שתף קטע נבחר

שליחת הודעת SMS מגדילה פי 23 הסיכון לתאונה

שליחת SMS מגדילה את הסיכוי שלכם להיות מעורבים בתאונת דרכים פי 23 - כך על-פי מחקר תצפיות שביצע מכון טכנולוגיית התחבורה בוורג'יניה, ומאושש את הידוע לכל: דיבור בטלפון נייד או שליחת SMS מגדילים את הסיכוי לתאונה באופן דרמטי

מחייגים לחבר בטלפון הנייד בזמן הנהיגה, או רק שולחים "שלום" בהודעת SMS? אתם מגדילים את הסיכוי שלכם להיפגע בתאונת דרכים בעשרות, ואף מאות אחוזים. ועל זה מצביעים נתוני אמת שנאספו מנהגים מחוץ למעבדות ולתיאוריה. בנוסף, המחקר מצביע על-כך ששימוש בדיבורית קבועה לא מצמצם משמעותית את הסיכונים שמציב שימוש בטלפון נייד בפני הנהג.

 

מחקר תצפיות של נהגים שתא הנוסעים שלהם צולם בזמן נהיגה בכבישים ציבוריים, מצא כי לאלו ששלחו הודעת SMS היה סיכוי גבוה פי 23 להיות מעורבים בתאונת דרכים. במחקר נבדקו נהגי רכב פרטי וכבד, והוא מצביע על הסיכון הרב בפעולה מסוג זה, האסורה בישראל על-פי חוק. את המחקר ביצע מכון טכנולוגיית התחבורה בוורג'יניה, ארה"ב.


שולחים או מקבלים SMS בנהיגה? הסיכוי שלכם להיפגע בתאונה מזנק (צילום אילוסטרציה: Jupiter)

 

נתוני המחקר מאוששים שוב גם את העובדה ששיחה בטלפון נייד ואפילו פעולת החיוג עצמה, מסוכנות לנהגים. בקרב נהגים במכוניות נוסעים ששוחחו בנייד, הסיכוי להיות מעורב בתאונה גבוה פי 1.3 מנהגים שדעתם לא מוסחת. בזמן החיוג הסיכון גדול עוד יותר - פי 2.8. בקרב נהגי משאיות, הסיכון בזמן חיוג בסלולרי גבוה פי 5.9. לפי נתוני המחקר, נהגי המשאיות לא סבלו מסיכון מוגבר לתאונה בזמן השיחה בנייד עצמה.

 

עוד נטען במסקנות המחקר כי שימוש בדיבורית לא מפחית באופן משמעותי את הסכנות. זאת, משום שהסחת הדעת הגדולה ביותר מתרחשת בזמן ביצוע פעולות שונות כגון קבלת או ניתוק שיחה ושליחת הודעת SMS, בעוד שבזמן השיחה עצמה יכול הנהג להתמקד - באופן יחסי לפעולות אלה - בנעשה על הכביש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיבור או שליחת הודעה בזמן נהיגה - סכנה
צילום: Jupiter
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים