שתף קטע נבחר

"נוצרייה שהפיצה תנ"ך הוצאה להורג בצ' קוריאה"

חופש הדת לא קיים במדינה הקומוניסטית. לפי דיווחים של ארגונים בדרום קוריאה, הוצאה שם להורג בפומבי רי היוק אוק, אם לשלושה בת 33. אשה אחרת נעצרה ועברה עינויים

צפון קוריאה הוציאה להורג בפומבי בחודש שעבר אשה נוצרייה, שהואשמה בכך שהפיצה ספרי תנ"ך - האסורים במדינה הקומוניסטית. כך דיווחו היום (ו') קבוצות פעילים מדרום קוריאה.

 

האשה, רי היוק אוק, בת 33, הואשמה גם בריגול לטובת ארצות הברית ודרום קוריאה, וארגון של פעולות נגד המשטר. לפי הדיווח של ארגון-גג של עשרות קבוצות המתנגדות למשטר הצפון קוריאני,

 היא הוצאה להורג ב-16 ביוני בעיר הצפון-מערבית ריונגצ'ון, הסמוכה לגבול עם סין.

 

כן נטען ששלושת ילדיה, הוריה ובעלה של רי נשלחו למחרת ההוצאה להורג למחנה כליאה בעיר הואריונג שבצפון-מזרח המדינה. המידע התבסס על מסמכים שלטענת הארגונים הוצאו מצפון קוריאה, על גביהם מופיעה תמונתה של רי. כמעט בלתי אפשרי לאשר סיפורים מעין אלה, במדינה שמטילה אימה על אזרחיה.

 

רק אתמול פורסם דו"ח של מוסד מחקר בדרום קוריאה, לפיו הוצאות פומביות להורג - למרות שפחתו בשנים האחרונות - ממשיכות להתבצע בגין פשעים שנעים מרצח ועד להפצת סרטים זרים.

 

צפון קוריאה מבטיחה חופש דת ל-24 מיליון אזרחיה, אולם מעשית מגבילה באופן הדוק את הפעילות. הדת הבולטת היא למעשה פולחן האישיות של השליט העליון לשעבר קים איל סונג ובנו, המנהיג הנוכחי, קים ג'ונג איל.

 

הממשלה בפיונגיאנג אישרה שלוש כנסיות מטעם המדינה, אחת קתולית ושתיים פרוטסטנטיות, אך הן מיועדות לזרים בלבד. למרות זאת, אנשים שערקו ופעילים שונים מספרים שיותר מ-30 אלף צפון קוריאנים מקיימים מנהגים נוצריים בסתר.

 

מוסד המחקר, שנקרא "הוועדה לחקר פשעים נגד האנושות", טען עוד בדו"ח האחרון שבמרס האחרון נעצרה ועונתה פעילה נוצרית אחרת, סאו קום אוק (30), בעיר ריונגצ'ון. כוחות הביטחון שעצרו אותה טענו שהיא ריגלה באתר גרעיני, והעיברה ממצאים לדרום קוריאה וארצות הברית. לא ידוע האם שרדה, ומה מצבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קים ג'ונג איל. פולחן אישיות
צילום: רויטרס
מומלצים