שתף קטע נבחר

אלפי שקלים פיצוי לבדואים שלא הוכנסו לבריכה

לפני שנתיים הגיעה משפחת מלאחי מרהט לבריכה העירונית באופקים. אחרי ששילמו - ורגע לפני שהילדים קפצו למים, הודיע המנהל למשפחה כי האם לא תוכל להיכנס עם רעלה כי זה "מבריח את הלקוחות". המשפחה תבעה פיצויים בסך 500 אלף שקל. השופט פסק 10,000 שקל

בית משפט השלום בבאר-שבע פסק אתמול (יום א') פיצויים בסך עשרת אלפים שקל למשפחה בדואית שלפני כשנתיים לא הוכנסה לבריכה העירונית באופקים, בטענה שהרעלה שלובשת אם המשפחה "מבריחה את הלקוחות". מדובר בפיצויים נמוכים מאלה שתבעו בני המשפחה תחילה - 500 אלף שקל. 

 

באוגוסט 2007 הגיעו בני הזוג מלאחי מרהט יחד עם שלושת ילדיהם לבריכה באופקים. אחרי שאבי המשפחה, קאיד מלאחי, שילם את דמי הכניסה והילדים כבר התכוננו לקפוץ למים, הודיע להם בעל הבריכה, ציון פרץ, כי לא יוכלו להיכנס אלא אם כן תסיר האם את רעלתה. פרץ הציע שהמשפחה תחזור בשעה מאוחרת יותר, אך המשפחה סירבה ועזבה את המקום.

 

משפחת מלאחי תבעה את עיריית אופקים, החברה לפיתוח אופקים ואת פרץ עצמו בגין אפלייה על-רקע גזע, דת ולאום - וזכתה. לטענתם, נאמר להם שכניסתם "תבריח את התקוחות".

 

בפסק הדין קבע השופט עידו רוזין כי התנהגותו של פרץ פגעה במשפחה והעליבה אותה בצורה משמעותית. פרץ הודה במהלך המשפט כי לא התיר לאם המשפחה להיכנס, אבל הסביר שעשה זאת רק מפני שבבריכה שחו אנשים דתיים (רב וששת ילדיו) והוא הבטיח להם שלא להכניס נשים למקום.

 

עוד קבע השופט כי אין זה הגיוני שבשיא חופשת הקיץ הבריכה העירונית תהיה ריקה מאדם וכי לא היה מקום להורות על סגירת הבריכה עבור משפחה אחת (משפחת הרב). יחד עם זאת, קבע בית המשפט כי עיריית אופקים והחברה לפיתוח העיר אינן אחראיות למקרה והורה לתובעים לשלם להם שכר טרחה והוצאות משפט בסך 3,000 שקלים.

 

הילדים עדיין לא מוכנים לחזור לבריכה

קאיד מלאחי, אמר ל-ynet בעקבות הפסקה כי "לא הלכתי לבית משפט בשביל פיצוי כספי, אלא כדי שהצדק ייצא לאור - שייראו וייראו. אין סכום שיפצה על הפגיעה הנפשית שנגרמה לנו.

 אני מקווה שמפעיל הבריכה למד את הלקח ומשפחות נוספות לא יצטרכו לעבור את מה שעברנו".

 

קאיד סיפר כי שוחח עם ילדיו על פסק הדין, אבל הם עדיין לא מוכנים לחזור לבריכה. "אמרתי להם שהוא קיבל את העונש שלו, וזה היה רק בן אדם אחד שקיבל החלטה לא נכונה. בכל זאת, הם מסרבים ללכת", אמר.

 

פרקליטיהם של התובעים, עו"ד אדם פראירה ועו"ד יעקב לביא, הביעו אף הם סיפוק מהפסיקה. "זה היה הליך קשה מאוד", סיפר עו"ד לביא. "הפיצויים היו הגיוניים וסבירים, לאור העובדה שהגענו להסדר עם בית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תביעה בבריכה. אילוסטרציה
צילום: ג'ו קוט
מומלצים