שתף קטע נבחר

פדופיל שברח לבריטניה - מוסגר לישראל

זמן קצר לפני שבית המשפט גזר את דינו של נחמן סטל, שהורשע בביצוע מעשה סדום בנער, הוא ברח לבריטניה. אחרי שנתיים הוא נעצר ועוד שנה עברה עד שהוסגר לישראל

שלוש שנים לאחר המחדל שאיפשר לפדופיל נחמן סטל, שהורשע בביצוע מעשה סדום בנער להימלט לחו"ל - רגע לפני פרסום גזר דינו, הוא יוסגר לישראל. כך נמסר הערב (יום ג') ממשרד המשפטים.

 

סטל, בן 39, הורשע במאי 2006 בבית המשפט המחוזי בתל-אביב כי הסיע נער במכוניתו ובמהלך אותן נסיעות נגע בו מספר פעמים באיבר מינו, למרות שהמותקף ניסה למנוע זאת. לאחר זמן מה השניים נפגשו שוב במקרה ואז סטל הציע לנו להצטרף אליו לנסיעה לצורך חלוקת ספרי טלפונים, תמורת תשלום, והנער נענה להצעתו. אז תקף אותו שוב.

 

למעשה כתב האישום המקורי נגד סטל הוגש באפריל 2000 וייחס לו ביצוע מעשה סדום בקטין וביצוע מעשה מגונה בקטין. גם אז לא ניתן היה לאתר את הנאשם לאחר שיצא מישראל, וכתב האישום נגדו נמחק והוגש שוב בספטמבר 2004. באותה תקופה הוא הסתתר בקהילות החרדיות בסטנפורד בריטניה, וכן באנטוורפן שבבלגיה.

 

בנובמבר 2006, הגישה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה לבריטניה בקשה למעצרו הזמני של סטל לצורך הסגרתו. לאחר מעצרו של סטל בסוף מאי 2008, הוגשה בקשה להסגרתו ארצה. תיק ההסגרה טופל על ידי עו"ד טליה עטר מהמחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, ובשיתוף פעולה עם פרקליטות מחוז מרכז ועם חוליית האינטרפול במשטרת ישראל.

 

סטל עצמו צפוי לנחות בנתב"ג בשעות הלילה. עם נחיתתו יועבר לטיפול ימ"ר מרכז של משטרת ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נמלט כבר בעבר. אילוסטרציה
צילום: index open
מומלצים