  או תקנסו בהרבה
  צילום: גלעד קוולרצ'יק
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים