שתף קטע נבחר

יו"ר אגודת ההומו-לסבים: זה פשע של שנאת חינם

בעקבות האירוע בו נרצחו שני בני-אדם במקום מפגש של הקהילה ההומו-לסבית, אמר מייק המל כי הוא הופתע שאירוע כזה קרה: "אחרי שעם ישראל מציין את תשעה באב ומדברים על שנאת חינם, זה מה שאנחנו רואים מול העיניים - גופות שטופות דם על הרצפה"

הקהילה הגאה מרכינה ראשה. בקהילה הגאה קיבלו בתדהמה את אירוע הירי אמש (שבת), שבו נרצחו שני בני-אדם ו-11 נפצעו במקום מפגש של בני-נוער בקהילה ההומו-לסבית. יושב ראש אגודת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים ובי-סקסואלים), מייק המל, אמר: "אין מילה חוץ מלהגדיר את זה כפשע שנאה, של שנאת חינם נגד ילדים ובני-נוער".

 

כשעה לאחר תקרית הירי הרצחנית התקבצו סמוך למרכז ההומו-לסבי כמה מפגינים ונשאו בידיהם שלטים,

בהם הופנתה אצבע מאשימה כלפי מי שלטענתם אחראים להסתה נגד הקהילה. בין השלטים שנישאו: "ניסים זאב - יש לך דם על הידיים" ו-"סיעת ש"ס - דמם בידיים שלכם".

 

המל, שהגיע למקום שבו התרחשה מתקפת הירי הפרועה, אמר כי הוא לא האמין שאירוע כזה יקרה: "התחושות שלנו מאוד קשות. אף אחד לא ציפה לדבר כזה. לא היו שום איומים, שום התרעות. זה אולי אירוני ששלושה-ארבעה ימים אחרי שעם ישראל מציין את תשעה באב ומדברים על שנאת חינם, זה מה שאנחנו רואים מול העיניים - גופות שטופות דם על הרצפה. לא האמנו שיכול לקרות דבר כזה. התרומה היחידה לשנאה זה התבטאות של אנשים שמלבים את השנאה, במקום להבין ולקבל את העובדה שיש בני אדם שונים. הומואים ולסביות הם בני אדם, ומגיע להם שיתייחסו אליהם בכבוד. החברה הישראלית מלאת שנאה".


אנשי מד"א בזירת הירי בתל-אביב (צילום: ירון ברנר)

 

דובר אגודת ההומואים והלסביות, איציק צרור, הוסיף: "אנו המומים ונסערים, אנחנו נשקול את המשך פעילותנו בהמשך, איך להיאבק בהומופוביה. אנו אחרי צום תשעה באב, שבו אנו מציינים את חורבן בית ראשון ובית שני שנחרבו בגלל שנאת חינם, ומה שקרה הערב בתל-אביב זו שנאת חינם לשווא.

 

על הפעילות במקום, הוא סיפר: "במקום האירוע היתה פעילות של בני נוער, פעילות חברתית ערכית. הם נפגשו מדי שבוע, מקום שיש בו אוזן קשבת. אנחנו לא נפסיק את הפעילות, נמשיך את הפעילות. אני רוצה לחזק את הקהילה כולה, היום הוא יום אבל. אני קורא לבני הקהילה לא לפחד ולפעול בגאווה למען הזכויות הבסיסיות שלנו".

 

יניב וייצמן, פעיל בקהילה הגאה, אמר ל-ynet כי גם הוא סבור שהפגיעה במקום אינה מקרית: "על פי ההערכות - מדובר בפגיעה מכוונת ויזומה נגד הקהילה הגאה".

 

גם אייל עמית, חבר באגודה ההומו-לסבית, אמר כי הוא סבור שמדובר בירי מכוון שבוצע נגד הקהילה: "מדובר במצב רגיש ביותר, רבים מבני הנוער שהיו במקום עדיין לא סיפרו לבני משפחתם שהם יצאו מהארון ולכן המצב פה מאוד רגיש. מה שאנחנו יודעים זה שכדי להגיע למקום היה צריך לבוא באופן מיוחד, לא מדובר בירי אקראי, אלא מכוון".

 

בש"ס גם הזדעזעו מהמקרה. ח"כ ניסים זאב, ששמע מ-ynet על האירוע, אמר כי הוא לא בטוח שמדובר בפשע שנאה נגד הקהילה הגאה: "רצח בכל מקרה רחמנא ליצלן זה דבר חמור ונורא. אני ממש מזועזע. אבל אני לא בטוח שזה בגלל העניין של ההשתייכות של האוכלוסייה הזו. יכול להיות שמי שירה גם שייך לאותה אוכלוסייה".

 

הקהילה הגאה פתחה קו סיוע מיוחד לתמיכה בחבריה: 03-6205591.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא היו איומים". המל (ארכיון)
זירת הירי בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים