שתף קטע נבחר

הרבנות: "רצח ההומואים - פשע נתעב"

גינוי רבני למתקפת הירי בלב תל-אביב: הרבנות הראשית לישראל מביעה תדהמה וזעזוע מהאירוע. הרב רון יוסף מארגון הו"ד: "כמי שמקבל איומים על חייו, אני קורא למנהיגים להוקיע את גילויי האלימות כלפי ההומואים והלסביות. זו חובה דתית"

ברבנות הראשית מביעים הבוקר (יום א') תדהמה, זעזוע ושאט נפש מפיגוע הירי בלב תל אביב ומכנים אותו "פשע נתעב שלא יעלה על הדעת". בהודעת גינוי שפרסמה הרבנות נכתב כי "כשמשה רבנו ראה יהודי מרים יד על יהודי אחר - הוא כינה אותו רשע. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר ביהודי שרוצח יהודי".

 

רון יוסף, רב אורתודוקסי הומוסקסואל, מנהל הו"ד, שנוצר במטרה לתת מענה למי שמבקשים לשמור על זהותם הדתית ולקיים במקביל חיים המבטאים את נטייתם המינית, אומר בתגובה כי "בהו"ד מביעים שאט נפש עמוק על הטבח הנוראי שבוצע נגד הקהילה ההומו-לסבית בתל-אביב. אנחנו משתתפים בצער משפחות ההרוגים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים".

 

לדברי הרב רון יוסף, "הירי המכוון שבוצע הינו נפשע נתעב ובלתי נסבל. כרב הומו וכמי שעומד בראש ארגון הו"ד וכמי שמקבל איומים על חייו בשנה החולפת, אני קורא בצורה ברורה לכל אזרחי ישראל ובעיקר למנהיגי הציבור, הרבנים, מכל קצוות הקשת ומכל המחנות, יש להוקיע ולגנות את הפשע וגילויי השנאה והאלימות ולפעול בצורה ברורה וביד קשה נגד שנאת החינם וגילויי האלימות המילולית והפיזית כלפי להט"בים".

 

לשיטתו, "ישנה חובה מוסרית ודתית להתייחס להומואים וללסביות בסובלנות והבנה, גם אם אין מסכימים לדרך חייהם. הדרך להתמודד עם הומוסקסואליות ובעלי נטייה זו אינה בכליאתה בחומות ההדחקה והבושה, אלא להתמודד עם התופעה בגלוי באומץ ובוודאי לא לפגוע באנשים מילולית או פיזית. דחייתו ופסילתו של האדם ותיוגו כחולה על רקע נטייתו המינית היא חטא שבין אדם לחברו, שנאת חינם בהתגלמותה. אפשר לדון על נושא ההומוסקסואליות אבל כל זאת מבלי להכפיש ולבזות בדרכים נלוזות ואלימות".

 

"שנאת חינם היא שנאה מיותרת, אטומה,

שחצנית. שנאת חינם היא השחרת פני האחר במקום לנהל דו שיח מורכב ואינטליגנטי. שנאת חינם מובילה לחורבן כי היא לא מאפשרת ליצור קואליציה עם מי שחולק עליך", קובע יוסף, "שנאת חינם היא הרוע הפנימי המחלחל, היא הבוז השקט והארסי, היא ממלכת הדעה הקדומה, ושלטון הסטריאוטיפ. שנאת חינם צריכה להמיר את מקומה להקשבת חינם ודיבור חינם כי רק אלה מאפשרים את יצירתה וחשיפתה של אמת משותפת, פוריה ומקדמת. רק אלה יתקנו את החורבן עליו בכינו בשבוע החולף".

 

מ"חברותא", קבוצת ההומואים הדתיים, נמסר בתגובה למתקפת הירי: "אנו בחברותא, קבוצת ההומואים הדתיים, המומים מהירי ומרציחתם של שני אנשים חפים מפשע ומפציעתם של בני אדם שלא הרעו לאיש. אנו תקווה שכוחות המשטרה יתפסו את הרוצח הנתעב וימצו עמו את הדין. משפחת חברותא שולחת את תנחומיה למשפחות הנרצחים ומתפללת להחלמה מהירה ובריאות מעליא לכל הפצועים. אנו קוראים לציבור לומר את פרק ק"ל בתהלים, ומפעילים קו תמיכה להומואים דתיים ולבני משפחותיהם. הקו יהיה פתוח 24 שעות, החל משעה זו. לחלופין אפשר ליצור עמנו קשר בכל עת באינטרנט.

 

בשני הארגונים ביקשו לקרוא פרק התהילים ק"ל "שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ השם" לעילוי נשמת הנרצחים ולרפואת הפצועים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הרבנים הראשיים"
צילום: איי פי
הרב רון יוסף
מתקפת הירי אתמול
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים