שתף קטע נבחר

צעדה בעקבות הרצח: "ילדים נרצחו בשל נטייתם"

מאות צעדו במרכז תל-אביב לאחר התקפת הירי על מועדון של נוער גאה, שבה נרצחו שני בני-אדם. אחת הצועדות אמרה ל-ynet: "זו פעולת שנאת חינם טהורה, שמביאה לרצח של ילדים, בגלל שהם הומואים ולסביות"

טקס זיכרון ספונטני, שעות לאחר ההתקפה הרצחנית. מאות בני אדם צעדו הלילה (יום א') מהמקום שבו נרצחו שני בני-אדם במקום מפגש של חברי הקהילה ההומו-לסבית במרכז תל-אביב. הצעדה התנהלה בשקט לעבר המרכז הגאה בגן מאיר.

 

הצועדים הניפו דגלים של הקהילה הגאה ושלטים בהם נכתב בין היתר: "כולנו ביחד - בלי שנאה ופחד" ו"מותר לאהוב - אסור להרוג". רויטל, אחת הצועדות, סיפרה ל-ynet: "התחושה מאוד מפחידה. אנחנו חיים בתוך בועה שהכל בסדר. זו פעולת שנאת חינם טהורה, שמביאה לרצח של ילדים, בגלל שהם הומואים ולסביות. זה עצוב מאוד לדעת שזה עדיין ככה".


מדליקים נרות לזכר ההרוגים (צילום: ירון ברנר)

 

סיעת ש"ס אמנם גינתה את האירוע, אך לרויטל טענות קשות נגד המפלגה החרדית: "אנשים כמו אלי ישי ושלמה בניזרי שונאים הומואים ולסביות במוצהר". היא קראה למשטרה לתפוס כמה שיותר מהר את היורה, שעדיין מסתובב חופשי. "צריך לתפוס את האיש הזה ומי שעומד מאחוריו, כדי שאנשים לא יפחדו. תל-אביב עברה מהפך בעשר השנים האחרונות, לא רוצים לחזור אחורה".

 

רונן, צועד נוסף, אמר: "זה יום קשה לכל המדינה, כששנאת חינם מביאה לרצח של אנשים שכל פשעם הוא היותם שונים. אבל לצערי זה לא מפתיע. מעבר לכך, אנחנו בינתיים רק חושבים ומשתתפים בצער שנגרם למשפחות ולחברים של ההרוגים והפצועים".


שלטים גם נגד ש"ס (צילום: ירון ברנר) 

 

כפיר לביא, מרכז קו התמיכה "יש עם מי לדבר", כינה את האירוע - פיגוע: "יש כאן רדיפה. הפיגוע נעשה נגד פעילות של בני נוער שבארון, נגד חברים ומתלבטים.

 מישהו נכנס בכוונת תחילה, כשהוא יודע מה מתקיים ומי האנשים שנמצאים שם וביצע את הפיגוע. התחושה של כל האנשים שזה היה יכול לקרות בכל מקום. האצבע על ההדק היתה נגד הזהות המינית. התכוונו לפגוע באנשים בגלל מי ומה שהם. יש תחושה של רדיפה, כי בעקבות הפיגוע כל המקומות נסגרו בעקבות הוראת המשטרה. התחושה היא של הפקרות".

 

בתום הצעדה, נאם ח"כ ניצן הורוביץ. "כבר אפשר לקבוע שזה פשע השנאה החמור ביותר. הנוער שוכב בבתי החולים. ההורים של חלק בכלל לא יודעים שהם היו פה", הוא אמר.

 

הקהילה הגאה פתחה קו סיוע מיוחד לתמיכה בחבריה: 03-6205591.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תחושה מפחידה". צועדים במרכז תל-אביב
צילום: ירון ברנר
ח"כ הורוביץ בצעדה
צילום: ירון ברנר
מומלצים