שתף קטע נבחר

השר כץ: טיוטת הפתח - הכרזת מלחמה על ישראל

שר התחבורה אמר בישיבת שרי הליכוד: "אי נכונות הפתח להכיר בישראל כמדינה יהודית, הדרישה לנסיגה לקווי 1967 וזכות שיבה לפליטים - משמעותם מחיקת ישראל". ראש הממשלה ושר הביטחון מעדיפים לקבל החלטה לאחר ועידת הפתח

התבטאות חריפה של שר בממשלה נגד תנועת הפתח: שר התחבורה, ישראל כץ, התייחס הבוקר (יום א') לפרסומים, לפיהם במהלך הוועידה הכללית של הפתח, שתתקיים השבוע בבית לחם, יעודכן המצע המדיני נגד הגדרתה של ישראל כמדינה יהודית. "הטיוטה לקראת ועידת הפתח היא הכרזת מלחמה על ישראל", אמר השר בישיבת שרי הליכוד, לפני ישיבת הממשלה השבועית.

 

השר כץ אמר לשרי הליכוד: "אי נכונות הפתח להכיר בישראל כמדינה יהודית, הדרישה לנסיגה לקווי 1967 וזכות שיבה מלאה לפליטים פלסטינים - משמעותם מחיקת קיומה של מדינת ישראל", הוא תבע מראש הממשלה, בנימין נתניהו, להציג עמדה ברורה בעניין זה.

 

נתניהו אמר כי יש להמתין לוועידה: "מאחר שמדובר בטיוטה, יש להמתין ולראות מה יהיה בוועידה עצמה - ולהגיב בהתאם". בעמדה דומה אוחז גם שר הביטחון, אהוד ברק, אשר אמר לפני ישיבת הממשלה: "נחכה ונראה מה יהיה בשלב הסיכומים ולא בשלב ההכנות לוועידת הפתח".

 

בנוסף, העלה שר התחבורה בישיבת שרי הליכוד את התביעה לסעודיה, לנקוט צעדי נורמליזציה - בדמות השמיים הפתוחים למטוסים ישראלים, ומטוסים הבאים מישראל ואליה, בדרך אל המזרח הרחוק.

 "יש להפעיל לחץ על הסעודים להיענות לדרישת ישראל שיזמתי, לאפשר שמים פותחים מעל סעודיה. דרישה זאת נתמכת על ידי הממשל האמריקני, מעל 200 חברי קונגרס - וגם על-ידי אירופה. אין סיבה שלא ללחוץ", אמר כץ.

 

ראש הממשלה נתניהו אמר בעניין זה ששוחח עם אנשי עסקים והתרשם שאם מדיניות השמיים הפתוחים מעל סעודיה אכן תתרחש - יביא הדבר למהפך משמעותי לתעופה בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר כץ. תבע להציג עמדה ברורה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים