שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "הפה הגדול של אליק רון דפק אותו"

  עד לפני שנה האמינו מקורבי מפקד המחוז הצפוני כי הוא ימונה למפכ"ל המשטרה. אתמול נודע כי רון ייצא לחופשה ובמשטרה אומרים: "השר בן עמי כבר לא היה יכול לחפות עליו יותר". ההערכות: רון בדרך לפוליטיקה

  מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב אליק רון, הולך הביתה, כך הוחלט בסבב המינויים עליו הודיעו אתמול השר שלמה בן עמי והמפכ"ל המיועד שלמה אהרונישקי.
  "עוד לא החלטתי מה אעשה, אך לא יזיק לי לצאת קצת לחופש", אומר היום (יום ג') ניצב רון למקורביו. לדבריהם, ככל הנראה הוא יפנה לפוליטיקה. בעבר נשמעו הערכות כי רון יצטרף למפלגה בצד הימני של המפה, אבל מקורבים אחרים שלו ביקשו להזכיר ש"רון גם חבר טוב של אהוד ברק".

  שמחה במגזר הערבי; רגשות מעורבים במשטרה

  "אנו מקווים שעם עזיבתו של ניצב אליק רון את התפקיד יתחיל עידן חדש באזור הצפון", אמרו היום חברי כנסת מהמגזר הערבי, לאחר שהובהר סופית כי את רון יחליף בתפקיד ניצב יעקב בורובסקי. ח"כ עבד אל מאלכ דהאמשה אמר כי "מוטב היה לו היה אליק רון מסיים את תפקידו כבר בימים אלה. ניצב רון הוא גזען המביא להסתה".
  מנגד אומרים קצינים רבים במשטרה כי רון הוא אחד הקצינים הטובים ביותר שהיו במשטרה אי פעם. "רק הפה הגדול שלו והעובדה שאין לו מורא לומר את אשר על ליבו הם אשר דפקו אותו כל הזמן", אמר אחד הקצינים המקורבים לרון.

  "הפה הגדול שלו דפק אותו"

  עד לפני כשנה עוד האמינו רון ומקורביו כי הוא יהיה האיש אשר יחליף את רב ניצב וילק כאשר יפרוש. אך ככל שהלכו ועברו החודשים התברר כי לרון יש בעייה ביחסיו עם השר הממונה עליו. "התבטאויותיו של אליק רון גרמו לבן עמי נזק, קשה היה לחפות עליו", אומר בכיר בלשכתו של השר לבטחון פנים.
  בכל כמה חודשים שיחרר רון לאוויר אמירות שונות בנוגע למערכת היחסים בין ערבים ליהודים ברחבי המחוז הצפוני ובנוגע לתפקודה של הממשלה בנושא זה. רון היה גם נביא הזעם שחזה את תרחיש הפרות הסדר ברחבי הארץ שזכו במשטרה לכינוי 'גאות ושפל'. בכלי התקשורת ידעו כי מסיבת עיתונאים עם מפקד המחוז הצפוני תסתיים תמיד בידיעה מרעישה שתופיע למחרת היום בעיתונים תחת כותרת ראשית. "אליק הוא האיש היחיד שאמר את מה שכולם רצו לומר ולא העזו", אמרו מקורביו.
  עם פרוץ האינתיפאדה באזור הצפון, הלך והחמיר מעמדו של רון, והוא הפך לשיחת היום במשטרה, שם התווכחו מתנגדיו הרבים מול תומכיו.
  אתר האינטרנט של המשטרה הוצף באלפי קריאות של תמיכה בניצב רון מצד תושבי המחוז הצפוני והיו גם כאלה שהגדילו לעשות והדביקו "סטיקרים" חחת הסיסמא 'אליק רון ראש ממשלת הצפון'.
  מתנגדיו, ביניהם חברי הכנסת הערבים וחברי הכנסת ממרצ אמרו כי רון אינו מתאים למלא את תפקיד מפקד המחוז הצפוני. ח"כ יוסי שריד אף קרא להדיח אותו מתפקידו.
  גם התמיכה שקיבל רון מהשר לבטחון פנים בתחילת המהומות הלכה ונמוגה, ועד מהרה התברר כי הוא מבקש להביא לפיטורי רון, דבר שהתגשם כעת, למרות שלא הוכרז כי מדובר בפיטורים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים