שתף קטע נבחר

"הביאו זרים לסייע לעיוורים - וגרפו תשלומי הסיוע"

היחידה הכלכלית במשטרה חושדת כי שלוש חברות כוח אדם ניצלו עובדים זרים ועיוורים על מנת להוציא במרמה כספים מהמדינה. ארבעה חשודים נעצרו בתום חקירה סמויה. "אלה בדיוק העבירות שפוגעות בכלכלה", הסביר גורם במשטרה

שלושה מנהלי חברות כוח אדם ועובדת נעצרו אמש (יום א') על-ידי היחידה הכלכלית של המשטרה בחשד שהשתמשו בעיוורים על מנת להוציא במרמה כסף מהמדינה. על פי החשד, עובדים זרים שהיו אמורים לסייע לעיוורים עבדו בפועל בעבודות אחרות. העיוורים שסייעו לחשודים קיבלו תשלום חודשי של 1,300 שקלים.

 

החקירה החלה לאחר שלידי זרוע ההגירה ביחידה הכלכלית, בראשות ניצב-משנה דורית בן-מאיר, הגיע בתקופה האחרונה מידע מודיעיני על חבורה שמבצעת עבירות הונאה על חשבונם של עיוורים. לצורך החקירה מונה צוות מיוחד בראשות פקד יוסי קנר.

 

במהלך איסוף הראיות הסמוי התברר כי בפרשה מעורבות, על פי החשד, שלוש חברות כוח אדם. שיטת העבודה הייתה פשוטה: הם היו מאתרים עיוורים שעל פי החוק זכאים להעסיק עובד זר שיסעד אותם, ומחתימים אותם על מסמכים שמאשרים את הצורך שלהם במטפל. בפועל, ניצלו החשודים את מצבם הכלכלי של העיוורים ושילמו לחלקם 1,300 שקלים בחודש, על מנת שהעובד הזר - שנמצא בישראל באופן חוקי - יעסוק בעבודות בניין, ניקיון ועוד.

 

מהחקירה עולה כי העובדים הזרים נהגו לשלם אלפי דולרים לחברות כוח האדם ש"סייעו" להם.

בצוות החקירה חושדים גם כי את שאר הכספים שהעבירה המדינה עבור הטיפול של העובדים הזרים בעיוורים, גרפו חברות כוח האדם לכיסיהן.

 

אמש, בתום חקירה סמויה, הוחלט על מעצרם של הארבעה. "אלה בדיוק העבירות שפוגעות בכלכלה של מדינת ישראל", הסביר רב-פקד יורם סלקמן ממפלג החקירות ביחידה, "אותם עובדים שהגיעו שלא כחוק לישראל, תופסים תקן של עובד סיעודי ואחר כך גם תופסים מקום עבודה של עובד ישראלי. החשודים ניצלו בצורה צינית את מצבם של העיוורים שנחשבים לאוכלוסייה חלשה על מנת לעשות רווח קל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"העיוורים נוצלו לעשיית רווח קל" (אילוסטרציה)
מומלצים