שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  אם שבתה מתה: העדפתי להתפלל ולא ללכת לרופא

  ילדה בת 11 מתה ב-2008 מסוכרת בארה"ב לאחר שהוריה חשבו שהמחלה שלה היא "רוחנית" והאמינו כי רק תפילה לאל יכולה לרפא אותה, ולא רופא. האם העידה במשפט: חשבתי שהמחלה פרצה בגלל חטא, אז התרכזתי בלהתפלל

  אם לילדה בת 11 שמתה מסוכרת בשעה שמשפחתה התפללה עבור החלמתה, העידה אתמול (יום ג') בבית המשפט בארה"ב ואמרה כי מאמינה שמחלות פורצות בגלל חטא, ויכולות להירפא על ידי אלוהים.

   

  לליאני ניומן אמרה לחבר המושבעים כי סברה שמחלתה של בתה היא מבחן לאמונתה הדתית, והיא לא לקחה אותה לרופא מפני שזה "מנוגד לחלוטין למה שאנחנו מאמינים". האם העידה במשפטו של בעלה, דיילי, המואשם ברצח מדרגה שנייה - לאחר מותה של בתם מדלין בשנת 2008 .

   

  אשתו הורשעה באותם אישומים במהלך האביב, והיא עומדת בפני גזר דין קשה - עד 25 שנות מאסר.

   

  התובעים טענו כי דייל ניומן הרג ברשלנות את בתו הקטנה, לאחר שהתעלם מההדרדרות בבריאותה. הם טענו כי ניומן היה חייב על פי החוק לקחת אותה לרופא. אשתו, לליאני ניומן, העידה במשפטו במשך כמעט חמש שעות, ותיארה את השתלשלות הארועים עד למותה של בתה.

   

  האם סיפרה כי הילדה מתה על מזרן על הרצפה בביתם בווסטון – בשעה שקרובים ורחוקים עמדו מסביבה ונשאו תפילות. כשהפסיקה לנשום, אחד הנוכחים הזעיק עזרה.

   

  האם אמרה כי היא ובעלה האמינו שמצבה המדרדר של בתם הוא כתוצאה של מריבה בינם לבין זוג אחר. היא סיפרה כי קראה לזוג כשהילדה היתה מחוסרת הכרה וביקשה מהם להתפלל עבורה.

   

  המשפחה לא שייכת לדת ספיציפית, והאם לליאני אמרה כי אין לה דבר נגד רופאים. אולם, היא מאמנה ב"ריפוי רוחני" וראתה את מחלתה של בתה "כדבר רוחני". היא סיפרה כי היא לא הבינה שבתה חולה בצורה קשה עד היום שלפני מותה – כאשר הילדה נראתה חלשה וחיוורת והתקשתה לדבר.

   

  "שאלתי אותה אם היא אוהבת את ישו", העידה האם. "יכול להיות שהיא אמרה 'כן'. אני בטוחה שהיא הבינה אותי. היא השמיעה קול... אני לא זוכרת. התרכזתי בלהתפלל".

   

  האם אמרה כי היא לרגע לא האמינה שבתה הולכת למות. "בשבילנו הכל נסוב סביב אמונה. מדובר בלסמוך ולהאמין באלוהים. או שמאמינים במילות האל או שלא".

   

  מומחה לסוכרת אמר לחבר המושבעים כי אפילו דקות ספורות לפני מותה – ייתכן שהרופאים יכלו להציל את חיי הילדה, אם רק היתה מובאת לבית החולים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל קרמר
  האם העדיפה להתפלל (אילוסטרציה)
  צילום: מיכאל קרמר
  מומלצים