שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אורלי פרומן תמונה למנכ"לית משרד התרבות

  פרומן, לשעבר מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, תחליף את מנכ"ל משרד התרבות גל דאי. האישור הפורמלי צפוי להתקבל בישיבת הממשלה הבאה

  אורלי פרומן, לשעבר מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, תחליף את מנכ"ל משרד התרבות גל דאי, שפרש מתפקידו לפני יותר משלושה חודשים. לפני ימים ספורים אישרה את המינוי ועדת המינויים המיוחדת שהוקמה לאיתור מנכ"ל. כעת מחכים במשרד התרבות לאישור הפורמלי למינוי, שעתיד להתקבל בישיבת הממשלה הבאה, ביום א'.

   

  במידה ויאושר המינוי, תיכנס פרומן לתפקידה החדש כבר ב-1 בספטמבר. פרומן היא למעשה הבחירה השנייה של לבנת, שפעלה מאז כניסתה לתפקיד למינויו של עו"ד יהורם מלכה כמנכ"ל המשרד. מלכא, כזכור, החליט בסופו של דבר להסיר את מועמדותו שעוררה מחלוקת.

   

  פרומן נחשבת כאחת ממנהלות המחוז הבולטות והמוערכות במשרד החינוך, תפקיד אותו מילאה מזה כעשור. היא נחשבת כמנכ"לית עם אחיזה בשטח ובמשרד החינוך מצרים על לכתה. ההיכרות בין לימור לבנת לבין פרומן החלה עוד בימי הקדנציה הקודמת של השרה במשרד, שחלש בזמנו על התרבות והחינוך במשותף. עם סיום תפקידה של רונית תירוש כמנכ"לית משרד החינוך דאז, עלה שמה של פרומן כמחליפה. המינוי, בסופו של יום לא הסתייע. בימים אלה, כאמור, נסגר מעגל.

   

  במשרד התרבות מחכים בכיליון עיניים לכניסתה של פרומן לתפקיד המנכ"ל, שיוביל בין היתר לזירוז הליכי איוש משרת ראש מנהל תרבות. עם פרישתו בסוף השבוע הקרוב של מיכה ינון לגמלאות, תיוותר משרה זו מיותמת. בשטח אומרים כי היעדר ראש מנהל מתפקד מובילה להקפאת פעילויות רבות בתחומי התרבות.

   

  "במשרד התרבות קושרים בין מינוי המנכ"ל לבין סיום הליך בחירתו ומינויו של ראש מינהל התרבות

  החדש", אומרים גורמים בכירים בתחום התרבות ל-ynet, "עד לאישור שני המינויים, קבלת החלטות אופרטיביות במנהל התרבות, שמשפיעות ברמת התפקוד על השטח - מוקפאות".

   

  הכוונה בין היתר לעובדה שעד למינויו של ראש מנהל תרבות חדש, אין במסדרונות המשרד מורשי חתימה בכל הנוגע לכספי תקצוב פעילות. "השרה לבנת צריכה היתה לראות קדימה ולהבין את המצוקה שהולכת וגדלה. קשה להבין מדוע במקום לתת את ידה להקפאת השטח, לא החליטה פשוט להאריך את החוזה של ראש מנהל התרבות היוצא עד למינויו של מחליף", הוסיפו הגורמים.

   

  את תגובתה של פרומן, הנמצאת בימים אלה בחופשה בחו"ל, לא ניתן לקבל עד לרגע פרסום הכתבה. במשרד התרבות אומרים: "מינויה של פרומן ממתין לאישור הממשלה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבנת שרת התרבות
  צילום: גיל יוחנן
  לאתר ההטבות
  מומלצים