שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משוררים נגד גירוש ילדי עובדים זרים
  אהרון שבתאי, יודית שחר, מאיה בז'ראנו, רוני סומק ואחרים יקיימו אירוע מחאה מיוחד מול משטרת חולון, במהלכו יקריאו שירי מחאה ויקראו לביטול הגירוש של ילדי עובדים זרים

  ביום רביעי ה-5 באוגוסט יפגינו ויקריאו משיריהם קבוצה גדולה של משוררים, כנגד ההחלטה לגרש ילדי עובדים זרים. אם המשטרה תאשר, הם יעשו זאת מול מתקן כליאה של המשטרה באזור התעשייה בחולון. בין המשוררים שיגיעו: יודית שחר, אהרון שבתאי, מאיה בז'ראנו, רוני סומק, נוית בראל, מתי שמואלוף, רועי ארד, יעל ברדה, גליה אבן חן, איתן קלינסקי משה יצחקי.

   

  במנשר שהפיצו המשוררים הם כתבו בין היתר: "בימים הקרובים תפתח יחידת עו"ז של משרד הפנים במבצע גירוש המוני מהארץ של משפחות וילדים של מהגרי עבודה. אנו משוררות, משוררים, יוצרות ויוצרים החלטנו להשמיע את קולנו כנגד האימה, הסיוט, הפחד ומדיניות השנאה".

   

  "גם ילדי הפליטים נרדפים על ידי משטרת ההגירה, נעצרים ונכלאים יחד עם משפחותיהם. הם נעקרים מאזור המרכז (נוהל חדרה-גדרה), ונשלחים למקומות בהם אינם יכולים לקבל טיפול רפואי מינימלי או צרכי קיום בסיסיים. מעצרים המוניים נערכים ברחובות תל אביב וערים אחרות מאז 1 ביולי".

   

  "ציד האדם הזה עומד לעלות מדרגה ב-1 באוגוסט ולהפוך לרדיפה חסרת תקדים של משפחות וילדים. הזכרון ההיסטורי של גירוש יהודים מאירופה, גירוש ערבים מפלסטין, גירוש מהגרים מאירופה, מאירופה, חוזר גם לכאן כשישראל לא מוכנה לחשוב על עתידה במזרח התיכון ואפריקה והאחריות המוסרית שלה לתת מקלט בסיסי לנרדפים/ות ולחסרי/ות הישע".

   

  יודית שחר, שעומדת בראש החזית, יחד עם קבוצת "גרילה תרבות", אומרת: "אם נלחם - נשנה כל דבר, זה רק תלוי בנחישות שלנו, ואין לי מושג מדוע אנשים מתייחסים לכל דבר שמונחת עלינו מהממשלה כגזירת גורל. העם בחר בממשלה, אנחנו מוגדרים כמדינה דמוקרטית ואנחנו יכולים לשנות את החלטותיה. עלינו להאמין בצו המוסרי ובכוח שלנו, הרי עוד בתקופת התנ"ך חוקקנו חוקים שמגינים על הגרים שבקרבנו".

   

  את לא חושבת שיש משהו מגוחך בלעמוד להקריא שירים, לא עדיף לפרסם פמפלטים? לשרוף צמיגים?

   

  "כל דבר שעושים כנגד מעשי עוול הוא חיובי, יש שמומחים בשריפת צמיגים, יש שיודעים לכתוב שירים. אנו מגייסים

  עמיתים בכדי להפגין על מדיניות מנוולת ואטומה מצד ממשלת ישראל בצורה שאנחנו הכי מיומנים בה, בשירה. אני גם מצפה ממומחים אחרים באוכלוסיה להפגין בכלים שהם הכי מיומנים בהם".

   

  לא עדיף להשמיע את הקולות והשירים אל מול מקבלי ההחלטות? ז"א לא משטרת ההגירה, אלא חברי כנסת שיכולים לשנות משהו?

   

  "חשוב לנו להפגין מול מתקן הכליאה בכדי שאנשים יקלטו לאן בדיוק שולחים ילדים קטנים עם הוריהם, ואיזה גורל צפוי לאנשים אלה. ובלי קשר, אני מצפה מחברי הכנסת לפעול בעניין הזה. ההחלטה לכלוא ילדים שנולדים בישראל היא החלטה לא חוקית שעומדת בסתירה לאמנה לזכויות הילד, עליה חתומה ישראל".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "משוררים נגד גירוש ילדי עובדים זרים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שחר. אנחנו עושים מה שאנחנו יודעים
  צילום: אסנת קרסננסקי
  אנשים של בוקר
  7 לילות
  מומלצים