שתף קטע נבחר

עדת ראייה ל-ynet: "שיחקנו טאקי ושמענו יריות"

אלונה שהתה אמש ב"בר נוער" יחד עם חבריה לקהילה ההומו-לסבית - כאשר המתנקש נכנס למקום והחל לירות ללא אבחנה: "ישבתי במרפסת עם כמה אנשים עם הגב לכניסה - ואז שמענו את היריות". עד אחר: "אחרי הרצח היה שקט - ואז הגיעו אנשים והתחילו לעזור לפצועים"

"כל מיני אנשים צעקו לרוץ. לא הבנו מה קרה. הבנו שצריך לרוץ אז - יצאנו החוצה". כך סיפרה ל-ynet אלונה (18), שהיתה עדת ראייה להתקפת הירי הרצחנית ב"בר נוער", המופעל בבניין אגודת ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטראנסג'נדרים ברחוב אחד-העם בתל אביב. אלונה, שלא נפגעה בתקרית, הגיעה עם כמה מחבריה שנפצעו לבית החולים "שיבא" בתל השומר.

 

"נפגשת שם קבוצה קבועה, כולם מכירים אחד את השני", סיפרה אלונה, ששהתה בבניין בעת ההתקפה. "שיחקנו טאקי. אני ישבתי במרפסת עם כמה אנשים עם הגב לכניסה - ואז שמענו את היריות".

 

"בהתחלה חשבתי שזה נפצים, ואז מישהו התחיל לרוץ דרך המרפסת, כנראה שהוא בא מהכניסה הראשית", שיחזרה. "הבנו שצריך לרוץ - אז יצאנו החוצה. אחד הבחורים הזעיק משטרה. חזרתי לראות מי נפצע וראיתי ידיד שלי ששכב על הריצפה עם כדור בכתף, הוא ביקש ממני שאשאר איתו".

 

"העיר מאוד פתוחה - אבל יש מי שלא אוהב אותנו"

"לרגע לא חשבתי שזה פיגוע חבלני. זה מקום מאד ספציפי - אי אפשר במקרה ליפול עליו". אלונה מזכירה בצער כי גם בתל אביב, הנחשבת לעיר פתוחה לקהילה - יש עוינות מצד חלק קטן מהתושבים: "בגלל שזו עיר מאד פתוחה יש מקום בשבילנו, אבל יש מי שלא אוהב אותנו". 

 

אור גיל, בן 16, סיפר ל-ynet כי הוא נוהג להגיע למועדון זה מספר שנים.

לדבריו, רבים מבאי המקום עודם נמצאים "בתוך הארון", שכן טרם חשפו בפני סביבתם את נטייתם המינית. "הם חשים כאן בסביבה הכי בטוחה", אמר.

 

"היורה נכנס כשהוא לבוש שחור, עם מסיכה על הפנים. אני לא מבין איך הוא ראה משהו, הוא פשוט ירה לכל עבר" סיפר אור. "אם הוא היה רואה - הוא היה פוגע ביותר אנשים. בהתחלה חשבתי שמדובר בבדיחה, חשבי שזה אקדח קפצונים, לא חשבתי שזה אמיתי. אחרי הרצח היה שקט במקום, שקט מוחלט - ואז הגיעו אנשים והתחילו לעזור לפצועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים ליד זירת הירי
צילום: ירון ברנר
אור גיל. "הוא פשוט ירה לכל עבר"
צילום: דודו אזולאי
מומלצים