שתף קטע נבחר

פלורידה: בנק עיקל נכס לנכסים ובניין של דנקנר

בנק שמימן לחברה פרויקט מגורים ליד טמפה תפס בעלות על הנכס, כשלושה שבועות לאחר שנכסים ובניין מקבוצת IDB דיווחה כי הפרויקט לא עמד באחד התשלומים לבנק. החברה תרשום הפסד נוסף של 4.3 מיליון דולר מהפרויקט

נכסים ובניין מקבוצת IDB שבשליטת נוחי דנקנר דיווחה הלילה (ב') כי הבנק שמימן לחברה את פרויקט המגורים ה-Station Square Clearwater Condo) SSCC) שליד טמפה, פלורידה - תפס בעלות על הנכס. זאת כשלושה שבועות לאחר שנכסים ובניין דיווחה כי הפרויקט לא עמד באחד התשלומים לבנק.

 

לפני כשלושה שבועות הערכות היו כי הבנק יעדיף למחוק חלק מהחוב מאשר לתפוס בעלות על הנכס. 

 

עלותו של הפרויקט הסתכמה נכון למרס 2009 בכ-64 מיליון דולר והוא מומן בהון עצמי של כ-17 מיליון דולר (חלקה של נכסים ובניין 10 מ' ד') ובהלוואה מהבנק בהיקף של כ-48 מיליון דולר. בדו"חות החברה ל-2008 רשמה החברה הפסד של כ-4.5 מיליון דולר בגין הפרויקט. כעת כשנכסים ובניין איבדה את הנכס היא צפויה להפריש סכום נוסף של 4.3 מיליון דולר. 

 

נכסים ובניין מחזיקה בפרוייקט 75%. בנייתו של פרויקט ה-SSCC הושלמה בסוף 2008 והוא כולל 126 יח"ד ואלף מ"ר של שטחים מסחריים. על פי דו"חות החברה לשנת 2008 שפורסמו ב-22 במרס, רק שתי דירות נמסרו בפרויקט.

 

עוד עלה מהדו"ח כי למרות שנחתו הסכמי מכירה לגבי כ-70 דירות בפרויקט בהיקף כספי של 41 מיליון דולר, הרי שהחברה מעריכה כי "בהסתמך על מצב מחירי השוק בפלורידה, והקושי בהשגת מימון למשכנתאות, מספר האכלוסים יקטן ממספר רוכשי הדירות ולא ניתן בשלב זה להעריך את היקפם".

 

 

נכון להיום יתרת ההלוואה של הבנק לפרויקט עומדת על כ-44 מיליון דולר והיא כבר אמורה היתה להפרע אולם בסוף 2008 הבנק הסכים לדחות את מועד הפרעון לדצמבר 2009 עם אופציה להארכה בכחצי שנה. ההלוואה הינה מסוג נון ריקורס. הפרויקט לא עמד באחד תשלומים השוטפים בגין ההלוואה ועל כן הודיע הבנק לפני מספר שבועות כי בכוונתו לממש את הנכס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים