שתף קטע נבחר

"אני לא מאחל לאף אב לעמוד בסיטואציה כזו"

בני משפחת מלאחי הגיעו לבריכה לאופקים לפני כשנתיים ונדהמו לגלות שאינם מורשים להיכנס למתחם כי כיסוי הראש של האם נתפס כ"מבריח לקוחות". כיום, לאחר שזכו באלפי שקלים פיצוי מבית המשפט, הם החליטו בצעד חריג - להעביר את הכסף הלאה

לפני שנתיים הגיעה משפחת מלאחי מרהט לבריכה העירונית באופקים. אחרי ששילמו - ורגע לפני שהילדים קפצו למים, הודיע המנהל למשפחה כי האם (שביקשה להשגיח על ביתה מחוץ למים) לא תוכל להיכנס לרחבת הבריכה עם כיסוי ראש כי זה "מבריח את הלקוחות". המשפחה תבעה את עיריית אופקים, החברה לפיתוח אופקים ואת מפעיל הבריכה בגין אפלייה על-רקע גזע, דת ולאום - וזכתה. בית משפט השלום בבאר-שבע פסק לטובת המשפחה פיצויים בסך 12 אלף שקל.

 

 

"האירוע הזה גרם לי לעלבון ממשי" מספר קאיד מלאחי אב המשפחה. "חינכתי את הילדים שלי לדו-קיום וזה פגע בערכים שאני מקנה לילדים שלי", הוא מוסיף: "לא הלכתי לבית משפט בשביל פיצוי כספי, אלא כדי שהצדק ייצא לאור - שיראו וייראו. אין סכום שיפצה על הפגיעה הנפשית שנגרמה לנו".

 

בצעד יוצא דופן, החליטה משפחת מלאחי להעביר את הכסף הלאה. "החלטנו לתרום

את הכסף בו זכינו ל"אגודה למלחמה בסרטן". מסביר מלאחי "בחרנו דווקא בגוף זה כי האגודה מטפלת בילדים יהודים וערבים ללא הבדל". "גם המחלה לא מפרידה בין יהודים או ערבים", הודתה למלאחי מירי זיו, מנכ"לית האגודה "המחווה הזאת מחממת את הלב ואנחנו נשתמש בתרומה הזאת כדי לקדם את המאבק בכל החזיתות ולמען כולם".  

 

למלאחי מסר חשוב להעביר לכל אזרחי המדינה באשר הם, במידה והם נתקלים במצב דומה :"אתם לא צריכים לשתוק, אתם צריכים לפנות לבית המשפט", הוא מסכם: "אני לא מאחל לשום אבא, לא במגזר היהודי ולא במגזר הערבי שיפגוש סיטואציה כזאת".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אילוס' - כיסוי ראש מסורתי
צילום: חגי דקל
קאיד מלאחי- מעביר את זה הלאה
צילום: חגי דקל
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים