שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שערוריות ברלוסקוני גובות מחיר: התמיכה בו ירדה
  יום לאחר שנחשפו הקלטות שמתעדות לכאורה שיחות שניהל ראש ממשלת איטליה עם נערת ליווי שקיבלה כסף כדי להשתתף במסיבותיו, סקר מגלה כי הפרשה כרסמה באמון הציבור בסילביו ברלוסקוני

  שיעור התמיכה בראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני, השקוע עד צוואר בשלל שערוריות, צנחה מתחת ל-50 האחוזים, בפעם הראשונה מאז שנבחר.

   

  סקר שהתפרסם היום גילה כי רק 49 אחוזים מהנשאלים הביעו

   אמון בברלוסקוני כראש הממשלה - ירידה של ארבע נקודות מהסקר הקודם שערך מכון הסקרים IPR במאי האחרון. 50 אחוזים מהנשאלים טענו כי יש להם אמון מועט בברלוסקוני - או שאין להם כלל אמון בו. חרף הצניחה בפופולריות של ראש הממשלה, התמיכה בממשלתו נותרה כשהיתה - 44 אחוזים השיבו כי יש להם אמון רב או אמון מספיק בממשלה, ו-52 אחוזים טענו כי אין להם אמון בה, או שיש להם אמון מועט בה.

   

  הסקר נערך בעבור העיתון "לה רפובליקה", העיתון השני הכי נפוץ במדינה. "לה רפובליקה" הוביל בתקופה האחרונה קמפיין שבו דרש מראש הממשלה להבהיר פרטים שונים בנוגע לחייו הפרטיים. הוא התפרסם יממה לאחר שבאתרי האינטרנט של "לה רפובליקה" והשבועון "ל'אספרסו" התפרסמו הקלטות של שיחות שהתנהלו לכאורה בין ברלוסקוני לבין פטריציה ד'אדריו, נערת ליווי הטוענת כי היא וצעירות נוספות קיבלו תשלום מראש הממשלה כדי השתתף במסיבותיו.

   

  ברלוסקוני בן ה-72 לא הכחיש כי האישה בת ה-42 ביקרה בביתו - אך טען בתוקף כי לא ידע שהיא נערת ליווי. ד'אדריו מנגד טענה כי הקליטה את השיחות באמצעות מכשיר הטלפון הסלולרי שלה במהלך הלילה שבו בילתה עם ראש הממשלה, או כאשר שוחחה עימו טלפונית.

   

  רוב עיתוני איטליה פרסמו היום את תמלילי השיחות במלואן או בחלקן, בכלל זה שיחה שבה גבר - כביכול ברלוסקוני - מציע

  לאישה לעשות מקלחת, וטוען שמי מהם שיסיים להתקלח ראשון צריך לחכות "במיטה הגדולה". שיחה אחרת שתמלילה התפרסם היא כביכול שיחה בין ברלוסקוני לד'אדריו שבה הוא מביע פליאה על כך שאיבדה את קולה מאחר ש"לא צעקנו".

   

  פרקליטו של ברלוסקוני ניקולו גדיני התייחס אתמול בביטול לההקלטות וטען כי מדובר בפבריקציות ושגיונות. הוא אף ציין כי בלתי חוקי לפרסם אותן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האמון בו נשחק. ברלוסקוני
  צילום: AP
  שער המגזין
  פטריציה ד'אדריו. הקליטה
  שער המגזין
  מומלצים