שתף קטע נבחר

ישראלים בתאילנד: עשינו תאונה, סוחטים אותנו

אב ובן סיפרו שנקלעו לעימות עם ביריונים מקומיים, בעקבות תאונה עם אופנוע ים שכור. לפי הבן שנשאר בארץ, המשכירים דרשו תחילה כ-14 אלף שקלים - אבל המחיר רק עלה

החופשה שהסתבכה. אב ובן מישראל יצאו לטייל באיי תאילנד ומצאו את עצמם נתונים לסחיטה ואיומים מצד כנופייה מקומית. השניים - בני 58 ו-32 - תכננו חופשה בת שלושה שבועות, עמוסה באטרקציות. זו נקטעה שלשום (יום א') בעקבות תאונה בין אופנוע ים לסירת דייגים באי קופנגן.

 

"הם עשו תאונה ונכנסו בסירת דייגים", מספר אחד הבנים שנשאר בארץ, "אבא שלי נפצע. הוא עם תפרים בלסת ושבר ביד והיה מאושפז בבית חולים בקוסמוי". לאחר שהסתיימו ההליכים הרפואיים, הלך הבן להסדיר את החובות הכספיים מול חברת ההשכרה.


תכננו חופשה עמוסה באטרקציות. האי קופנגן (צילום: עמרי ליבנה)

 

אחיו סיפר ל-ynet כי חברת שירותי הרכיבה הימית שייכת לשני שוטרים מקומיים בקופנגן, שדרשו עבור הנזק סכום של 120 אלף באט (כ-13 אלף שקלים). "הם לקחו את הדרכון שלו ואמרו לו: 'שמע, עד שאבא שלך לא יגיע לפה אתה לא זז'. אח שלי הלך איתם לבנק, ובשנייה שהוא בא להוציא את הכסף אמרו לו - 'תן 200 אלף באט'. הוא בא לתת להם, ואמרו לו: 'לא, 400 אלף באט'". עד מהרה הגיע הסכום לכ-45 אלף שקלים.

 

בתאילנד נתון האח לסחיטה, והסכומים המבוקשים גבוהים מכפי שביכולתו לשלם: "מאיפה נביא להם עוד? אין לנו. הצמידו לאח שלי ארבעה מקומיים תאילנדים שמאיימים עליו. הוא הולך ממקום למקום

 ויש ארבעה אנשים שהולכים אחריו", הוסיף.

 

האח בישראל פנה לחבר המתגורר בתאילנד, וזה הצליח להעביר את האב מבית החולים לבית מלון מוגן - שם הוא מסתתר מפני הביריונים. במקביל, פנתה המשפחה גם לקונסולייה בתאילנד, אך בני המשפחה התבקשו לחכות עד אחרי סוף השבוע - כשהקונסוליה תאוייש מחדש.

 

במשרד החוץ מודעים לסיפור, ומסרו בתגובה ש"משרד החוץ מנסה לסייע במסגרת החוק כמה שאפשר".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הטיול הסתיים במפח נפש (ארכיון)
צילום: עינב ברזני
מומלצים