שתף קטע נבחר

השרים בעד קציבת כהונה, גם של יועצים משפטיים

הממשלה קיבלה עקרונית את הצעת החוק לקציבה בזמן של כהונתם של בעלי תפקידים בכירים במשרדיה. צוות מיוחד ייתן את המלצותיו בעניין היועצים המשפטיים. בסוף השבוע פורסמה לראשונה ב-ynet הביקורת של מזוז על ההצעה

הממשלה קיבלה בצהריים (יום א') עקרונית את הצעת החוק של חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה), לפיה תיקצב בזמן תקופת כהונתם של בעלי תפקידים בכירים במשרדי ממשלה, ובהם היועצים המשפטיים. עם זאת, הוועדה המטפלת בנושא הונחתה למצוא פיתרון לגבי בעלי תפקידים מכהנים בתוך חודשיים.

 

רוב השרים, מלבד מרידור והרצוג שנמנעו, קבעו כי הממשלה רואה חשיבות רבה בהסדרי קציבת הכהונה של המשרות הבכירות בשירות המדינה ושל היועצים המשפטיים למשרדי הממשלה. השרים לא קיימו דיון ייחודי בנושא היועצים המשפטיים, שייתכן כי הסוגיות הנוגעות להם מורכבות יותר. צוות מיוחד ייתן את המלצותיו בעניין היועצים המשפטיים בתוך 60 יום.

 

ועדת השרים לחקיקה אישרה לפני גשבועיים את הצעת החוק,

שהגישו חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב (יהדות התורה). ההצעה עברה ברוב של שבעה שרים מול ארבעה. בסוף השבוע פורסם לראשונה ב-ynet כי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מתח ביקורת חריפה על חברי ועדת השרים וקבע כי "מדובר בהצעת חוק הכוללת הוראות בלתי סבירות לחלוטין".

 

החוק שהגישו חברי הכנסת גפני ומקלב מגביל את כהונתם של נושאי המשרות הבכירים ובתוכם היועצים המשפטיים שמכהנים בממשלת ישראל, לשש שנים. החוק אמור לאפשר לשר הממונה על המשרד הממשלתי להביא להפסקת כהונת היועץ, בעצה אחת עם נציב שרות המדינה ובאישור ממשלת ישראל. המתנגדים טוענים שנוסח החוק עלול להביא לפוליטיזציה של הייעוץ המשפטי במשרדי הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. מתנגד להצעה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים