שתף קטע נבחר

השגריר החדש בוושינגטון: "זו התגשמות חלום"

מייקל אורן הגיש את כתב האמנתו לנשיא אובמה, שאמר לו: "שמעתי עליך דברים טובים ואני מצפה לעבוד איתך". אורן: "אני מחכה לרגע הזה 40 שנה, מאז שהייתי בן 14. אני מכיר את אמריקה וישראל, ואנחנו זקוקים לגשר"

שגריר ישראל החדש בארצות-הברית, ד"ר מייקל אורן, הגיש אמש (יום ב') את כתב האמנתו לנשיא ברק אובמה, בטקס בבית הלבן שבו נכחו אשתו סאלי, שלושת ילדיהם והוריו. "זה רגע גדול ומרגש עבורי", אמר אורן ל-ynet בצאתו מהבית הלבן. "זו התגשמות של חלום. זה כבוד גדול - אבל גם הרבה אחריות".

 

"שמעתי עליך דברים טובים ואני מצפה לעבוד איתך", אמר הנשיא אובמה לד"ר אורן. השגריר מסר לנשיא דרישת שלום מראש הממשלה בנימין נתניהו, ואובמה ביקש למסור את ברכתו לראש הממשלה. כיאה לכללי הטקס, השניים לא ניצלו את עשר הדקות לשיחה מדינית.


השגריר אורן (במרכז) עם בנ משפחות והנשיא אובמה, בבית הלבן

 

לפי כללי הטקס, הגיע השגריר אורן עם רעייתו לבית הלבן בלימוזינה של מחלקת המדינה, שעליה דגלי ארה"ב וישראל. בלימוזינה שנייה ישבו ילדיו והוריו. בליווי רכב משטרה, הגיעו השגריר ומשפחתו למתחם הבית הלבן והתקבלו על ידי מסדר כבוד ותזמורת.

 

אורן הוכנס לחדר הקבינט, ושם כתב הקדשה לנשיא אובמה. משם עבר לחדר המתנה יחד עם עוד שישה שגרירים, שכל אחד הוכנס לעשר דקות להגיש את כתב ההאמנה. אורן הגיש לאובמה מכתב מהנשיא שמעון פרס, המבקש לקבל אותו כשגריר בוושינגטון, ואובמה החזיר לאורן את כתב ההאמנה מטעם הממשל.

 

"נכנסתי לחדר הסגלגל עם המשפחה, הצגתי את בני המשפחה לנשיא והצטלמנו וקיימנו שיחת נימוסים", סיפר אורן. "אני מחכה לרגע הזה ארבעים שנה. אני חולם על התפקיד הזה מאז שהייתי נער בן 14. הגעתי עם משלחת של בני נוער יהודים לשגרירות ישראל בוושינגטון, והשגריר יצחק רבין קיבל אותנו. מאז אני חולם על התפקיד".

 

אורן, בן 53, עלה לישראל בשנת 1979 ועשה קריירה באקדמיה כהיסטוריון. הממשלה אישרה את מינויו לתפקידו ב-3 במאי, והוא הגיע לוושינגטון ב-23 ביוני.

 

אורן, שוויתר על אזרחותו האמריקנית כדי לייצג את ישראל בארה"ב, הודה שהוא נרגש במיוחד, ושחלום חייו התגשם. "כל העבודה האקדמית שלי נועדה להביא אותי למסלול הזה, להכשיר אותי לתפקיד הזה", אמר. "אני מבין את אמריקה היטב, אני מכיר את ישראל - ואנחנו זקוקים לגשר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורן. "רגע גדול ומרגש"
צילום: AP
אובמה. "שמעתי עליך"
צילום: AP
מומלצים