שתף קטע נבחר

גיוס אוגוסט: 80% מבני ישיבות ההסדר קרביים

יותר מ-500 בני ישיבות הגיעו הבוקר ללשכת הגיוס בתל השומר, נפרדו בשירה מבני משפחותיהם, החברים והרבנים ויצאו לפרק השירות הצבאי. רובם הגדול ישרת ביחידות החי"ר, השיריון ומודיעין השדה, נמשכת גם השתלבות הבני"שים בחיל הים

למעלה מ-500 תלמידים מישיבות ההסדר התגייסו היום (ג') לצה"ל. מבין כלל בני הישיבות מתגייסים במחזור אוגוסט 2009, למעלה מ-80% ישרתו ביחידות קרביות. שאר התלמידים ישובצו ביחידות עורפיות בהתאם לנתוניהם הרפואיים.

 

 

מאות תלמידי הישיבות הגיעו הבוקר יחד ללשכת הגיוס בתל השומר, כשהם מלווים בבני משפחה רבים ורבנים מהישיבות בהן למדו. התלמידים חגגו את יום גיוסם בשירה ובריקודים ברחבת לשכת הגיוס והביעו שמחה רבה על הזכות שנפלה בחלקם לשרת את המדינה. לאחר שנפרדו מבני משפחותיהם, נכנסו ללשכה והחלו בתהליך החיול עצמו.


עם החברים בלשכת הגיוס (צילום: יחזקאל מועדים לשמחה)

  

התלמידים מתגייסים ליחידות השדה בצה"ל ובינהם חטיבות הצנחנים, גולני, גבעתי, נח"ל וכפיר. נמסר כי בעקבות מבצע "עופרת יצוקה" נרשמה עלייה בביקוש של בני הישיבות בגיוס לשריון.

 

תלמידי

ההסדר התגייסו גם ליחידת מודיעין שדה, זאת לאחר שבמשך שנה לא היה גיוס להסדרניקים ביחידה זו בגלל מספר בעיות בתחומים שונים. לאחר שהבעיות טופלו לשביעות רצונו של איגוד ישיבות ההסדר, הוחלט על חידוש הגיוס ליחידה.

 

בגיוס הקרוב נפתח מחזור נוסף של תלמידי ישיבות ההסדר בחיל הים. בעקבות ההצלחה ושביעות רצונם של המפקדים משני המחזורים הקדומים, החליט מפקד חיל הים להמשיך את השתלבות בני הישיבות בחיל במחזור שלישי. במקביל, איגוד ישיבות הסדר וחיל הים בוחנים את האפשרות שהתלמידים יוכלו להמשיך בתפקידי פיקוד וקצונה בחיל.

 

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי, אמר בשעת הגיוס כי "בני ישיבות ההסדר מפגינים מוטיבציה גבוהה ונלחמים על כל מקום פנוי ביחידות השדה של צה"ל. האיגוד שמח על החלטת חיל הים להמשיך את השתלבות בני הישיבות בחיל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיוס ההסדר הבוקר. בשירה בריקודים
צילום: יחזקאל מועדים לשמחה
ברכה מאבא
צילום: יחזקאל מועדים לשמחה
מומלצים