שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי חצי שנה: התמיכה באובמה מתחילה לרדת
  סקר של "וושינגטון פוסט" ורשת ABC שהתפרסם היום מעיד כי האמריקנים אינם מרוצים מהאופן שבו מטפל נשיאם בענייני פנים בוערים כמו המרצת הכלכלה, סגירת הגרעון התקציבי והרפורמה בביטוח הבריאות. לרפובליקנים אין סיבה לצהול: שיעור התמיכה בהם נותר נמוך

  לראשונה מאז שנכנס לבית הלבן, שיעור התמיכה בנשיא ארצות הברית ברק אובמה ירד מתחת לקו 60 האחוזים - הוכחה שהאמריקנים מתחילים להטיל ספק באופן שנשיאם מטפל בענייני הכלכלה, הגרעון וביטוח הבריאות.

   

  סקר חדש ומשותף לעיתון "וושינגטון פוסט"

  ורשת הטלוויזיה ABC שהתפרסם היום (ב') מעיד כי שיעור התמיכה הכללי באובמה צנח ל-59 אחוזים - 10 נקודות פחות משיא התמיכה בנשיא, שנרשם באביב האחרון.

   

  מעט יותר ממחצית האמריקנים, 52 אחוזים, מרוצים מתפקודו בתחום הכלכלה - ירידה של שמונה נקודות משיעור השיא שנרשם באביב. מעט פחות ממחצית הנשאלים, 49 אחוזים, מרוצים מאופן טיפולו בנושאי ביטוח בריאות; גם בתחום זה נרשמה ירידה של שמונה נקודות לעומת השיא. רק 43 אחוזים מרוצים מהאופן שבו טיפל הנשיא בגרעון התקציבי - ו-49 אחוזים השיבו כי אינם מרוצים מהטיפול בנושא זה.

   

  אובמה יקיים מסיבת עיתונאים מחרתיים בערב, שבה הוא מתעתד להתייחס לסוגיות העומדות על הפרק. למרות שהירידה של אובמה בסקרים גורמת נחת למפלגה הרפובליקנית - הסקרים לא מבשרים טובות גם לה. הסקר החדש מעיד כי שיעור התמיכה ברפובליקנים נותר נמוך

   

  למרות ששיעור שביעות הרצון מאופן התפקוד של רפובליקנים בקונגרס עלה בשש נקודות מאז האביב וב-11 נקודות מאז התקופה המקבילה אשתקד, הוא נאמד ב-36 אחוזים בלבד. 58 אחוזים מהנשאלים השיבו כי הם אינם מרוצים מתפקודם של הרפובליקנים בקונגרס.

   

  הסקר נערך טלפונית בין 15 ל-18 ביולי בקרב 1,001 נשאלים שנדגמו אקראית. טעות הדגימה בו עומדת על 3.5 אחוזים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אובמה. הכי לא מרוצים מביטוח הבריאות
  צילום: AP
  אובמה עם בנותיו, אתמול בבית הלבן
  צילום: רויטרס
  מומלצים