שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מוקד ער"ן מפסיק לפעול בלילות: "זה ייגמר באסון"
  הממשלה מסרבת לסייע והיקף התרומות ירד באופן דרסטי מאז המשבר הכלכלי. מהלילה המתקשרים למוקד ער"ן לא יקבלו מענה, למרות שמדובר בשעות קריטיות עבור רבים הסובלים ממצוקה נפשית

  המוקד לעזרה ראשונה נפשית (ער"ן) יפסיק לפעול בשעות הלילה בשל מצוקה תקציבית. פירושו של דבר שאנשים השרויים במצוקה וזקוקים לתמיכה ולסיוע לא יוכל לקבל את העזרה הדרושה כבר הלילה (ה').

   

  בער"ן אומרים כי התקציב השנתי של הארגון עומד על כעשרה מיליון שקלים.

  מאז שפרץ המשבר הכלכלי חלה ירידה משמעותית בהיקף התרומות שמקבל הארגון וכעת הוא עומד על סף סגירה. בער"ן מדגישים כי הם זקוקים לסיוע מיידי בסך 2.5 מיליון שקלים וכן תקציב ממשלתי קבוע בסך חמישה מיליון שקלים מדי שנה.

   

  יו"ר הארגון, דניאל גינסברג, קרא לשר הרווחה, יצחק הרצוג, ולסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, להתערב במהרה. "כדאי שהם יתעוררו ומהר, זה יכול להיגמר באסון. לא ייתכן שאדם הנמצא במצוקה בשעות הלילה יאלץ להמתין עד הבוקר לסיוע נפשי. מי שכבר הגיע למצב שבו הוא מחליט לפנות לקבל עזרה עלול להגיב באופן קשה כשלהפתעתו העזרה לה ציפה איננה קיימת".

   

  אנו חרדים מפני מצב בו הפונים יבחרו בדרכים קיצוניות להתמודדות עם קושי, בדידות ואף מחשבות אובדניות. הממשלה בסך הכל צריכה להעביר סיוע חירום של 2 מיליון ₪, ואז נשב איתם על פיתרון קבע. האם בגלל סכום כזה נאבד אנשים טובים, אשר בסך הכל נמצאים במצוקה? האם מפעל התנדבותי הקיים 40 שנה, ייסגר בשל המשבר הכלכלי אדישות הממשלה?"

    

  "הגעתם לער"ן - נאלצנו לסגור את הקו"

  פונים שיטלפנו לער"ן בשעות הלילה - בין חצות ל-8:00 בבוקר - יתקלו במענה קולי. בארגון מציינים כי אלה השעות הקשות והבודדות ביותר של אנשים במצוקה נפשית. בהודעה הקולית של המוקד הטלפוני נאמר: "שלום, הגעתם לער"ן. לצערנו, עקב המשבר הכלכלי והעובדה שמדינת ישראל לא מסייעת לארגון, נאלצנו לסגור את הקו בין 12 בלילה לשמונה בבוקר.

   

  "אנחנו מודעים לפגיעה הקשה עקב צמצום השירות, אולם עד שממשלת ישראל

  לא תרתם לסייע לארגון לא נוכל לקיים את הקו בלילה, ובהמשך נאלץ לצמצם שירותים נוספים. איתכם הסליחה".

   

  בכירים במערכת בריאות הנפש והרווחה נרתמו למאבק להצלת ער"ן וחתמו על עצומה הקוראת לממשלה למנוע את סגירת הארגון. בעצומה נטען כי הדבר יביא להפקרתם של מאות אלפי ישראלים הפונים לארגון מדי שנה ואשר חייהם ניצלים בזכות מתנדבי הארגון העונים לטלפון. בין החותמים גם פרופ' אסא כשר, יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל ד"ר יורם בלשר, יו"ר המועצה הלאומית לבריאות הנפש, פרופ' משה קוטלר ויו"ר איגוד הפסיכיאטריה בישראל פרופ' זאב קפלן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים