שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רענן דינור על המלצת המשטרה: לא ירשיעו אותי
  אחרי שהמשטרה המליצה להעמידו לדין בפרשת "המינויים הפוליטיים", אומר מנכ"ל משרד התמ"ת ומשרד ראש הממשלה לשעבר כי להערכתו פרקליט המדינה לא ימליץ על הגשת כתב אישום נגדו. "אני רגוע לגמרי", הבהיר בשיחה עם ynet

  "אין לי ספק שאין בית משפט בישראל שירשיע אותי על דברים שמעולם לא עשיתי, אני רגוע לגמרי", אמר היום (ד') רענן דינור, יומיים לאחר שהמשטרה החליטה להמליץ להגיש נגדו כתב אישום בגין הפרת אמונים במסגרת פרשת "המינויים הפוליטיים".

   

  "המלצת המשטרה כבודה במקומה מונח, אני מעריך שפרקליט המדינה לא ימליץ על הגשת כתב אישום נגדי", אמר מנכ"ל משרד התמ"ת ומשרד ראש הממשלה לשעבר ל-ynet, "אם יחשוב אחרת, אז יש בתי משפט. יש לי אמון מלא בבתי המשפט ואין לי ספק שאיש לא ירשיע אותי על דברים שלא עשיתי".

   

  דינור אמר את הדברים כאשר הגיע למסור עדות בפני ועדת החקירה הממלכתית לבדיקת הטיפול במפוני גוש קטיף, בראשותו של השופט בדימוס אליהו מצא. דינור, שהיה מנכ"ל משרד התמ"ת בזמן ההתנתקות, הסיר ממנו אחריות לגבי נושא הפינוי ואמר כי ככלל, משרדי הממשלה אינם מצטיינים בביצוע - וכי הממשלה היא גוף שאיננו יודע לבצע.

   

  "אם הייתי מקבל משימה כמנכ"ל התמ"ת, כפי שתיארתי קודם, והיו אומרים לי תפעל כפי שיראה לך, אני מאמין

  שהתוצאות היו טובות הרבה יותר ממה שהן עכשיו", אמר דינור. לדבריו, הממשלה לא תצלח שום דבר, בין אם קוראים לזה משימה לפינוי הגוש או כל משימה אחרת, אם היא לא תשנה באופן מהותי את סדרי עבודתה.

   

  עימות עם המפונים בהפסקה 

  "אני חושב שבסופו של דבר, זה לא יוכל להמשיך לאורך זמן", אמר דינור, "בסופו של יום גם הממשלה במדינת ישראל תדע לעבוד, כפי שלהערכתי יודעים לעבוד במקומות אחרים". לדבריו, בכל מה שקשור לתיאום ובקרה בין המשרדים השונים נוצר חור, ולא כל שורת הנושאים שהגיעו אליו מתוקף תפקידו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה היו צריכים להגיע.

   

  "אם היה נבנה תהליך עבודה אחר זה היה נמנע. יש משרדים שהעבירו את הדברים לשולחני כיוון שלא רצו להתאמץ ולקבל הכרעה במקום שהיו צריכים לקבל", אמר.

   

  דינור אף דיבר על מבני הקבע של המפונים ואמר כי מנקודת המבט של משרד התמ"ת במאי 2006, ועל פי הערכת המצב שלו שניזונה מעבודת מטה של משרדים אחרים, נראה היה שתקופת המגורים הזמניים לא תהיה מעבר לשנתיים.

   

  עוד אמר דינור כי הוא רוצה לקוות שיום יבוא ותמונה ועדת חקירה ממלכתית על כשל הביצוע של הממשלה. במהלך ההפסקה בדיון, מפונים שנכחו במקום צעקו לעבר דינור ושאלו אותו איפה היה לאורך כל הדרך וטענו בפניו שבגללו אין להם כיצד להאכיל את ילדיהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דינור. ביקורת על סדרי העבודה בממשלה
  צילום: אבי אוחיון , לע"מ
  צילום: איי אף פי
  עם רה"מ לשעבר אהוד אולמרט
  צילום: איי אף פי
  מומלצים