שתף קטע נבחר

המשטרה: לסגור מוקדים של הקהילה הגאה

מפקד מחוז תל-אביב הגיע למרכז ההומו-לסבי, בו נרצחו שני בני-אדם ו-11 נפצעו: "לא נסגור שום אפשרות, גם רקע של שנאה נגד הומו-לסבים נחקר"

במשטרה נבדקת האפשרות כי הירי אמש (שבת) במקום המפגש של חברי הקהילה ההומו-לסבית ברחוב אחד-העם - נעשה על רקע שנאה. מפקד מחוז תל-אביב, ניצב שחר אילון, אמר כי המשטרה הורתה לסגור מועדונים ומקומות של הקהילה ההומו-לסבית. בירי במועדון במרכז תל-אביב נהרגו שני בני-אדם ו-11 נפצעו, שלושה מהם באורח קשה. בעלים של אחד ממקומות המפגש של הקהילה הגאה אישר כי הוא סגר את המקום.

 

ניצב אילון סיפר כי במקום מתנהל מזה 15 שנה מועדון של האגודה לזכויות הפרט. "היום התקיים מפגש של נוער. בשלב מסוים נכנס חשוד - שירה לכל עבר. יש הרוגה והרוג ו-11 פצועים. היורה נמלט. אנחנו בסריקות. אין לנו תיאור מדויק ולא נסיבות. לא היו איומים על המועדון. לא היו איומים על האגודה. אנחנו פותחים בחקירה בכל הערוצים האפשריים, גם על-ידי סריקות נרחבות".

 

על הרקע לירי, הוא אמר: "לא נסגור שום אפשרות, גם רקע של שנאה נגד הומו-לסבים נחקר. כל כיווני החקירה פתוחים. הפרטים זורמים אלינו. האירוע הוא אירוע חמור וקשה. נשקיע כל מאמץ כדי לאתר את הרוצח".

 

לזירת הירי הגיע ח"כ ניצן הורוביץ, שאמר כי זו ההתקפה החמורה ביותר כנגד הקהילה הגאה בישראל אי פעם. הוא הגיע למקום כדי לחזק את ראשי האגודה והפעילים והביע צער עמוק ותדהמה על ההתקפה. "מישהו בא כאן כדי לפגוע באופן עיוור בכל מי שהיה במקום. זה דבר מזעזע", הוא אמר.

 

יניב וייצמן, פעיל בקהילה הגאה, אמר ל-ynet כי גם הוא חושב שמדובר בפגיעה מכוונת: "על פי ההערכות - מדובר בפגיעה מכוונת ויזומה נגד הקהילה הגאה".

 

גם אייל עמית, חבר באגודה ההומו-לסבית, אמר כי הוא סבור שמדובר בירי מכוון שבוצע נגד הקהילה: "מדובר במצב רגיש ביותר, רבים מבני הנוער שהיו במקום עדיין לא סיפרו לבני משפחתם שהם יצאו מהארון ולכן המצב פה מאוד רגיש. מה שאנחנו יודעים זה שכדי להגיע למקום היה צריך לבוא באופן מיוחד, לא מדובר בירי אקראי, אלא מכוון".


פורסם לראשונה 01/08/2009 23:52

 

בהכנת הידיעה השתתפו ורד לוביץ' ואמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי פצועים ממקום האירוע
צילום: ירון ברנר
וייצמן. "פגיעה מכוונת נגד הקהילה"
צילום: ירון ברנר
מומלצים