שתף קטע נבחר

האו"ם: השגרירה ציטטה מכתב אזרחים לבנונים

מועצת הביטחון של האו"ם קיימה דיון, במהלכו קראה שגרירת ישראל, פרופ' גבריאלה שלו, מכתב של אזרחים לבנונים שקראו לחיזבאללה להפסיק לאחסן נשק במרתפי בתים

שגרירת ישראל באו"ם, גבריאלה שלו, קראה הערב (יום ב') בדיון במועצת הביטחון של האו"ם קטעים ממכתב של אזרחים לבנונים שדרשו מחיזבללה להפסיק לאחסן נשק במרתפי בתים ולסכן את חייהם. המכתב פורסם ב-16 בחודש בעיתון הלבנוני "אל מוסתקבל", בעקבות פיצוץ מחסן התחמושת של הארגון.

 

פיצוץ מאגר הנשק של החיזבללה היה התמריץ למכתב נדיר של אזרחים לבנונים לנשיא המדינה, שפורסם ב-16 בחודש בעיתון אל מוסתקבל. "זה היה פיצוץ מסוכן ביותר ומדאיג שמביא אותנו לומר בגלוי את מה שכולם מנסים להסתיר: נשק לא חוקי מאוחסן בתוך אוכלוסייה אזרחית ובתוך קומות מרתף ליד הילדים שלנו, כשארגון חיזבאללה, עושה זאת ומאיים על החיים השקטים שלנו. המדיניות של הסתרה של מה שקרה, והתירוצים שהיו מסביב, אפשרו לגורמים מסוימים למלא את האינטרסים שלהם במחיר של פגיעה באזרחי לבנון", נאמר במכתב.

 

השגרירה שלו בחרה לפתוח את נאומה בקריאת קטעים מהמכתב שבו כתבו אזרחי לבנון: "אנחנו פונים למנהיגי חיזבאללה ואומרים להם - אנחנו לא תמימים. אנחנו מבחינים בין קולות פיצוץ של דליקה רגילה לבין קולות פיצוץ של פצצות מצרר ושאר חומרי נפץ. ספגנו כבר אסון כבד ביולי 2006, במה שאתם מכנים נצחון. אם אתם פועלים בשליחות אללה וההנהגה הדתית, עליכם לפנות לחלוטין אזורי אוכלוסיה אזרחית מכלי נשק, תחמושת וכל דבר שמסכן את חיינו".

 

השגרירה שלו תקפה בנאומה את ההפרות של החלטת מועצת הבטחון 1701, והאשימה כי האירועים האחרונים הם ההוכחה להתחמשות חיזבאללה בדרום לבנון ולצורך הדחוף בהתערבות של מועצת הביטחון.

 

פרופ' שלו האשימה כי "כל מקורות המימון, האימון והחימוש של חיזבאללה מצביעים על כיוון אחד - טהרן. אנחנו קוראים למועצת הביטחון לפעול בדחיפות לשים קץ לאיום הגרעיני של איראן והסיוע שלה לטרור. הגיע הזמן שמועצת הביטחון תאמץ דרכים יעילות יותר לאכוף אמברגו בלבנון, לחזק את יוניפי"ל וצבא לבנון, ולקבוע אמות מידה ברורות לפירוק נשק ופירוז של חיזבאללה".

 

נציגת ישראל הזהירה גם מההכנות של חמאס לחדש את העימות הצבאי מול ישראל. שלו אמרה כי "בידי ישראל ראיות לכך שארגון הטרור צבר תשתית צבאית של יותר מ-330 מרגמות, 37 רקטות, 46 טילים נגד מטוסים, 40 כלי נשק אנטי טנקים ו-17 טונות של חומרי נפץ שהוברחו לתוך עזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבריאלה שלו. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים